Onikişubat Belediyesi hangi gazeteciye ne kadar para ödedi?

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’in sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı kritik açıklamaların yankıları devam ediyor. Şimdi herkes Onikişubat Belediyesi'nin basın kuruluşlarına ne kadar para ödediğini merak ediyor.

MEDYA 06.10.2019, 13:05
Onikişubat Belediyesi hangi gazeteciye ne kadar para ödedi?
banner257

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’in sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı kritik açıklamaların yankıları devam ediyor. Şimdi herkes Onikişubat Belediyesi'nin basın kuruluşlarına ne kadar para ödediğini merak ediyor.

Güvenç dün twitter'dan attığı mesajda bir gazeteciye ;”Evet sen tetikçisin, Son 5 uılda Onikişubat Belediyesinden ne kadar para aldın ?“ diye sordu. Bu soru sosyal medyada ve kamuoyunda Onikişubat Belediyesinin bazı gazetecilere tetikçilik ya da güzelleme yapmak için para verdiği yorumlarına neden oldu. Şimdi kamuoyunda herkes, "Onikişubat Belediyesinin hangi basın kuruluşuna ya da gazeteciye ne kadar para verdiği" sorusunun cevabını arıyor.

Onikişubat Belediyesi son 5 yıllık süreçte, hangi basın kuruluşuna hangi hizmetin karşılığında ve hangi dönemlerde ne kadar ödeme yaptığnı açıklayarak kamuoyunun merakını giderecek mi? Bu ödemeleri yaparken, hangi kıstaslara göre bir planlama yaptı? Yapılan hizmetlerin, bedeli neye göre belirlendi? Belediye bu soruların cevabını vererek, hem kendisi ile ilgili hem de basın kuruluşları ile ilgili suçlamaları ve ortaya çıkacak yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırılabilir.

Onikişubat Belediyesi tek bir açıklama ile Kahramanmaraş’ta çok zor şartlar altında, namusuyla görev yapan basın kuruluşlarını böyle ağır bir suçlamanın altından kurtarmalıdır. Bu, kurulduğu günden bu yana belediyenin  yaptğı tüm hizmetleri yerinde takip ederek haber yapan, mesai harcayan, zor şartla raltında geçimlerini sağlayan ama eğilmeyen, bükülmeyen tüm basın emekçilerine karşı Onikişubat Belediyesinin bir borcudur.

Haber46 olarak Onikişubat Belediyesi'nin kurulduğu günden bu yana tarafımıza hangi hizmetler karşılığında ne kadar ödeme yapıldığını açıklamasında bir sakınca görmediğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Yorumlar (46)
MARAŞLI 8 ay önce
Herkes Onikişubat belediyesine odaklanmış durumda ya bir bakın örneğin sosyal hizmetler il müdürlüğü ne bağlı tüm kuruluşlarda son işe alimlara kimlerin çocukları . Sayayım mi genelde il müdürlüğünde kadrolu çalışanlarin çocukları bu kurumda ise alinmis. Bunun yanında şuan il müdürlüğü ne vekalet eden kişi tekirli tüm yakınlarını hemen hemen hepsini ise aldırmış. Soyisimlere bir bakın zellikle onur, demirdogen, yardımcı, Bağcı, kaplan , vs. Dışardaki k.marasli işsiz vatandaşın suçu babasının bu kurumda çalışmıyor olması mi ? Alın size yolsuzluk hadi araştırın bakalım .
delidir değildir 46 8 ay önce
sanırım bu kuruluş aile şirketi gibi öyle olmasa bir çoğuda karı kocalı çalışıyorlar çalışanlar çok fakir hepsinin altında 50 binliralık arabalara biniyorlar ah ne ala benim fukara işsiz garibim oy veriyor aman ülkem huzurlu olsun diye
Ali46 8 ay önce
Üstelik daha komik olanı işe alırken kurum tarafından oluşturulan mülakat komisyonda olan kişi kendi öz oğlunu mülakata alıyor ve oğlu işe giriyor bunun etik olan bir tarafı var mı. Bu yolsuzluk değilde nedir . İşsiz olan diğer insanların suçu babası bu kurumda çalışmıyor olması mı? Ve bu saydığım kişiler hepsi şu an baba oğul aynı işyerinde çalışıyor.
Öz Kahramanmaraşlı 8 ay önce
8 yıl il müdürlüğü yapmış, gider ayak kedisine yakın varisleri ile toplantı yapıp ahkam kesmek, personelle helalleşecek yüzü kalmamış, yerinede bizden birini bırakıyorum diyormuş, Allah akıl fikir versin bizden kim sizden kim
Hepimiz bu vadanın en değerli unsurlaryız ama kendisi 2011 yılında atanan il müdürü. Vekalet bıraktığı şahısta araştırmalılı yada acilen yerine atama istiyoruz
samed 8 ay önce
bu ne iş, kimin eli kimin cebinde belirsiz,
kurumlar adeta kravatlı mafyanın eline geçmiş, hak hukuk adalet diyen adamlar ali kıran başkesen mafya olmuş,

milletin malı yağmacıların elinde talan ediliyor,

Reis bu pislikleri temizle Reis,

milleti, devleti , vatandaşı garip gurebayı kurtar bu hırsızlardan.
4646 8 ay önce
İnsanlar nasıl yönetilmek istiyorsa öyle seçim yaparmış sözün özü bu
Tekir46 8 ay önce
Way way belediyeden daire başkanlığı görevinden alınmış biri il müdürü olacakmış, abisinin yerine dostlar duyan var mı? Way o kurumun haline
Ünlü düşünür... 8 ay önce
Herkes gazeteciyi konuşuyor kaç para aldı diye biri de sormuyor aile sosyal da neler oluyor diye söyleyeyim
Eski il müdürü işe aldığı kişiler neden hep gelinin akrabası il müdür yardımcısının (şimdiki müdürlüğe vekalet edenin) babalı oğullu hep kurumda karılı kocalı hep kurumda dayılı yegenli enişteli kayınbiladerli amcalı yeğenli sonra diyorlar ki bu oylar nerede tüm istihtamları koltuk için yakınlara veren bu kişiler partiye zarar veriyor bunu ne zaman göreceksiniz. Bu adamlar gidip bunun yerine kurum içinden biri gelmesi gerekir yoksa 2023 zor görürüz.
Cenk 8 ay önce
Asıl suçlu ve sorumlular, bu at hırsızlarına böyle olduklarını bildikleri halde oy veren % 70'lik Maraş halkıdır. Müstehaktır.
Hasan sönmez 8 ay önce
Devletin malı deniz yemeyen domuz demişler memuru, siyasetçisi,gazetecisi, işadamı vs ne kadar aç gözlü var ise doymaksızın yemişler milletin ve devletin malını. Arpaları ve rantları kesilince de şimdi birbirlerine düştüler...
Ahmet enes 8 ay önce
Yahu arkadaş bu kadar pislik dönüyor bunların hiçbirini Tayyip Erdoğan duymuyormu?Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu çete üyelerini.Hakkım haram zehir olsun.
ÖMER 8 ay önce
DUYSA NE OLACAK O ONLARDAN ÇOK MU İYİKİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?