MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'dan bomba açıklamalar! "Sokaklar PKK'ya Teslim Edilmiştir"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın keyfi tutumu nedeniyle hükumet kurmanın geciktiğini söyledi. Cumhurbaşkanın seçim sonuçlarını hazmedemediğini öne süren Aycan, Erdoğan’ın sürekli partileri seçime zorlayan, tehdit eden bir üslup sergilediğini savundu.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'dan bomba açıklamalar! "Sokaklar PKK'ya Teslim Edilmiştir"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın keyfi tutumu nedeniyle hükumet kurmanın geciktiğini söyledi. Cumhurbaşkanın seçim sonuçlarını hazmedemediğini öne süren Aycan, Erdoğan’ın sürekli partileri seçime zorlayan, tehdit eden bir üslup sergilediğini savundu.

08 Ağustos 2015 Cumartesi 20:48
MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'dan bomba açıklamalar! "Sokaklar PKK'ya Teslim Edilmiştir"
banner208

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın keyfi tutumu nedeniyle hükumet kurmanın geciktiğini söyledi. Cumhurbaşkanın seçim sonuçlarını hazmedemediğini öne süren Aycan, Erdoğan’ın sürekli partileri seçime zorlayan, tehdit eden bir üslup sergilediğini savundu. 

Aycan: "İki aylık bir süre geçmiş olmasına rağmen hala hükümet kurulmamıştır. Burada biraz prosedürler, biraz da açıkça söylemek istiyorum ki; sayın Cumhurbaşkanı’nın keyfi tutumundan dolayı hükumet kurma gecikmektedir, geciktirilmektedir. Özellikle sayın Cumhurbaşkanı'nın sürecin böyle devam etmesini istediğini düşünüyorum. Sürekli partileri sanki seçime zorlayan, tehdit eden bir üslup içerisinde hala konuşmakta sayın Cumhurbaşkanı. Çıkan tabloyu hazmedememiştir ve süreci mümkün olduğu kadar uzatarak kendi istediği gibi devam etsin istiyor." dedi.

Gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya gelen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, hükümet kurma çalışmaları ve terör saldırılarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçimlerin üzerinden 2 ay geçtiğini hatırlatan Aycan, çıkan sonucun koalisyon hükumetini işaret ettiğini söyledi. Ancak ülkenin Cumhurbaşkanın keyfi tutumları nedeniyle yoluna hükumetsiz devam ettiğini belirten Aycan şöyle konuştu: "Seçimler bitti ve ortaya bir tablo çıktı, bu tabloda meclisin aritmetiği gösteriyor ki; tek başına bir partinin iktidar olma şansı yok ve bu aritmetikten ortaya çıkan tablo bir koalisyon tablosudur. Fakat iki aylık bir süre geçmiş olmasına rağmen hala hükumet kurulmamıştır, kurulamamıştır. Burada biraz prosedürler birazda açıkça söylemek istiyorum ki; sayın Cumhurbaşkanı’nın keyfi tutumundan dolayı hükumet kurma gecikmektedir, geciktirilmektedir. Aslında bu vesileyle hem hükumet kurma geciktirmiştir hem de meclisin çalışmalarda bekletilmektedir. Aslında bir zorunluluk olmasına rağmen sayın Cumhurbaşkanı hükumet kurma ile ilgili görevi başkanlık divanının oluşmasına kadar bekletmişler. Bu arada meclis başkanlığı seçimini de bahane edilmiştir. Başkanlık divanı oluştuktan sonra hükumet kurma görevi verilmiş fakat orada da işleyiş biraz yavaştan seyretmektedir. Hükumet kurma görevi resmi bir prosedürdür, resmi bir süreçtir. Bunun dışında başka kişilerin hükumet kurmakla ilgili görevi yoktur."

