Kahramanmaraş'ın En Büyük Sorunu Nedir Anketi Sonuçlandı

Haber46 tarafından yapılan Kahramanmaraş'ın en büyük sorunu (imar, altyapı, eğitim, işsizlik, hava kirliliği, sağlık, ulaşım) hangisidir? anketinin sonucu belli oldu. İşte şehrimizin en büyük sorunu.

Kahramanmaraş'ın En Büyük Sorunu Nedir Anketi Sonuçlandı

Haber46 tarafından yapılan Kahramanmaraş'ın en büyük sorunu (imar, altyapı, eğitim, işsizlik, hava kirliliği, sağlık, ulaşım) hangisidir? anketinin sonucu belli oldu. İşte şehrimizin en büyük sorunu.

Haber46'nın geleneksel olarak belirli aralıklarla yaptığı ankete bu sene 2605 farklı kişi katıldı. 3 ay süren ve 203 yorumun yapıldığı ankette okuyucularımzıa "Kahramanmaraş'ın en büyük sorunu nedir?" sorusu soruldu.

Ankette okuyucuların imar, altyapı, eğitim, işsizlik, hava kirliliği, sağlık, ulaşım seçeneklerinden birini işaretlemesi istendi. Anket sonucunda oy oranları şu şekilde belirlendi.

Ulaşım: Ankete katılan 2605 kişinin 883'ü Kahramanmaraş'ın en büyük sorunu ulaşım dedi. Yani ankete katılanların yüzde 33'üne göre ulaşım şehrimizin en büyük sorunu.

İmar: Ulaşımı 740 oyla imar takip etti. Ankete katılan okuyucularımızın yüzde 28'i Kahramanmaraş'ın en büyük sorunu imar dedi.

Ulaşım ve İmar toplamda yüzde 61'le şehrin en büyük sorunu olarak görünürken 374 kişi Eğitim, 324 kişi Alt yapı, 183 kişi işsizlik, 59 kişi hava kirliliği, 42 kişi ise sağlık en büyük sorundur dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 12 ay Önce

ulaşıma 0,60 kuruş daha zam yapılacağı söylentileri var.bu kaçıncı zam olacak.Eğer ki zam yapılırsa bu 4 yada 5. zam olacak.Dolmuşları mumla arar olduk.Otobüse binmeyenler dolmuşa binerdi.En azından bir alternatif vardı.Şimdi ise alternatifsiz olduğu için istedikleri gibi at koşturmaya devam ediyorlar.Tabi insanımız bu tür olaylara tepkisiz kaldığı için 5 lirada yapsalaryine sesini çıkarmaz.Bir paket makarnaya fit olurlar.Ver koçum mehteri.....

mustafa
mustafa @asılkahramanmaraşlı - 12 ay Önce

akaryakıta gelen son zamlara kimse sesini çıkarmamaya devam ederse ulaşım başta olmak üzere özellikle gıda sektöründe ciddi artışlar normal olarak meydana gelir... benzin 5,60 mazot 5 lira olmuş bunların yüzde 60-65 i vergi yani 5 liralık mazottan 3 küsür lira vergi alınıyor şimdi bu normalse eğer diğer zamların hepsi normaldir...

Ahmet ulutürk
Ahmet ulutürk - 12 ay Önce

Nu ankete katılanların çoğu il dışında yaşamamış olacak ki sağlığı sorun olarak görmüyor. Maraşta ne özel ne de adam gibi devlet hastanesi var. Dahası doktor yok. Şehrin tek hastanesi yörük selim oraya gidince de kendimi ahıra doldurulmuş davar gibi hissediyorum.Tıp fakültesi desen dışardan gören terminal zannediyor.

Hep dogru söyler
Hep dogru söyler - 12 ay Önce

Haber46 Ailemiz doğru tespiti yapmış... Nasıl ödül aldı bu belediyeeee

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler @Hep dogru söyler - 12 ay Önce

Adımı çalma.

SARI
SARI - 12 ay Önce

maraşın en büyük sorunu beledi ye yönetimi şehircilik pilanlamasın dan yoksun

Orhan BAYIR
Orhan BAYIR - 12 ay Önce

Adam oğluna demişki şu parçaladığım haritayı birleştirirsen seni gezmeye götüreceğim demiş. Adam oğlunun haritayı birleştiremeyeceğini tahmin ediyormuş. Oglu kısa sürede haritayı birleştirmiş. Babası nasıl kısa sürede birleştirdin dediğinde, Oglu; HARİTANIN ARKASINDAKİ ADAM RESMİNİ DÜZELTTİM harita kendiliğinde düzeldi demiş. MEMLEKETİMİZİN TEK PROPLEMİ ADAM gibi adam seçememektir. Gerisi kendiliğinden düzelir. Sinek öldürmekle tükenmez. Bataklıgı kurutmak gerekir. Boganın boynuzu varsa bizimde aklımız var. Aklımızı kullanacağız.

mak
mak - 12 ay Önce

en büyük sorun beledlye başkanları,adamlarda hiç hizmet aşkı yok..

yusuf kacar
yusuf kacar - 12 ay Önce

tek eksigimiz ADAM .memlekteini seven ADAM gibi ADAM .gerisi cabuk cozulur

Bilirkişi
Bilirkişi - 12 ay Önce

hava kirliliğini ve ulaşımı direk dulkadiroğlunda oturanlara soracan .

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

hava kirliliğinin başlıca sebeblerinden birisi belediyenin dağıttığı dandik kömürler şekerdereden inerken sosyal tesislerin önüne geldiğinde bu açık ve net bir şekilde belli oluyor çünkü dulkadiroğlu ilçesinin yüzde 80 i bu kömürü yakıyor...

muhammed
muhammed - 12 ay Önce

Şehrin merkezinde otopark sıkınrısı var

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 12 ay Önce

ek olarak en büyük sorun BİLİNÇSİZ SEÇMEN

Cuma
Cuma - 12 ay Önce

Hava kirliliği ve ulaşım.

SAHEN
SAHEN - 12 ay Önce

BELEDİYE ÇÜNKÜ NE YAPACAGINI BİLMİYOR

KÜRŞAT46
KÜRŞAT46 - 12 ay Önce

Son 30 yılda ilde belediye başkanlığı ve encümen üyeliği yapanlara ne diyeyim ki...

Ahmet YILDIRIM
Ahmet YILDIRIM - 12 ay Önce

EĞİTİM, EĞİTİM VE YİNE EĞİTİM...


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126