Fatma Ulusan'da basına verilen para açıklansın çağrısı yaptı

Kahramanmaraş Kamuoyu, Büyükşehir ve Onikişubat ile tüm ilçe belediyelerinin basına verdiği parayı merak ederken ilimizde görev yapan pek çok gazeteci de belediyelerin basına verdiği parayı kalem kalem açıklaması çağrısında bulunuyor. Son olarak Gazeteci Fatma Ulusan'da belediyelerden basına verdikleri parayı açıklamaları çağrısında bulundu.

Fatma Ulusan'da basına verilen para açıklansın çağrısı yaptı

Kahramanmaraş Kamuoyu, Büyükşehir ve Onikişubat ile tüm ilçe belediyelerinin basına verdiği parayı merak ederken ilimizde görev yapan pek çok gazeteci de  belediyelerin basına verdiği parayı kalem kalem açıklaması çağrısında bulunuyor. Son olarak Gazeteci Fatma Ulusan'da belediyelerden basına verdikleri parayı açıklamaları çağrısında bulundu.

Haber46 İmtiyaz Sahibi Furkan Çam'ın ortaya attığı ve bazı belediyelerin, bazı basın kuruluşlarına aylık 10 bin liraya ulaşan maddi kaynak aktardığı ile ilgili iddialar kamuoyunda bomba etkisi yaratırken herkes bu belediyeleri ve basın kuruluşlarını merak etmeye başladı.

Kahramanmaraş'ın Yerel Medyasında çalışan çok sayıda gazeteci de yaptıkları açıklamalarla, Belediyelerin son 5 yılda basına yaptıkları tüm ödemeleri açıklaması ve gazetecilerin zan altında kamlaktan kurtarılması çağrısı yapıyor.

Son Olarak gazeteci Fatma Ulusan "Büyükşehir Belediye Başkanına Açık Çağrımdır" başlıklı yazısında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Tüm ilçe belediyelerinin basına verdiği parayı açıklaması çağrısında bulundu:

Haber46 olarak sadece Büyükşehir'in değil, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Onikişubat Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyelerimizin 30 Mart 2014 tarihinden bu güne kadar, hangi isim altında olursa olsun basına verdikleri parayı isim isim açıklaması çağrısımızı yineliyoruz. 

İŞTE FATMA ULUSAN'IN O YAZISI:

Günlerdir Kahramanmaraş gündemini meşgul eden büyükşehir belediyesi bütçesinden basına ödenen paralarla ilgili bir takım söylenti ve iddiaların kamuoyunun gündemine gelmesi bir bakıma iyi oldu.

Buradan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör’e açık çağrıda bulunmak istiyorum.

Son beş yılda basına Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ne ödendiğini kalem kalem, isim isim lütfen açıklayınız.

Büyükşehir Belediyesinin kasasındaki para Kahramanmaraş halkının parasıdır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Her kuruşunun hesabını sormalısınız, her kuruşunun hesabını Kahramanmaraş halkına verebilmelisiniz.

Açıklayın sayın Başkan.

Mesleğine ömrünü adamış dürüst gazetecileri zan altıda bırakmamak adına.. Günlerdir gündemi meşgul eden tartışmalara son noktayı koymak için, basına dağıtılan paraları açıklayın. Kim ne almış, kime ne verilmiş hem kamuoyu hem de bizler öğrenelim.

Dosyayı masanızda tutup açıklamadığınız takdirde sizde o sözde gazetecilerle aynı duruma düşer, aynı kefeye konulursunuz.

O listeyi açıklamadığınız takdirde ‘açığı mı var’ diye kafalarda soru işareti oluşturursunuz.

Bu söylentilerin iddiaların ortaya atılmasının müsebbibi olursunuz.

Ya da cesareti olmayan ‘korkak başkan’ diye Maraş tarihinde yerinizi alırsınız.

Açıklayın ki;

Kuruyla yaşı, sapla samanı kamuoyu ile birlikte ayırt edelim.  Koca bir camiayı töhmet altında kalmaktan kurtarın.

Lütfen açıklayın Sayın Başkan.

***

Çağrım Aynı Zamanda İlçe Belediye Başkanlarınadır

Başta Onikişubat belediyesi, Dulkadiroğlu belediyesi, Türkoğlu belediyesi, Pazarcık belediyesi, Elbistan belediyesi ve diğer ilçe belediye başkanları sizlerde açıklayın. İşini layıkıyla yapan gerçek gazetecileri töhmet altında bırakmayın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali cullu
Ali cullu - 3 ay Önce

Tek kelime, AÇIKLAYAMAZLAR.

maraşlıoğlu
maraşlıoğlu - 3 ay Önce

AKSU TV YE BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYELERİ NE KADAR VERİYOR.....HER AY BELEDİYELER DÜZENLİ ÖDEME YAPIYORMUŞ DOĞRU MU...

Yazıyor yazıyor
Yazıyor yazıyor - 3 ay Önce

Kiramen katibin melekleri yazıyor

Türkoğlu
Türkoğlu - 3 ay Önce

Hadi bekliik.. Olan olmuş... Açıklayın..İnsan nazarında devlet malını hal savurup harman savuranda, çalanda vatan hainidir. Ak parti kendi kendi içerisindeki devletin malını çalan, gayrimenkül zengini olan, işi gücü reklam olan, insanları aşağılayan, torpillci olan, her şeyi para, siyaset, tehtit ile halleden belediye başkanlarını almadığı sürece aynı tas aynı hamam gider... Bana göre ak partinin düzeltmesi gereken 4-5 ayaktan biride bu...

MARAŞLIOĞLU
MARAŞLIOĞLU - 3 ay Önce

AKSU TV YE NE KADAR ÖDÜYOR BELEDİYELER...BÜYÜKŞEHİRİN ADRESE TESLİM İHALE ŞARTNAMESİNİ GAZETECİ OLARAK YAYINLAR MISINIZ...

Ede46
Ede46 - 3 ay Önce

Belediye haraç keser rüşvet alır devletin yetkilileri ses etmezdi alın size haksız kazanç ve sus payı demiştir...

Murat kökcü
Murat kökcü - 3 ay Önce

Kahramanmaraş ta sıcak gelişmeler oluyor.? Neden mi çünkü biz VATANIMIZI Sevip sahip çıkıyoruz.

HKN46
HKN46 - 3 ay Önce

Sizde biliyorsunuz kim olduğunu açıklasanıza Sayın FATMA ULUSAN

Fatih.
Fatih. - 3 ay Önce

Sadece belediyeler değil brokratlarda açıklasın gazetecilere ayırdıkları bütçeleri. Mesela Gençlik spor il müdürü Aksu tv den inmiyor neden acaba kara kaşına gözüne mi hayranlar tabi ki değil demek ki iyi yemlemiş. Sipiker soruyor;Sayın müdür bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük işleri nasıl başardınız.Vaaay beee biz de yedik.


SIRADAKİ HABER