"SOKAKLAR PKK'YA TESLİM EDİLMİŞTİR"

Sokakların çözüm süreci adı altında PKK’ya teslim edildiğini anlatan Aycan, seçimler sonrası artan PKK terörü nedeniyle 60 asker ve polis’in şehit edildiğini anımsattı. Gelinen noktadan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sorumlu olduğunu kaydeden Aycan: "Türkiye'nin iç ve dış güvenliğinde sorunları vardır. Yanı başımızda Suriye meselesi işin içinden çıkılmaz hale gelmiştir ve bugün bu noktaya gelmedi AKP hükumetlerinin özellikle de sayın Cumhurbaşkanım, sayın Davutoğlu'nun da Dış İşleri Bakanı olarak sorumlulukları vardır. Başından beri itiraz ettiğimiz çözüm süreci diye bahsedilen sürecin ülkeye getirdiği bir kaos vardır, söylenildiği gibi olmamıştır, biz bunun böyle olmadığını zaten söylüyorduk, bu süre içerisinde PKK ülkeyi terk etmemiş, tersine daha da silahlanmış ve yayılmıştır, sokaklar PKK'ya teslim edilmiştir ve seçim sonrasında bildiğiniz gibi maalesef artan terör olaylarıyla 60 polis ve asker şehidimiz vardır." diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANI SÜREKLİ PARTİLERİ SANKİ SEÇİME ZORLAYAN, TEHDİT EDEN BİR ÜSLUP İÇERİSİNDE"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerden alınan sonucu hazmedemediğini aktaran Aycan, bu nedenle partileri seçime zorlayan, tehdit eden bir üslup sergilediğinin altını çizdi. Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini anlatan Aycan: "Ülke hakikaten böyle bir sıkıntılı ortamda. İçte de sorunlar var dışta da sorunlar var. Ama şu bir gerçek ki; özellikle sayın Cumhurbaşkanı'nın sürecin böyle devam etmesini istediğini düşünüyorum. Sürekli partileri sanki seçime zorlayan, tehdit eden bir üslup içerisinde hala konuşmakta sayın Cumhurbaşkanı. Çıkan tabloyu hazmedememiştir ve süreci mümkün olduğu kadar uzatarak kendi istediği gibi devam etsin istiyor." ifadelerini kullandı.

"İSTİFA ETMİŞ HÜKUMET CİDDİ BİR KADROLAŞMA HAREKETİ SÜRDÜRMEKTEDİR, BU ZAMANA KADAR 800 KARARNAME ÇIKMIŞTIR"

Seçimlerden sonra istifa eden Ak Parti hükumetinin bürokraside ciddi bir kadrolaşmaya gittiğini anlatan Aycan, 2 aylık sürede 800 kararname çıkartıldığını ve sınavların haricinde atamaların doldur boşal taktiğiyle yapıldığını söyledi. Aycan şöyle konuştu: "Bu arada bir şeye daha dikkat çekmek istiyorum; istifa etmiş bir hükümet var karşımızda fakat istifa etmiş hükumet ciddi bir kadrolaşma hareketi sürdürmektedir, bu zamana kadar 800 kararname çıkmıştır, kararname siz atamalar ya da doldur boşalt dediğimiz bürokraside istisnai kadrolara eleman alıp, sınavların haricinde bu kadrolara direk kişileri alırsınız sonra o kişileri kadroya geçirirsiniz boşaltırsınız, tekrar yeniden kişiler alırsınız. Bu yapılmaktadır şu an ve ciddi bir kadrolaşma sürmektedir."

"GENİŞ TABANLI, BÜTÜN KESİMLERİ DE İÇİNE ALAN VE UZUN SÜRELİ BİR HÜKUMET KURULMASINI GEREKLİLİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Ülkenin, sorunlarının çözümü noktasında geniş tabanlı ve uzun süreli bir hükumet kurulması gerektiğini ifade eden Aycan: "Ülkenin sorunları birikmiştir, ülkenin sıkıntılar hat safhadadır ve tek başına AKP’nin bu sorunları yenmesi de, çözmesi de mümkün görünmemektedir. Onun için mutlaka geniş tabanlı, bütün kesimleri de içine alan ve uzun süreli bir hükumet kurulmasını gerekliliğini düşünüyorum. Çünkü kısa süreli bir hükumetin daha büyük sıkıntılara sebep olacağını ve ülkede daha ciddi kaosa sebep olacağını düşünüyorum. Bu yüzden kurulacaksa hükumet uzun süreli, 4 yıllık hatta daha uzun süreli planlar yaparak uzun vadeli planlarıyla ortaya çıkmalı ve gidebildiği kadar gidecek şekilde hükumeti sürdürmeli. Yoksa bu sorunlar artık birikmiştir ve ötelemez hale gelmiştir. Köklü sorunlarımız var bu sorunu çözmek için de güçlü bir iktidara güçlü bir yapıya ve daha yaygın taban ihtiyaç var." açıklamasında bulundu.

