Furkan Çam yazdı! Her şey Kahramanmaraş için

Haber46 Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Çam "Her şey Kahramanmaraş için" başlıklı yazısında Haber46'nın yayın politikasını, dünü, bugününü ve yarınını anlattı. Furkan Çam yazısında Haber46'nın yayın politikasını "“Sorunları gündeme getirmek, yapılan güzel hizmetlerden övgüyle bahsederken, yapılan yanlışları eleştirmek, yapılmayanları talep etmek.” olarak özetledi.

Furkan Çam yazdı! Her şey Kahramanmaraş için

Haber46 Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Çam "Her şey Kahramanmaraş için" başlıklı yazısında Haber46'nın yayın politikasını, dünü, bugününü ve yarınını anlattı. Furkan Çam yazısında Haber46'nın yayın politikasını "“Sorunları gündeme getirmek, yapılan güzel hizmetlerden övgüyle bahsederken, yapılan yanlışları eleştirmek, yapılmayanları talep etmek.” olarak özetledi.

İşte Furkan Çam'ın yazısı:

15 yılını geride bırakmak üzere olan Haber46’nın kurulduğu günden bu yana hiç vazgeçmediği bir çizgisi var:

“Sorunları gündeme getirmek, yapılan güzel hizmetlerden övgüyle bahsederken, yapılan yanlışları eleştirmek, yapılmayanları talep etmek.”

Bu yüzden bizi okumakta zorlanan bazı okuyucularımız, aynı gün yaptığımız haberlerden birinin altına “yalakasınız, yandaşsınız” yazarken, diğer haberin altına ise tam tersi bir yorum yazabiliyor.

Çünkü biz aynı gün hem yapılan bir hizmeti, hem de yanlış yapılan bir çalışmayı haber yapabiliyoruz.

Ne birincisi yalakalık yapmak içindir, ne de diğeri düşmanlık olsun diye.

Bu bazı okuyucularımızın pek alışkın olmadığı bir yayın politikası olabilir. Yani ya yandaşsınız ya düşman, bunun ortası yok gibi bir anlayışa sahip olan toplumda bu tür bir habercilik yapmak zordur.

Biz bunu yapmaya çalışıyoruz.

Haber yaparken olayın her yönünü ve tüm taraflarını dinlemek ve dikkate almak. Olayı tüm yönleriyle okuyucumuza duyurmak. Kimseye haksızlık yapmamak. Olayı sadece bir taraftan dinleyerek haber yapmamak ya da karşı tarafın cevap hakkına mutlaka saygı göstermek.

Bu bizim habercilik yaparken dikkate aldığımız temel ahlaki değerler.

Bunu bir örnekle açıklamak istiyorum.

Fırnız’da bir tesiste yaşanan kavga olayı Haber46 tarafından gündeme getirildi. Fırnız’da meydana gelen kavgada çok sayıda kişinin yaralandığını öğrenen ekibimiz KSÜ Tıp Fakültesine gitti ve elde ettiği bilgilerle bir haber yaptı.

Saat 16:24’de yapılan bu haberin ardından tesis avukatı tarafından yapılan açıklama ise yine aynı gün ve yine manşetten saat 19:32’de yayına verildi.

Bununla kalmayan haber46 olaydan iki gün sonra yine tesis sahibinin tesiste basına yaptığı açıklamayı ve basına verdiği kamera görüntülerini yayına koydu.

Buna karşılık tesis sahipleri ve çalışanları ile kavga eden gurbetçi ailenin açıklamaları da yeniden haber yapıldı.

Haber46 kavganın tüm detaylarını ve nedenlerini ortaya koymaya çalışırken aynı zamanda, Fırnız, Yeşilgöz, Döngel gibi alanların işletilmesiyle ilgili sıkıntıları dile getirerek kamuoyunun menfaatini korumaya çalıştı.

Yani bir yandan kavganın iki tarafını dinlerken, diğer yandan vatandaşın beklentilerini de gidermeye çalıştı.

Haber46  toplamda 500 binden fazla okunan 10 haber yaparak bu süreçten alnının akıyla çıkmayı başardı.

Ve elbette konuyla ilgili gelişmeleri yine büyük bir tarafsızlıkla takip etmeye devem edecek.

Haber46, Kahramanmaraş için var. Kahramanmaraş’ın ilk haber sitesi olmanın yanı sıra aynı zamanda Türkiye’nin en büyük yerel haber sitelerinden biri olan Haber46, inandığı doğruları yazmak için çıktığı bu yoldan asla geri dönmeyecektir.

Milletvekillerimizin ve tüm belediyelerin yaptıkları güzel hizmetleri, hiçbir menfaat beklemeden haberleştirmeye ve okuyucularına duyurmaya devam ederken, yapılan eksiklikleri haber yapmaktan da geri durmayacaktır.

