Sosyal medyada Yalancı Şeyma ve Şeyma'ya Şahidiz Atışması

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Şeyma Altundal'ın olaylar sırasında şiddete maruz kaldığını açıklamasının ardından dün başlayan YalancıŞeyma paylaşımlarına bugün ŞeymayaŞahidiz etiketiyle cevap verildi. Tartışmanın nasıl sonuçlanacağı merak konusu.

MEDYA 04.02.2021, 13:20
Sosyal medyada Yalancı Şeyma ve Şeyma'ya Şahidiz Atışması
banner257
banner226

Şeyma Altundal kimdir? Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Şeyma Altundal'ın, rektör Melih Bulu'yu protesto ettikleri eylemler sırasında "gözaltı esnasında yerlerde sürüklendiği, başörtüsünün açıldığı ve başörtüsünü yeniden takmasına izin verilmediği şeklindeki iddiaları" tartışılmaya devam ediliyor. Dün olduğu gibi bugün de twitter gündeminde Şeyma Altındal var.

EMNİYET YALANLAMIŞTI

Emniyet Genel Müdürlüğü, Boğaziçi Üniversitesi kampüsündeki protestolarda gözaltına alınan Şeyma Altundal'ın gözaltı esnasında yerlerde sürüklendiği, başörtüsünün açıldığı ve başörtüsünü yeniden takmasına izin verilmediği şeklindeki iddialarını yalanlayan bir video yayınlamıştı. Bunun üzerine onbinlerce kişi #YalanciSeyma etiketiyle paylaşım yapmıştı.

Dün gece saatlerinde Şeyma Altındal'ın serbest bırakılmasının ardından ise bu defa Boğaziçili Öğrenciler ve destekçileri ##seymayasahidiz etiketiyle paylaşım yapmaya başladı. Şu ana kadar 54 bin kişi Boğaziçili Şeyma Altundal'a destek mesajları gönderdi. Yapılan paylaşımlarda Şeyma'nın saat 20 sıralarında göz altına alındığı, Emniyetin yayınladığı videonun ise 4 saat sonra sabaha kadar 02:00 sıralarında olduğu iddia edildi.

Yorumlar (6)
k.maraşlı 11 ay önce
şahit olanlar kimlermiş merak ettim
korkumen 11 ay önce
tabiki fetocular
Yusuf 11 ay önce
Seymalar var oldukça ,gelecekten umutluyum...
Serdar 11 ay önce
Siz ve Sizler gibi Marjinal Akılsızlar Gözlüklerini Çıkartıp Bakmak Yerine Hala Gözlükle Bakmayı Tercih Edenler Olduğu İçin Bizde VATANIMIZ ve MİLLETİMİZİN Bekasından ve Geleceğinden Endişeliyiz !!!!
cahil 11 ay önce
yorum yazacaktım ama vazgeçtim
çünkü böyleleri için yorum yapmaya bile değmez
Sutcu imam 11 ay önce
Bu seymalar bana kiyameti hatirlatiyor
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı