Kahramanmaraşlılar Maraşlı dizisini tartışıyor

ATV'de yayınlanan Maraşlı dizisi tartışılmaya devam devam ediyor. Kahramanmaraş'ın etkin bir sosyal medya grubunda başlayan tartışmada başrol oyuncuları Burak Deniz ve Alina Boz'un Şamdan dergisine Sevgililer Günü için verdikleri pozlara tepki gösterildi.

MEDYA 10.02.2021, 18:55 10.02.2021, 19:22
Kahramanmaraşlılar Maraşlı dizisini tartışıyor
banner257
banner226

Maraşlı dizisi Kahramanmaraş'ın gündemi olmaya devam ediyor. Bir kısım vatandaş dizinin Kahramanmaraş'la alakası olmadığını söylerken bir kısım vatandaş ise her ne olursa olsun Maraşlı dizisinin şehrin tanıtımına katkı sağladığını ifade ediyorlar. Geçtiğimiz hafta da dizinin başrol oyuncusu Burak Deniz'in Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine verdiği destekten dolayı tartışma yaşanmıştı.

Bugün Kahramanmaraş'ın etkin sosyal medya gruplarından birinde yine bir tartışma başladı. Tartışmanın nedeni ise Maraşlı dizisinin başrol oyuncuları Burak Deniz ve Alina Boz'un Şamdan dergisine Segililer Günü için verdikleri pozlar.

Tartışma bir kullanıcının "Ne kadar gurur verici degilmi? Maraşlı, kapitalist düzen her sene bir şehrimizi sömürür bizde içinde sırf Maraş kelimesi geçti diye alır göklere çıkarırız. Onlarda alemlerine devam ederler... Sayın yönetici, lütfen bir daha Maraşlı dizisi ile ilgili fanatik bir paylaşıma burada izin verme rica ediyorum buna alet olmayalım. Dizide dünyayı kurtarsa marsa gitse aya gitse genede memleketimi temsil etmiyor azcik izan akıl edep ... Yayınlayan kanalın da milliliği memleketi sömürene kadar..." şeklindeki mesajı başlattı. Paylaşıma çok sayıda yorum geldi.

Siz Maraşlı dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Maraşlı dizisi, Kahramanmaraş'ın kültürüne zarar mı veriyor?

Maraşlı dizisi, Kahramanmaraş'ın tanıtımına katkı mı sağlıyor?

Biz zaten hep böyleyiz, yapılan her şeyi eleştiriyor muyuz?

Herkesin yaşam tarzı kendine biz diziye mi bakacağız?

Düşüncenizi yazın, yayınlayalım...

