Bahçeli'den bomba seçim değerlendirmesi ! Koalisyona ne dedi ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonucuna ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP'nin oyunu artırdığını söyleyen Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifa etmeyi düşünmesi gerektiğini belirtti.

Bahçeli'den bomba seçim değerlendirmesi ! Koalisyona ne dedi ?
 Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları;
 
Milli iradenin tercihine saygı duyuyoruz. Vahşice uygulanan aldatma ve karatmalara karşı yeni bir tablo belirmiştir. Herkes, bu yeni tabloyu dürüstçe okumalıdır."
 
Hiçbir parti tek başına iktidar kuracak çoğunluğu sağlayamadı.
 
Erdoğan görevine devam edecekse ya anayasal sınırlarda kalmalı ya da istifayı düşünmelidir. İnanıyorum ki Başbakan Davutoğlu kendisini gözen geçirecektir.
 
Maalesef demokrasi yayından çıkmıştır. Müfterilerin yoğun gayretine rağmen gücümüze güç eklenmiştir. Türkiye'yi kimseye teslim etmeyecek milliyetçi irade Meclis'te etkin bir şekilde temsil edilecektir.
 
Dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum.
 
Daha seçim sonuçları henüz netleşmeden koalisyonlar üzerinden bir tartışma başlatmak istemişlerdir. Türkiye'yi iktidarsız bırakmamak için geçmişte kazanılan tecrübeler vardır.
 
Davutoğlu nasıl bir hükümet kurulmasına dair çalışmaları başlatması lazım. Bir defa tek başına siyasi iktidar oluşmamış ise. Ülkeyi istikdarsızlığa sevk etmemek için. Önce uyumlu bir koalisyon olması lazım.
 
AK Parti ve HDP arasındaki örtülü iş birliğini gizlemek erkene seçime sevk etmek siyasi ahlaksızlıktır.
 
Çözüm süreci ile ilgilenen AKP-CHP-HDP'yi de bir araya getirebilirsiniz. AKP+HDP koalisyonu 337 milletvekiline dayalı güven oyu alabilecek bir koalisyon modelidir.
 
AKP-CHP-HDP'yi esas alacaksanız, 469 geniş tabanlı bir koalisyon olur. Böyle bir yapılanma içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi şerefi ve haysiyeti ile çok güzel bir ana muhalefet görevini de üstlenmeye hazırdır.
 
Bunların hiçbirisinden sonuç alınamıyorsa. En erken seçim ne zaman olacaksa o zaman da seçim olur.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 01:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
m.ede
m.ede - 4 yıl Önce

Daha önce yani bundan 16yıl önce dsp yede öyle demişdin hattaa rahşan ecevit ben eli kanlı katillerle hükümet kurmam demişdi snede gidim rahşanın elini öpmüşdün tabı şimdiki senin gençligin ozamanı hatırlamaz onlar çocuktu
o yüzden bahçeli bey büyük konuşma koşa koşa gider ahmet hocanın yanında hükümet olursun

SIRADAKİ HABER