Sarıgöl’ün üzüm bağlarında hummalı çalışma

Sarıgöl ovasında çekirdeksiz Sultaniye üzüm bağlarında budanan çubukların tellere bağlanmasına başlandı.Sarıgöl ovasının dünyaca ünlü çekirdeksiz Sultaniye üzüm bağlarında budanan çubukların yüksek sistem tellere bağlanması...

MANİSA 04.03.2017, 10:24
Sarıgöl’ün üzüm bağlarında hummalı çalışma
banner257

Sarıgöl ovasında çekirdeksiz Sultaniye üzüm bağlarında budanan çubukların tellere bağlanmasına başlandı.

Sarıgöl ovasının dünyaca ünlü çekirdeksiz Sultaniye üzüm bağlarında budanan çubukların yüksek sistem tellere bağlanması hummalı bir şekilde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde bağlarda iş başı yapan işçiler budanan dalları özenle tellere bağlıyor. Kaliteli yaş üzüm yetiştirmek için yoğun kışlık çalışmalarını yapan üreticiler sabah ezanından sonra, bağlarına geliyor. Sarıgöl’de 90 bin dekar alanda bulunan üzüm bağlarının bahar gelmeden tamamlanması gerektiğini belirten Sarıgöl Ziraat Odası başkanı Ali İhsan Ülgen, "Bağlarda çubukların bağlanması çalışmaları çubukların gözlerini açmadan yapılması gerekir. Bu nedenle bağların bağlanma çalışmaları hız kazandı. Mart sonuna kadar tamamlanması gerekir" dedi.

Tarım işçilerin gündeliğinin 50 TL olduğunu açıklayan Ülgen, "Sarıgöl’de tarım işçileri odamız tarafından belirlenen ücretle yevmiyelerini alıyor. Her yıl üzüm sezonu başında tüm birimlerde çalışmakta olan tarım işçilerin ücretleri Kaymakamımız başkanlığında kurulan tespit kurulunda belirlenir. Bir yıl geçerli olarak halkımıza ilan edilir" diye konuştu.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 15 Ocak 2021
İmsak 06:14
Güneş 07:39
Öğle 12:47
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:04