banner261
Yorumlar (45)
Edeci 10 ay önce
Hakları yenirken, kadınlar tecavüze uğrarken, kadınlar öldürülürken, hayvanlar tecavüze uğrarken, hayvanlar öldürülürken vs daha sayabileceğim bir çok durumda insanlar yaşananları edeplerine sığdırırken burada bir poz için laf ediyorlar. Bizim halkımız sadece karşılık almayacağı durumlarda ses çıkartıyor onuda klavye başından kuru sıkı gibi atıp duruyor başka bir numarası yok.
Yiğit a 7 ay önce
Maraşlı çok güzel bir dizi
istanbul 10 ay önce
Eleştirenlerin çoğunun babası, dedesi de bu düşüncede oldukları için; Maraşa üniversite 30 yıl sonra gelebildi.
Eren 10 ay önce
Beyefendi siz böyle diyerek toplum ahlakına uymayan insanların üstünü kapatmaya çalışıyorsunuz. Emin olun toplumumuzdaki insanların çoğu insana veya hayvana yapılan şiddete karşı tepki gösteriyor. Siz toplumumuzun sessiz olduğunu düşünüyorsunuz ama bence siz öylesiniz ben toplumumuzun duyarlı olduğunu düşünüyorum.
Ali 10 ay önce
Afedersin de saydığın o kötü olaylar olurken kim bu olayları edebine sığdırıyormuş? Yanlış yanlıştır kardeşim, kimin yaptığına bakılmaz.
Aksakallı akif 10 ay önce
İyiki dizinin adı ökkeş diyal notardık ede
Ekabir 10 ay önce
Dizinin adı maraslı diye maraşlı yeni yetme ekabirler söz sahibi oliy , Maraşlının baska sorunu yok yapılmayan kaldirimları bitti ,yıkılan köprüleri bitti , işsizlik bitti suriyeli sorunu bitti deprem önlemleri alındı kentsel dönüşüm bitti refah seviyesi yükseldi
Nihal 10 ay önce
Maraşlılar hiçbirşeyi beğenmiyor...gayet güzel bir dizi.. severek izliyoruz.. birşeyide taktir edin bari kendi şehrinizin ismi ...bu kadar da olmaz
Ede 10 ay önce
Kardeşim bu memleketin başka işi yokmuda iki tane oyuncuyla uğraşıyor herkesin özeli dizide adı Maraşlı diye adamın özel hayatınamı karisacaksınız edep yahu bizler önce kendimize bakalım Kahramanmaraş ta her yer fuhuş yuvasına dönmüş bunu yapanlar anteplimi kişi önce kendine bakmalı vesselam
Ede 10 ay önce
Maraşa gündüz müslüman gece münafık gibi yaşayan tipler zarar veriyor,başka yerde aramaya gerek yok.
Maraş46 10 ay önce
Yürü dünya yürü sonun virandır bin yılından sonra ahir zamandır
Kahramanmaraşlı 10 ay önce
Bu Maraşın cahil insanlarından nefret ediyorum kardeşim aleyna açık giyinmiş Maraş’a gelemez yok burakla Alina Maraş’a yakışmıyor ulan siz ne kadar düzgünsünüz artık eski kafayı bırakın biraz modern olun ya yenilikçi olmayı tavsiye ederim kim ne giydiyse sizine isteyen istediğini giyer gelip konser verip gidecekti çok saçmasınız ya ayrıca o Maraşlı dizisi gayet çok iyi ilerliyor gerçek maraşlıyı oynarsa siz rezil olursunuz .
Hüsin 10 ay önce
O görüntülerden rahatsız olanların televizyon izlememesi gerek, resim sosyal medyada paylaşılmış, bir ailede sosyal medyası Olmayanınız kalmamış. Demem o ki söylemleriniz de samimi değilsiniz, çok çabuk gaza geliyorsunuz.
Ömer 10 ay önce
Ben maraşlıyı izleme kararı aldım çünkü Maraşlı değil boğaz içi kalkışmasın tutuyor bu ne demek hainlerin yanında yer aldı demek hatta ATV ye telefonla bildirdim yayından kaldırılsın diye bence Maraşlı dizisi öldü
Dilde Değil 10 ay önce
Etekli bir kadın görse ağzının suyu akanlar ve 1+1 dairlerde dostu bulunan tipler ahlak dersi veriyor çok komiksiniz valla. Bu şehire sosyal hayat ve modernlik uğramaz kafa sapık ama dil ahlaklı !!!
