Kahramanmaraş’ın en çok okunan haber siteleri arasında yer alan maraspusula.com haber, gazeteci Ömer Faruk Salman tarafından devralındı.

Havva Gülşen'den Kahramanmaraşlı muhabir İbrahim Konar'a tehdit! Hayatım tehlikede Havva Gülşen'den Kahramanmaraşlı muhabir İbrahim Konar'a tehdit! Hayatım tehlikede

Kahramanmaraş’ın en çok okunan haber siteleri arasında yer alan maraspusula.com haber, gazeteci Ömer Faruk Salman tarafından devralındı.

Kahramanmaraş’ta 10 yıla yakın mazisi bulunan maraspusula.com kent genelinde birçok gündem oluşturacak habere imza atarken, şehrin en çok okunan haber siteleri arasına girmeyi başardı.

Başarılı haber sitesinin geçtiğimiz günlerde ise İmtiyaz Sahibi Ömer Gedik tarafından gazeteci Ömer Faruk Salman’a devredildiği açıklandı.

ÖMER FARUK SALMAN KİMDİR?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Radyo ve Televizyon Programcılığı okuduktan sonra, memleketi Kahramanmaraş’ta Gazetecilik mesleğine ilk olarak 2016 yılının sonlarında, Maraş Pusula Haber ile başlayan ve Aksu TV’de ki stajının ardından yeniden Maraş Pusula Haber’e dönen Salman, 2018 Ocak ayında Kahramanmaraş’ın günlük gazetelerinden birisi olan Bugün Gazetesi ile çalışmaya başlamıştı.

Bir yıllık sürenin sonunda ise 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle İhlas Haber Ajansında serbest muhabir olarak çalışmaya başlayan genç muhabir, Gazetedeki görevine devam ederken, aynı zamanda ajans muhabirliği de yapıyordu.

Geçtiğimiz gün ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 7 Eylül 2019 tarihinde İhlas Haber Ajansındaki görevinin sona erdiğini duyurdu ve halen Anadolu Ajansında serbest muhabir olarak çalışmaya devam etmektedir.

Salman, ajanstaki görevinin yanında ise mesleğe ilk adımını attığı haber sitesi Maraş Pusula Haber’i devraldı.