Büyükşehir Belediye Başkanını Mahir Ünal'a Şikayet Ettiler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi'nin Ak Partili Milletvekiline verileceğini iddia eden Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin konuyu canlı yayında gündeme getirdi ve “Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal’a da anlattım” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanını Mahir Ünal'a Şikayet Ettiler

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, ERTV canlı yayınında FETÖ'nün yeni oluşumlar peşinde olduğunu öne sürdü.  Odatv'de yer alan habere göre Keskin, “Şelaleciler” diye tabir ettiği Ak Parti'lilerin, Meşale Derneği üzerinden faaliyet içinde olduğunu söyledi. Aynı zamanda Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi de olan Keskin şunları kaydetti:

KİM BU MALATYA MİLLETVEKİLİ?

“Bunların hangi belediyeye kümelendiğini, kimin belediyeye nasıl baskın yaptığını herkes biliyor. Bu grup içerisinde aralarında toptancılık yapan ve belediyeye TIR'larca mal veren Malatya milletvekili de var. Şimdi bu milletvekilinin Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi'nden alacağı var. Bu alacağına karşılık el atından belediye iki tane büyük marketini yeriyle birlikte bu vekile gizlice veriyor. Hatta belediye ruhsatını dahi vermiş.”

“ÜNAL'A DA ŞİKAYET ETTİM” 

Keskin, konudan Ak Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca'yı da haberdar ettiğini ifade etti ve iddialarını şöyle sürdürdü: “Malatyalıların marketi Ak Parti milletvekiline verilemez. Ben bunları Ak Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a da anlattım. Şehrin bu gruplardan temizlenmesi lazım. Bu din Allah'ın dinidir. Bunlar dini kullanıyorlar. Belediye başkanları milletin başkanı olmalıdır. Çıkıp Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat kamuoyuna açıklama yapmak zorunda.”

MESOB Başkanı Şevket Keskin

BAŞKANDAN AÇIKLAMA İSTEDİ

Malatya'da yayın yapan ERTV'nin canlı yayınına katılan MESOB Başkanı Şevket Keskin'in iddiaları gündeme bomba gibi düştü Keskin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'tan açıklama istedi. Çünkü Keskin, bir AKP'li Malatya milletvekiline alacağına karşılık  belediyenin iki büyük marketinin verildiğini öne sürdü. Şevket Keskin, Malatya'nın bu isimlerden temizlenmesi gerektiğini konuyu AKP Genel Merkezi'ne de taşıdığını söyledi.

GENEL MÜDÜRLERDEN AÇIKLAMA

Son günlerde Esenlik Şirketi ile ilgili yerel ve ulusal medyada bazı iddiaların gündeme getirilmesinin ardından bugün bir basın toplantısı düzenleyen Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Selahaddin Sami Üzmez iddialara cevap verdi. Üzmez, 1990 yılında kurulan ve sermayesinin yüzde yüzü Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Esenlik Şirketi’nin bu güne kadar yaptığı yatırımlar ve oluşturduğu katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline geldiğini söyledi. Genel Müdür Üzmez, 320 milyonu aşan cirosu, doğrudan 915 çalışanı ve dolaylı olarak sağladığı istihdam ile binlerce insana ekmek kapısı haline gelen Esenlik’in bu topraklardan kazandıklarını yine bu şehrin kalkınması ve refahı için yatırıma dönüştürdüğünü de vurguladı. Son dönemlerde şirketin itibarını zedelemeye yönelik açıklamaların kendilerini derinden üzdüğünü anlatan Selahaddin Sami Üzmez, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamanın zaruri hale geldiğini dile getirdi. 

Esenlik Şirketi’nin başta marketçilik olmak üzere birçok alanda faaliyetlerini Türk Ticaret Kanunu'na tabi olarak sürdürdüğünü ifade eden Üzmez, marketçilik hizmetlerini 44 şubeyle sürdüren şirketlerinin bu alanda 200'ün üzerinde yerel tedarikçi firma ile işbirliği yaptığını ve ticari ilişkilerini devam ettirdiğini hatırlattı. 