Bertizli 10 ay önce
Abooooo ede valla sende sütcü imam yüreği var , sayende bir kez daha maraş kurtuldu iyi ki varsın olmasan notardı ola maraş
Edeci 10 ay önce
Kesinlikle katılıyorum atv bile vatan haini alçaktır sizin telefonunuzu nasıl olurda ciddiye alıp diziyi bitirmezler halen anlamış değilim.Derhal gerekli yerler ile görüşüp sizin görüşünüzü sayın cumhurbaşkanımıza iletiyorum.
vatandas 10 ay önce
hayat pahalılığı almış yürümüş siz hala maraşlıyı konuşun.
Mehmetharbii 10 ay önce
Konuşması farklı kültürü farklı oyunu farklı pozlar farklı.Bunlar maraşa maraşlıya kurrrrrban olsun...iyiki çoşkunu yada nuri alçoyu oynatmamışlar maraşlı diye gerçi aşağı kalmszlarda izlemiyoruz.
Mehmetsrka 10 ay önce
Yayınladığınız fotoğraflara bakarsanız maraş kültürüne zarar veriyor.k.maraşımızın tanıtımından çok nufusunu çogaltımına katkı ssglıyor maşAllah.
Maraşlı 10 ay önce
Hangi kültürümüz bu Maraşta suyu üfleyerek içip Antepte her haltı yediğimiz kültür mü
Maraş 10 ay önce
Herkes hikaye okuyor adam maraşlıyı canlandırıyor diye hayatını maraşlı gibi yaşamasına gerek yok özel hayatı gerçek maraşlilar var maraş kültürünü yaşatıyor mu birde buna bakın bence güzel dizi biraz daha maras kesitlerine yer verilmeli
Memletim 10 ay önce
Birileri yine klaye kahramanlığına kalkışıyor. Eleştirilerin haricinde Birşeyler sizde yapında ona bakalım
0007 Hacı Ökkeş 10 ay önce
Milli ve manevi değerleri benimseyen Eski Maraş Kültürü Günümüzde K.Maraş ta bile yok ki ....Müslüman Aile yapısını parçalayan ATV de olsun....Kimden ne istiyoruz.
Drsn 10 ay önce
Pazarcıklıyum dedi
Hep Doğrusöyler 10 ay önce
Neymiş efendim gerçek Maraşlı'yı canlandırmıyormuş?Nasıl birşey istiyorsunuz?Ot atan, yere cart curt tüküren, duvarlara işeyen bir figür mü görmek istiyordunuz?
Tümay 10 ay önce
Demek ki neymiş? Hiç bir şeye körü körüne bağlanmayacakmışsın. Kendini ve memleketini dünyanın merkezi zannetmeyecekmişsin. Elin oğlu böyle adını kullanır, o memleketin kültürü mültürü demez, yaptığı işle kafanı allak bullak eder. Yanlış, kimden gelirse gelsin yanlıştır, içinde çok sevdiğin memleketinin adı geçse de yanlış yanlıtır. Her zaman ne diyor dilipak: "Dikkat edin, zehiri altun tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı". Maraş da maraş maraş da maraş... tamam iyi hoş ama maraşın adı geçti diye diziye bel bağlamak, maraşın tanıtımından falan bahsetmek nedir yahu?
Mehmet 10 ay önce
Görende marasta bunlar yok sanar.Simdiki gençliğin hali bu.
elif.karaca 10 ay önce
Bu maraşın adamı kadar,cahil,kafası çalışmayan,görgüsüz,kendi çıkarını düşünen,dedikoducu, insanlar topululuğu başka bir yerde bulamassın.
avukat46 10 ay önce
Bu dizi niye bu kadar abartıldı anlamıyorum. Adı dışında zaten K.Maraş ile uzaktan yakından alakası olmayan, K.Maraş'ın kültürel yapısını, sosyolojik dokusunu işlemeyen, tipik İstanbul dizisi. yıllar önce K.Maraş'ın içinde çekilen, gerçek hikayeden esinlenen ve şehrin genç erkeğini zan altında bırakan "Sarah ile Musa"da bu kadar kıyamet kopartmadılar ki, "Maraşlı"ya gocunuyorlar.
HASAN 10 ay önce
