Lise öğrencileri 1 Mart tarihinden itibaren başlayacak olan sınavların iptal olmasını istiyor. Haftalardır sosyal medyada devam eden eylemleri devam eden lise öğrencileri bugün iki etiketle birden gündemdeler. Lise öğrencileri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u istifaya davet ettiler.

Eren Bülbül kaç yaşında şehit edildi Eren Bülbül kaç yaşında şehit edildi

Sınavların iptal edilmesini isteyen lise öğrencileri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u istifaya davet ettiler. Uzaktan eğitimden yeteri kadar faydalanamadıklarını gerekçe göstererek sınavların iptal edilmesini isteyen liseli öğrenciler haftalardır sosyal medyadan görülmemiş büyüklükte bir kampanya yürütüyorlar.

Lisede okuyan öğrenciler uzaktan eğitim döneminde fırsat eşitliği olmadığını, gereği gibi eğitim alamadıklarını, bazı öğrencilerin uzaktan eğitime hiç katılamadıklarını ve bu nedenle sınavların iptal edilmesi gerektiğini iddia ediyorlar. Liseli öğrenciler sosyal medya platformu twitterda #mebduymuyor ve #duymuyorsanistifa etiketleiryle paylaşımlarda bulunuyorlar.

Liseli öğrenciler ve aileleri ayrıca 3 milyondan fazla tweete cevap vermeyen Milli Eğitim Bakanı'na "sesimizi duy" çağrısında bulundular. Liseli  öğrenciler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a "sesimizi duymuyorsan istifa et" dediler.

Milli Eğitim bakanlığının konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.