Göksun yolu, Aksu, Hal Kavşağı, İstasyon Köprüsü, Batı köyleri köprüsü, Andırın yolu, Çağlayancerit yolu, Güney çevre yolu, Kahramanmaraş kalesi…

Bunlar son zamanlarda ısrarla gündeme getirdiğimiz sorunlardan bazıları. Elbette bu konuların takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Şehrin sorunlarını tam bir tarafsızlık içinde gündeme getirmek bizim görevimizdir. Bizim hiç kimsenin karşısında ya da yanında olmak gibi bir kaygımız yok.

Haberlerimizi okurken kimin yanında ya da karşısında olduğumuza değil, haberin doğru olup olmadığına bakmak da okuyucu olarak sizin ve sorunları çözmekle görevli makam sahiplerinin sorumluluğudur.

Haberlerimizi doğru okursanız, sonucu da doğru görürsünüz.

Haber46’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gizli kapaklı planları asla yoktur ve olmayacaktır. Bu şehirde icraat makamında olanların hizmetlerini takip etmek, doğrularını alkışlamak, yanlışlarını eleştirmek medya kuruluşu olarak görevimizdir ve biz de bunu yapıyoruz. 

Diliyoruz icraa makamında olanlar hep güzel hizmetler yaparle ve biz de bu hizmetleri büyük bir memnuniyetle okuyuclarımıza duyururuz.

Haber46 olarak Biz Kahramanmaraş’ı iyi takip ediyoruz.

Lütfen siz de bizi takip etmekten vazgeçmeyin.

Her şey Kahramanmaraş için…

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
46 musti
46 musti - 4 ay Önce

Suzuz urfa yolsuz maraş.

Mehmet ay
Mehmet ay - 4 ay Önce

Haber 46 birazda erkoç 'ün yanlışlarını dile getirseniz olmaz mı hani diyorsunuz ya erkocun sihirli değneği falan işte bununla dediginiz çelişiyor bence

Metehan
Metehan @Mehmet ay - 4 ay Önce

İnşaAllah Furkan beyin buçıkışı ile artık tekrar,koltuk sahipleri (vekiller belediye başkanları, üst düzey bürokratlar kurum amirleri ve yardımcıları, daire başkanları, il _ilçe devlet kurumlarının başındakiler vs.....) üstlerindekilere değilde alttakilerine hizmet etmeleri gerektiğini hatırlarlar.

HÜSEYİN DÖKME
HÜSEYİN DÖKME - 4 ay Önce

Haber 46 yetkilileri Bertiz'in ulaşım problemini gündeme getirmiyorsunuz oysaki en önemli konuların başında olması gereken bir konudur .

Ahmet şahan
Ahmet şahan - 4 ay Önce

Destekliyorum yayın politikanızı lütfen ama lütfen havaalanı maniaları ve uçak seferlerini gündemde tutmanızı rica ediyorum sabah er akşam geç sabiha gökçen seferi

xyzA
xyzA - 4 ay Önce

Elinize sağlık furkan bey.siz kahramanmaraşın yanında olun yeter,eğriler düzlesin kendini.doğru yapıyorsunuz,eğriler kendine çekidüzen versin.siz hep böyle kalın.başarılar dilerim.

Aristoteles
Aristoteles - 4 ay Önce

Ellerinizden öpüyorum. Haramilere geçit yok.

Fırtına
Fırtına - 4 ay Önce

düşüncelerimize vurulan zincirleri kırdın Furkan Bey.

EDELER
EDELER - 4 ay Önce

HABER46 ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ YOLSUZLUK HABERİNİ NİYE KALDIRDI .ARPA GELDİ HERAL
EDİTÖR. Haber kaldırılmadı. Ancak sonsuza kadar manşette durmuyor. Biliyorsunuz manşette sadece 20 haber gösterebiliyoruz...

edeler
edeler @EDELER - 4 ay Önce

2 haftalık haber manşette halen 2 günlük belediye yolsuzluk haberi manşette yok anlamadık be birader

Aristoteles
Aristoteles - 4 ay Önce

Ellerinizden öpüyorum. Haramilere geçit yok.

drsn
drsn - 4 ay Önce

" suriyeliler maraş ekonomisinin sanayinin bel kemiği " bu haber çok saçmaydı kabul edin.

Kamalak
Kamalak - 4 ay Önce

Parayı veren düdüğü çalar ağaaa

sedat
sedat - 4 ay Önce

haber 46 ile ilgili bir kaç eleştirim olacak yukarıda bahsetmişsiniz aynı gün okuyan bir övüyor bir sövüyor diye ama çokça kez aynı gün içinde bir haber de övdüğünüz insanı başka bir haberde yerebiliyorsunuz bunun bir mantığı olması lazım
iki başlıkları kim atıyor bilmiyor sanırım tıklanma ve reklam için atılıyor böyle abartılı başlıklar
sizden önce sayın Ali çam döneminde editörler daha iyiydi bence işlerini daha titiz ve dikkatli yapıyorlardı başlıklar da harf kelime hataları son dönem de daha çok artmaya başladı
aşikar olan bir şey var ki oda sayın Erkoç için tarafsınız sanırım :)
umarım yayınlanır yazdıklarım naçizane eleştirelim bunlardı. Şehrin En iyi Haber sitesisiniz bu da kaçınılmaz.


SIRADAKİ HABER