2018 yılı Haziran ayında şirketlerinde gerçekleşen yönetim değişikliğinden sonra, ticari mal ihtiyaçlarının yüzde 80'nin den fazlasını karşılayan 25 tedarikçi firma temsilcisiyle bir araya geldiklerini ve istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini ifade eden Genel Müdür Üzmez, “Bu toplantıda esnafımızı finansal anlamda rahatlatabilmek için ticari firma temsilcilerine alacaklarının yeniden yapılandırılması ve talep eden firmalara alacaklarına karşılık şirketimizin sahip olduğu gayrimenkuller ve taşıtlardan alma önerisi sunulmuştur. Bu öneriye sıcak yaklaşan firmalara, şirketimizin genel kurulunda alınan yetki çerçevesinde, piyasa analizleri yapıldıktan ve ilgili kuruluşlardan görüş alındıktan sonra 3 dükkan, 9 daire ve çeşitli özelliklerde 27 taşıt alacaklarına karşılık satılmıştır. Böylelikle şirketimizin kasasından nakit çıkışı yapılmadan önemli ölçüde borç ödemesi gerçekleştirilmiş, şirketimiz finansal olarak rahatlatılmıştır. Ülke olarak İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar dikkate alındığında ne kadar isabetli ve yerinde bir karar verildiği görülmektedir. Halihazırda tedarikçi firmalarımıza alacaklarına karşılık sunduğumuz 3 dükkan, 3 daire ve 17 taşıt da bulunmaktadır. Talep edilmesi durumda bunların da satışı gerçekleştirilecektir” ifadelerine yer verdi. 

Daha önceki dönemlerde de birçok kez şirket menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirilen bu uygulamanın sanki bugün ilk defa yapılıyormuş ve bu yolla birilerine menfaat sağlanıyormuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıldığını belirten Üzmez, “Bu açıklamalar Malatya halkının öz malı olan Esenlik'e zarar vermektedir. Yıllardır halkımızın desteği ve güveniyle inşa edilmiş Esenlik markasını yaralamaya yönelik kasıtlı açıklamaların hiç kimseye fayda sağlamayacağı aşikardır. Ayrıca şirketimizin itibarını zedeleyici ve iyi niyetten uzak bu tür açıklamaları yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini isteriz” dedi. 

Esenlik isminin gündem oluşturma çabası ile siyasi çekişmelere alet edilmesinin kendilerini derinden üzdüğünü de belirten Genel Müdür Üzmez, “Dün olduğu gibi bundan sonra da kamu malının kutsal olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan şirketimizin ve Malatya'mızın geleceği için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizi tüm halkımızın bilmesini isteriz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 09:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet atlı
ahmet atlı - 9 ay Önce

ALLAH CC RAZI OLSUN.bunların suratına vuralımda hayırlı insanlar gelsin.bunların dinle vicdanla ahiretle bir alakası yok kardeşim sagol...

HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 9 ay Önce

ne olmuş ne olmuş kimi kime şikayet etmiş :))))))))))))))))))))))))))))))

ADMİN 46
ADMİN 46 - 9 ay Önce

MURAT ENGİZEK SENİ SİLLE MANYA YAPARIM. BURASI KAVGA YERİ DEĞİL YİYORSA EVİNİ TARİF ET. SENİ SİLLELİM. ONLAR Bİ BOK ÇEVİRMİŞKİ ADAM ANLATMIŞ.
CEBCİ LER SİZİ.

Sultanoğlu
Sultanoğlu @ADMİN 46 - 9 ay Önce

Osmanlı tokadı yakışır hemde :))

Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat - 9 ay Önce

Lan malatlayı it benim başkanıma canım feda benim başkanıma hakaret eden it kimse karşıma çıksan bakalım kaç kuruşluk cesaretiniz var duydunuzmu lannnnnnn

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154