Mahir Ünal’la ilgili kampanyayı ben başlatıyorum!

Amerikalı Yahudi Bankacı David Rockefeller’in yüzyılın itirafını yaptığı röportajını benim gibi herkes okumuştur.

Rockefeller’in ülkemiz üzerindeki planlarını nasıl hayata geçirdiklerini okudukça tüylerim diken diken oldu.

Rockefeller’in anlatımıyla, ülkemiz üzerinde oynanan belki de bin yıllık plan ortadayken, siyasete iktidar-muhalefet gözüyle bakmak her halde aptallık olur.

Onun için Ak Parti davasına, vatanın bekası, milletin refahı için babamdan ve atamdan önde tuttuğum Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a benim gibi her gencin destek vermesi lazım. Bu bir memleket davasıdır bence. Bu sorumluluğu bu yaşımda kendimde görüyorum.

Ben daha 21 yaşında, hayata yeni atılmaya başlayan bir gencim. Vatan-Millet-ülke sevdam kendimi bildim bileli var. Bu prensipleri olan bir ailede yetişen birey olarak, Türkiye’nin eski günlerindeki yaşanan kaosları Ak Parti sayesinde görmedim.

Etrafımız ateş çemberi iken, herkes birlik ve beraberlik içerisinde olmalı, geçmişi görerek geleceğe öyle adım atmalıdır.

Dönelim makalemin başlığı Mahir Ünal’a…

Tam bir memleket milliyetçisi olarak Kahramanmaraş’ta yaşayacağım inşallah, burası benim memleketim, buraya yapılan her hizmet ben ve benim gibi insanların yaşamını kolaylaştıracaktır. Olaya bu pencereden bakıyorum.

Tüm hemşerilerime seslenmek istiyorum; üstte yazdığım cümlelerde bahsi geçen konular nasıl memleket meselesi oluyorsa Sayın Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’da bu şehrin meselesidir, bu şehrin bir değeridir.

Siyasette hizmet makamla yapılır, bu tezi içinde bulunduğum medya kuruluşundan edindiği tecrübe ve yaptığım araştırmalarla rahatça söyleyebiliyorum.

Sayın Ünal’ın Pazarcık ilçemize nasıl hastane kazandırdığını küçük anekdotlarla anlatayım bana hak vereceksiniz; “Sayın Ünal daha Grup Başkanvekili iken Pazarcık’a hastane yapılması için çalışma yapar. Dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bütçe olmadığı gerekçesiyle karşı çıkar. Kısa bir süre sonra Müezzinoğlu Sağlıkta bir kanun için önerge vermek ister ve bu konuyla görevli Grupbaşkanvekili Mahir Ünal’a giderek önerge isteğini söyler. Sayın Ünal’da Pazarcık’a hastane yapılmasına onay verilmesi halinde önergenin verileceğini söyler ve hastane yapımı için talimat o an gider.

Görüyormusunuz; her fırsatı memleketine hizmete çeviren bir isimdir Sayın Ünal. Bu anlattığım sadece biri…

Lütfen yorumlarınızla bir gencin hevesini kırmayın, 21 yıllık yaşantısı ve ailesinden edindiği tecrübe ile bu memleketin geleceği için Ünal gibi ender yetişmiş siyasetçilere ihtiyaç olduğunu deklare ediyorum.

Sayın Ünal Türk siyasetine yön veren 3-4 kişiden biridir, bu değer Kahramanmaraş’ın değeridir. Bırakın siyasi hırsları, şahsi işleri, gelecek makamları, önümüze bakalım, değerimize sahip çıkıp memleketimize hizmetin önünü açmaya devam edelim.

Şimdi diyeceksiniz ki; ne hizmet yapıldı? Ben de diyorum ki; ne hizmet yapılmadı? Memleketimin bireyleri şahsi işleri hariç memleket için ne istedi de olmadı. Hangi proje eksik? Bu soruları oturup kendi kendimize sorup cevaplarsak orta yolu daha iyi bulacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.

Önümüzdeki süreçte Ak Parti’de Büyük kongre var. Bu memleketin önde gelen işadamları, sivil toplum örgütleri, gelmiş geçmiş siyasetçileri, vatandaşlar kendi memleketinin geleceği için Sayın Ünal’a sahip çıkmak zorundadır.

Sayın Ünal görevine devam etmelidir. Geçmişi sadece kitaplardan okuyan, internetten araştıran bir genç olarak ben memleketim adına bunu görüp söyleyebiliyorum. Benim yaşımın iki katı yaşı olanlar, 2011 öncesi yapılan hizmetleri ve 9 yılda neler yapıldığını gözlüklerini çıkarıp görebilenler bana hak verecektir.

Cumhurbaşkanımız birkaç ay içerisinde teşekkür gezisi için Kahramanmaraş’a gelecek. Burada Sayın Ünal’a sahip çıktığımızı, memleketimizin bir değeri olduğunu, verilen yüksek oyların karşılığında Ünal’ın görevine devam etmesini isteyelim.

Ben bu kampanyayı şimdiden başlatıyorum, Sayın Cumhurbaşkanımızla konuşma imkanım olursa bizzat kendi ağzımdan söyleyeceğim.

Her şeyi bir kenara bırakalım, sadece bu konuda Gaziantep milliyetçiliği yapıp değerimize sahip çıkalım, A takımında bir adamımız olsun ve her kapıyı kolaylıkla açmaya devam etsin…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akın bapcı
Akın bapcı - 1 ay Önce

Delikanlı çok yazık.iyi niyeyinden şüphe edemem bakışın yanlış.şimdi biri dese delikanlı siyasete atılmak için ünalın elini öpmen lazım zıt olursan erkoç gibi olursun derse yanlışmı.anlttıkların hizmet vs değil bunlar devletin ptoğramı.çok soyut bakma yazık olur geleceğine.ülke sevgini tebrik ederim..

Afşinli
Afşinli @Akın bapcı - 1 ay Önce

Günahım kadar sevmem.

Güllmek Lazım
Güllmek Lazım - 1 ay Önce

Bak diyorsun ya 21 yaşındayım. Evet Ünal ve Ünal gibiler kapı açıyor. Ama bu hizmet kapısı değil bu açılan kapı milliyetçiliği , vatan sevdasını kişilere bağlayanların kapısı oluyor. Uyan kardeşim Fransız işgalinde bile görülmemiş istilanın içerisinde Maraş. Kaleye bak görürüsün. Yarım kalmış Projelere bak görürsün. Vaat edip sonra alay edercesine unutulan sözlere bak görürsün. He doğru kimisi vatan sevdası deyip cebini dolduruyor. Kimisi din deyip hak yemekle dolduruyor. Acıyorum geleceğini göremeyen neslimize. Ya gör kardeşim isyanın alasını yaşıyor Maraş. Gez hadi sokaklarında eskisi gibi korkusuzca. Suriyelilerin istilası... Tamam kalsın .. Kilis gibi Yerli halktan çok Yabancı uyruklu doldurmaya devam etsin. Maraşı tanımayan kişileri yönetime getirip kendi atını oynatsın. Ünal değil delikanlı o. O Bolubeyi. Elbet bir köroğluda çıkarır bu vatan.

sedat
sedat - 1 ay Önce

Arkasında Ak Parti bayrağı olna bir yazar soran haber 46 tarafsız:) gelelim mahir ünala acaba sağlık bakanı nekarşılığında hastane yapılması için onay verdi mahir bey neyi kabul etti. ben olsam neyle övünürdüm biliyormusunuz o zaman ak parti genel başkan yardımcısı olarak sayın bakana hayır o hastane yapılacak deyip masaya yumruğunu vursaydı o zaman mahir ünal derdim yaşa derdim iyi ki varsın derdim. Arada bir piazzaya git o yolun haline bir bak sonra 250 m aşağı yürü o yıkılan ama yapılmayan köprüye bak. sonra arabaya atla hafta sonu göksun yoluna git bir bak. sonra Trabzon caddesin de bir iki tur at becerebilirsen.
birde diyorsun ya 9 yılda yapılanlar başarı diye aa bir bakıyorsun poyraz belediye başkanı Erkoç belediye başkanı ama şimdi onlar yok madem başarılardı niye yoklar ;) sanırım il yada ilçe gençlik kollarına girmek istiyorsun bu yazı onun bir işareti ( eğer değilsen:))

mmk
mmk - 1 ay Önce

yazık yazık yazık...