BEN BEGENEREK İZLİYORUM HERKES ELEŞTİRİ YAPABİLİR FAKAT BUNU BİRBİRİMİZİ KIRMADAN YAPMALIYIZ KİMİ BEGENİR KİMİ BENMEZ BU BİZLERİN GÖRÜŞÜ BİRBİRİMİZE SAYGI SEVGİ ENBÜYÜK ERDEMLİK EMEGİNE SAGLİK HERKESİN GÜZELDİZİ BİDE SU BUNUNLA FOTO ÇEKMİŞ ONA YAKIŞIYO BUNA YAKISIYO GEREK YOK İNSAN ÖNCE KENDİNE BAKMALI VESSELAM......
colombo 10 ay önce
evet diziyi izleyen birisi olarak , maraşlının kullandığı kelimeler Kahramanmaraşı değilde Adanayı andırıyor gibi duruyor !! Örneğin ' gardaş ' kelimesi yerine ' Ede ' kelimesi kullanılabilir.
Seda 10 ay önce
GÜZELBİR DİZİ İNSANLARIN GÖRÜŞLERİ GİYİNİŞLERİ BİZİ İLGİLENDİRMEZ
BENCE KMARAŞLI OLARAK İZLEMELİYİZ
Memleketim 10 ay önce
Aman yobazlığından vazgeçme Kahramanmaraş!
Ali 10 ay önce
Ne yani yanlışa yanlış demeyelim mi?
AZİZ_KMS 10 ay önce
HİÇ BİR SPOR HABERDE YOKUZ,
HİÇ BİR REKLAM DA TANITIM DA YOKUZ, ÇEVRE İLLERDE ÇATIR ÇATIR DİZİ ÇEKİLİRKEN K.MARAŞ'TA BÖYLE İŞLER DE YOKUZ,
40 DA BİR MEMLEKETİN ADI DUYULUR, REKLAMI OLUR ONUDA PROTESTO EDESİNİZ GELİR, HERKESİN YORUMU, DÜŞÜNCESİ, FİKRİ, AHKALI, DİNİ, İMAMINI KENDİNE, HERKES KENDİNDEN SORUMLU, ÖNCE İNSAN KENDİNE BAKMALI, BEN NE KADAR DOĞRUYUM DİYE, SONRA ELEŞTİRİ YAPIN
Uzakta bir maraşlı 10 ay önce
27 yıl önce ayrıldım memleketimden, görünen o ki hala hiç bir şey değişmemiş memleketimin zihniyetinden
Önemi yoook. 10 ay önce
Ben bu milleti anlamış değilim adamlar sadece dizi yapıyorlar sonuçta sanatçı adı üstünde sanatçı yani bunu bile yargılayacak kadar Allaha şirk koşuyorsunuz bırakında Allah yargılansın sanane banane onane bundan millet hiç kendine Bakmaz bu koca maraşta neler neler var biz el alemin sanatçılarına bile yorum yapacak kadar aciziz bence çok yanlış herkes otursun kendine baksın.
Gurbetçi 46 10 ay önce
Hepiniz ahlak dersi vermeye başladınız. Kardeşim dizi dizi adı üstünde tv üst kenarında Maraşlı yazması yeriyor neyin peşindesin. Adam kendi hayatında dizide Maraş’ı kötüler rencide edici bir durum gördünüz mü? Alemsiniz valla
Ben Been 10 ay önce
Edeci rumuzlu arkadaş, o senin saydığın edepsizlikleri ve daha fazlasını edebi ve bu dizideki edepsizlikleri kabullenenler edepsizdir.
Tuba özdemir 10 ay önce
Şöyle bir durum var ki gerçekten bir tanıtım söz konusu ama bu olumlu bir yönde tanıtım degil bence. Bizim güzel memleketimizin insanları orada anlatıldığı gibi oldukça sert yobaz suratsız insanlar degiller ki patavatsız hiç degiller. Lütfen biraz özen biraz saygı bizler milli mücadele kahramanları torunları bizler naif ve narin insanlar ki bunların kanıtları saygıdeğer şairlerimiz ozanlarımız aşıklarımızdır..
vahdet kıraç 10 ay önce
bir çok dizide atv açık ve erotizme eyilimli sahnelere müsade etmezken maraşlı dizisinde ne olduda böyle birşey yaptılar? kahramanmaraşımızı bu sahnelerlemi anlatıyorlar. dizi kahramanmaraşı anlatmaktan çok tutkulu bir aşk dizisi. kahramanmaraş bumu?
Hasan 10 ay önce
Maraşlı değilim. Ancak bir dizi karakterinin Sütçü Imam'ın namus için Fransıza haddini bildirdiği bir şehrin kahramanlığının sebebini (hem de Marasli adiyla) ayaklar altına almasını şiddetle kınıyorum.
İzleyici 9 ay önce
Beğenerek izliyorum Maraşlı gayet ahlaklı bir adam Mahur da iyi bir genç Reel hayatta da böyle buluşmaların çoğalmasın umut ediyorum
maraşlı 7 ay önce
tam uyuşuyo ama hep silahla olmaz biraz neşeli olsun gibi sert bakmasın hep bence
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı