Yılmaz Özdil'den 2 yıl sonra Ahmet Hakan Yazdı! Maraş Dondurmacısı gibi

2015 yılında "Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan Kadir" yazan Yılmaz Özdil'den 2 yıl sonra bu defa Ahmet Hakan "Aniden Maraş dondurmacısı kılığıyla höyküren “Fesli Deli Kadir” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'den 2 yıl sonra Ahmet Hakan Yazdı! Maraş Dondurmacısı gibi

2015 yılında "Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan Kadir" yazan Yılmaz Özdil'den 2 yıl sonra bu defa Ahmet Hakan "Aniden Maraş dondurmacısı kılığıyla höyküren “Fesli Deli Kadir” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil 2015 yılında Sözcü'de yazdığı "Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan tarihçi…" başlıklı yazısında şöyle diyordu:

Dün anladık…
Tarihçileri sarayına çağırdı.
“Tarihçi” diye sofrasına oturttuğu tiplerden biri, Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan Kadir Mısırlıoğlu'ydu.

*

Bi tarihi bilgi de ben vereyim.

*

Kafasında fesle dolaşan bu arkadaş, Bakırköy akıl hastanesinde yattı. Cerrahpaşa psikiyatri kliniğinde yattı. Harbi harbi raporludur yani.

Bundan 2 yıl sonra bu defa Hürriyet'ten Ahmet Hakan "AK Parti biraz da Atatürkçülük yapacakmış" başlıklı yazısında benzer ifadeler kullandı. Ahmet Hakan yazısının ilgili bölümünde şunları söyledi:

- İSTANBUL ve Ankara’da oylar geriledi ya...

- Yüzde 50’lik bir çıta, gözleri korkutmaya başladı ya...

- Şehirli ve eğitimli kesimlerde heyecan yaratılamıyor ya...

- Atatürk sevgisinde gitgide bir artış kaydedildi ya...

- Cumhuriyet’e eleştirel yaklaşım içinde olanlar bile “Sarı saçlım mavi gözlüm/Neredesin nerede” demeye başladı ya...

- Mustafa Kemal Paşa’nın fotoğrafları sosyal medyada fırtına gibi dolaşmaya başladı ya...

- Konya Stadı’nda bile İzmir Marşı yankılanır oldu ya...

Durumu fark eden AK Parti, artık inceden Atatürkçü takılacakmış.

*

Daha fazla Atatürk diyeceklermiş, Atatürkçü kesimleri de kucaklayacaklarmış falan filan...

*

Kafamda hemen deli sorular belirmeye başladı:

Acaba inandırıcı olurlar mı? Acaba Atatürkçüler, “Aslında bunlar da Atatürkçüymüş, hadi oylarımızı yağdıralım” derler mi? Buna ikna olan çıkar mı?

*

Ciddi ciddi muhasebe yapıp sorulara yanıt ararken...

Aniden Maraş dondurmacısı kılığıyla höyküren “Fesli Deli Kadir” geldi aklıma.

*

AK Parti’nin Atatürkçü takılmak mecburiyeti hissetmesi karşısında “Fesli Deli Kadir”in yüzünün alacağı şekli düşününce...

Öyle bir kahkaha attım ki...

Attığım kahkaha, Güzide Kasacı’dan Saba Tümer’e bütün namlı kahkahacıları işsiz bırakır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

Bahsettiğiniz bu iki tipin Maraşi agzina almalari bile tiksindirici.Bunlarin maraşta karşiliği nedir ki bunlari haber yapip duruyorsunuz?Bu tipler Marasin adini ağzina alip kirletiyor siz de bu haberi burada vererek maraşin içine ediyorsunuz.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı @ahmet - 1 yıl Önce

neden.Doğruları söylemesi zorunamı gidiyor.Ha pardon siz havuz medyasında duymak istediklerinizi duyuyordunuz değil mi.Doğru yada yanlış ne farkeder ki.Sonuçta o sizin duymak istedikleriniz başka.sen devam et havuz medyasını seyretmeye,sonra da başını taşlara vurursun ama, geçmiş olsun...Yılmaz özdil doğruları yazabilen bir kaç gazeteciden biri...

SİNAN
SİNAN @ahmet - 1 yıl Önce

Kardeş bunu haber yaptığı için haber46'ya teşekkür edelim çünkü bundan başka sesi çıkan bir haber görmedim ben bunu ilk dinlediğimde bunu Kahramanmaraş'a ve dondurmacılarımıza bir hakaret olarak algıladım ama gel gör ki her fırsatta yerel yönetime laf çakıp duran "klavye delikanlıları" buna çok sessiz kaldılar hem de çok sessiz kaldılar bunu bir başka şehire örneğin Gazintep'e yapsalardı Ahmet Hakan denen adam şimdiye kadar bin defa özür dilemişti

nihat
nihat @ahmet - 1 yıl Önce

bahsettiğin bu iki tipten özellikle yılmaz özdil'in yazılarını ve kitaplarını okumak ve anlamak için galiba IQ'n yeterli değil.

ilker
ilker - 1 yıl Önce

bu terbiyesizlere haddini bildirmek lazım saçma sapan konularda maraşı ağızlarına almakta nedir ? konuyla ne alakası var ?

elife
elife - 1 yıl Önce

Maras dondurmacilarina kurban olsunlar.ikide birde bunlarin ne dediklerini haber yapmayin zira onlarin kim olduklari belli.

SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126