Ebu Talip Lutfi Kemal Kasım  Yapışkanoğlu
Ebu Talip Lutfi Kemal Kasım Yapışkanoğlu - 1 ay Önce

Ulu Camii nin önüne bir sandalye koyup yönünü batıya çevir Tekke ' ye (Yusuflar mah) bir bak.
Vatan sevdasını orada görürsün!!! kardeş

Ahmet eren
Ahmet eren - 1 ay Önce

Allah yarattığı için sever,yaptıklarından ötürü nefret ederim mahir ünaldan.

ilbey kutluğ
ilbey kutluğ - 1 ay Önce

ne vaad ettiler

vatandaş
vatandaş - 1 ay Önce

yazının her her yerinden yalakalık akıyor....

Ali Kemal
Ali Kemal - 1 ay Önce

Mahir Ünal mııı, Allah bu memleketi bu adamdan tez zamanda kurtarır inşAllah.

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Genç kardeşim teşhisin yanlış mahir bey kendine itaat etmeyen herkesi bitirir sen nemalanmışın bu bu kadar acık yemezler

Yalakasavar
Yalakasavar - 1 ay Önce

Biliyorsan konuş alim desinler, bilmiyorsan sus adam desinler. Diye bir söz var. Bilmiyorsun tamam ama insanları salak yerine koyma bari.

SINIR KARTALI
SINIR KARTALI - 1 ay Önce

biraz büyü küçüksün daha canım.

Alyanak  osman
Alyanak osman - 1 ay Önce

Bizim burdaki kargalar gülmekten ishal oldu, karınları ağrıyor, bilmiyorum bir söz var kedi şeyini görmuste, eyvah bu yara beni ne öldürür ne güldürür diye, su çocuğa bir cimdik atında uyansin

Göksun
Göksun - 1 ay Önce

Eğerki mahir ünalın elindeki fırsatlar ,başka bir ilde birinin elinde olsaydı ,o il turizm başkenti olurdu. Mahir ünal ne yaptı :ili için daha önce yapılmamış hizmetleri yapan kişilerin ,önüne engel olmak onları linç ettirmek , yahu arkadaşım elinde bu kadar yetki var elini taşın altına koy , ildeki yerel yöneticilerle ele ele ne yapabiliriz onu düşün,uygula.Ama yook Mahir beyimiz ilde kim ön plana çıksa önüne taş koy maraşın ağası benim de kibibr abidesi olmaya , egolu tavırlara devam et, kaybettin haberin olsun Mahir bey NOKTA...

at
at - 1 ay Önce

Maraş'ın en büyük sorunu, siyasetteki "kaht-ı rical" sorunudur. Maraş rahmetli Ferreh BOZBELİ'den beri, siyasette yüksek profilli insanlarca temsil edilemiyor. Mahir bey Kültür ve Turizm Bakanı seçildiğinde, bu koltuk için en uygun isim olduğu söylenmişti, gel gör ki bakanlığı sadece 6 ay sürebildi. Neden???
Şunu unutmayalım, maalesef Türkiye'yi öteden beri Karadenizliler yönetti, yönetiyor, yönetecek. İş dünyasında da, siyasette de, bürokraside de bu böyledir. Öyle olmasa, bu gün başkanlık sistemindeki 16 bakanın 5'i Trabzon'lu olurmuydu. Dikkate edin, muhalafetteki en etkili siyasetçilerde genelde Karadenizlidir...

talat
talat - 1 ay Önce

şu koca maraştan daha adam akıllı istanbul ankara uçağı bile yok varsada saat hiç uymuyo.sürekli antebe gitmekten usandık..küçücük şehirlerden bile günde 4-5 ist uçağı var hatta yurt dışı uçuşları var

Ökkeş maraşlı
Ökkeş maraşlı - 3 hafta Önce

Bizde bir sloğan vardır.vatan sevgisi imandan gelir gerisi teferruat deriz,dünyanın hiç bir ülkesi yokki içerede enaz 6 milyon potansiyel hain besleyipte dışardada onların kalıntısıyla milyar dolar harcayarak savaşan başka ülkebulamazsın,(erdoğan bob eş başkanı değilmi)ülkenin özkaynağı en az 40 milyar dolar harcayarak biçok yatırımı durdurup,ingiltere den, katar dan rusya dan 60 milyar alıp

Ökkeş maraşlı
Ökkeş maraşlı - 3 hafta Önce

Katiline aşık,lale devri çocukları
% 63 oyun karşılığı bu VİZYONSUZ,BASİRETSİZ,PLANSIZ,
AVANAKLAR,OLMAMALI OLMAMALI her yapılan iş iki yıl sürmemeli 6 milyon potansiyel haine en az 40 milyar dolar harcayıp bir köprü ayağına ödenek bulamayan basiretsiz yöneticiler olmamalı yazık cok yazık göksun-elbistanarası 40 yıl önceki yol........!

Süleyman ALKAN
Süleyman ALKAN - 1 ay Önce

Bu yaşta böyle düşünüp yazmanızı takdirle karşılıyorum ve destekliyorum.

Sev parti
Sev parti - 4 hafta Önce

Sen ne anlarsın siyasetten yazarlıktan önüne gelen yazar olarak piyasaya sürülüyor.

asi 46
asi 46 - 4 hafta Önce

aynen öyle mavisinin elini öpen siyasetçi olur öpmeyince erkoç gibi olur mahire tatilin sürekli elini öpuyordada orda kaliyor

Ökkeş maraşlı
Ökkeş maraşlı - 3 hafta Önce

Bizde bir sloğan vardır.vatan sevgisi imandan gelir gerisi teferruat deriz,dünyanın hiç bir ülkesi yokki içerede enaz 6 milyon potansiyel hain besleyipte dışardada onların kalıntısıyla milyar dolar harcayarak savaşan başka ülkebulamazsın,(erdoğan bob eş başkanı değilmi)ülkenin özkaynağını potansiyel terörist lere en az 40 milyar dolar harcayarak biçok yatırımı durdurup,ingiltere den, katar dan rusya dan 60 milyar borç alıp,ülkenin en az 10 yılını ipotek eden (bob eş başkan değilmi)vesaire vesaire gelelim şehir milliyetciliğine (mahir ünal,nevzat pakdil e) bunlar maraşta secilen akp üst yonetici ben 35 40 önce göksun-elbistan arası birçok kez gittim halada gidi yorum % 60 şı aynı yol tek yol çifyön yazık yazık bu oyun karşılı adamlar olmamalı,bir köprü ayağına ödenek bulamayan,

Ede46
Ede46 - 3 hafta Önce

Yeğenim sen Kürtül yolunu hiç kullanmadın herhalde. Anlaşılan kılavuzlu köprüsünden öteye geçmemişsin. Yıllardır araçlar yoğun trafikten Kürtül yolunda ya su kaynatıyor ya da arızalanıyor. Mahir Ünal adam olsa millete bu eziyeti reva görmez , ne eder eder o yolu bitittirirdi.

elb
elb - 2 hafta Önce

ÖNCE BANA SONRA SİZEE ARTARSA BAŞKA MEMLEKETE......

Fatih bulut
Fatih bulut - 2 hafta Önce

Mahir Ünal da boş fayda sağlamadı bu memlekete.ne fırsata çevirmesi ağzı laf yapıyor ama icraata bakarsak Maraş şehirler arası yolları, çarpık yapılaşması,çarpık imarı, şehir giriş çıkışları,hangisini sayalım Mahir Ünal 10 yodan beri önemli görevlerde ve şimdide öyle ama yerelde ak partiye antipati oluşturmaktan başka bir işede yaramıyor.ne olur Maraş ın kaderi için yeni bir cengaver çıksın.

Vatandaş
Vatandaş - 6 gün Önce

Mahir Ünal akraban galiba :)

Mehmet  çobon
Mehmet çobon - 4 gün Önce

Güldürdün beni tuzu bulamadığım zamanı bılır ama bukadar övici pes bir çevre illere bak bir çevre hastanesine bak bir sanayisinde bak maraş 5 10 zengin bitti ha maraş medyası çook basıt

no
no - 3 gün Önce

Sanırım yaşınız ve tecrübesiz bakışınız görüşünüzü biraz daraltmış. Size en kısa zamanda bu şehirden çıkmanızı biraz olsun ufkunuzu açmanızı öneririm. Bahsi geçen Kahramanmaraş milliyetçiliği Mahir Ünal ile başlayacaksa bu şehri tahliye edebilirler, dışardan bakıldığında ne kadar sığ ve tiksinç göründüğünün farkına vardığınızda umarım hiçbir şey için geç olmaz... Küçük çıkarlar uğruna bugününü satanlar yarınsız kalır unutmayın!!!


banner122