Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur ölmeden önce eşinin hayat hikayesini film yapmak istediğini açıkladı. 2012'den beri üzerinde çalışılan filmin 2017'de çekilmesi bekleniyor.
Arabesk müziğin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden, üç yıl önce kaybettiğimiz Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur; 'Film yapmak istiyorum. Onun ne kadar özel bir insan olduğunu ben sağken anlatmamız lazım' diye konuştu.

Mine Şengöz önderliğinde proje tasarım şirketi Saatiçerik'in hayata geçireceği filmin senaryosunu ise başarılı yazar Hakan Günday üstlenecek.

Araştırma ve röportajları gazeteci yazar Gülşen İşeri'nin yaptığı filmin danışman kadrosunda gazeteci Tuğrul Eryılmaz, sosyolog Meral Özbek, psikiyatr Cemal Dindar ve müzik tarihçisi Murat Meriç yer alıyor.

2012 yılından beri bu film için çalıştıklarını ve Gürses'in hayattayken bu projeye onay verdiğini dile getiren Mine Şengöz, her şey yolunda giderse filmin çekimlerine 2017'nin şubat ya da mart ayında, sanatçının ölüm yıl dönümünde başlanacağını ifade etti.