Cihan Haber Ajansı

Son Güncelleme: 08.08.2015 21:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SELİM 2015-08-10 12:44:03

sen seçim sonucunu içine sindiriyon mu 50 senelik partisin, PKK kadar vekil çıkarıyorsun sonrada boş boş konuşuyorsun...

Avatar
Vatandaş 2015-08-10 11:53:09

Madem öyle CHP'ye neden destek vermiyorsunuz?

Koalisyonun önünü tıkayan tek parti sizsiniz!

Avatar
By bitlisli 2015-08-10 08:42:54

Boş boş konuşuyor .

Avatar
sinan 2015-08-10 07:43:35

Hem koalisyona yanaşmayacaksın elini taşın altına koymayacaksın hem de hükümet kurulamadı diyeceksin hem de milletinvekili olacaksın, kursaydınız ak parti ile beraber terörün kökünü kazısaydın ya

Avatar
4646 2015-08-09 17:10:21

sadece konuşuyormuş gibi yapacağına çözümünüz ne onu söyle.sen ve partindi akp gitsin kim gelirse gelsin diyen.al yanına işbirlikçilerini ve kur hükümeti

Avatar
türkoğlu 2015-08-09 13:32:37

self determinasyon yasasından haberiniz varmı acaba sayın milletvekili ve uyuyan halk? Maalesef bu yasayı son koalisyon hükümeti imzaladı.. sonrasında idam cezasını kaldırıp terör sorununu algılamakta güçlük çeken mevcut hükümet iktidara geldi. ve geldiğimiz noktada görüldü ki öncelerde açılım sonraları çözüm denilen süreç sadece terörü siyasallaştırdı. Hadi şimdi otuz yıldan beri ülkeyi yönetenler ve bu yöneticileri başa getiren halk düşünün bu işin vebalini taşıyacakmısınız? bu ülkede basiretsiz siyasetçi ve kendi değerlerinin çok dışından yaşayan umursamaz halk sorunu var... Allah milletimizi kazasız belasız ayıktırsın..

Avatar
ede46 2015-08-08 23:52:02

sayın vekılım zamanın da ıkı metre ip bulamayıp bagısladıgınız serefsızın eserı bunlar sızın de soz söylemeye hakkkınız yok bu konuda

Misafir Avatar
gg 2015-08-10 12:09:53 @ede46

şu klavyenin başına geçen bilir bilmez yorum yapanlar birazcık bilginiz varsa yazın yoksa burada rezil oluyorsunuz.hiçbirşeyden haberin yoksa internete yazarsan meclis dökümanlarıyla sana cevap verir kimin asmadığını veya kimlerin hayır dediğini öğrenir böyle müşkül duruma düşmezsin.bilmediğin konuda sessiz kalırsan cahilliğin meydana çıkmaz.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Akıl Karı 2015-08-10 08:36:29 @ede46

Ne kadar kolay dimi 2 metre ip ile hadi boğazına geçir as, en azından teröristin ayağına mahkeme kurup davul zurna ile karşılamadılar, bölücü başını sayın yapıp kurtuluşumuz için olmazsa olmaz bir görüşmeci yapmadılar, peşmergeyi kobaniye geçsin diye urfadan polis eşliğinde uğurlayıp devletin milyarlarca benzinini harcamadılar, bunlar devede kulak ! klavyede coşmayın azcık gözünüzü açın

Beğenmedim! (0)
Avatar
ceyhan 2015-08-08 22:07:17

beyefendi cumhurbaşkanını suçlayacağına kur hükümeti o zaman. hükümet seninle kurulacak akpartinin tek başına hükümet kurma şansı yok sende kurmuyorsun ondan sonra suçluyorsun. dışardan maval okumak derler. sizin ki tam o. bu eleştirilerinizin ağzınızdan nasıl çıktığını anlamak akıl karı değil.

Misafir Avatar
ceyhan 2015-08-10 16:45:35 @ceyhan

oyun kadar talepte bulunacaksın. tek başına iktidar olduğunda dahi uygulayamayacağın şeyleri seninle aynı dünyada olmayan partiyle koalisyonda uygulayayım dersen bu yüzde 16 şirket ortağının bütün şirket karını talep etmesine benzer ki hem haksızlık hem de en hafif ifadeyle ayıptır.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Akıl Karı 2015-08-10 08:28:23 @ceyhan

Tamam güzel koalisyon kursun diyorsun da, adamların talepleri kabul edilmeden, yapılacak koalisyonda söz sahibi olmadan nasıl kurulacak bu koalisyon ? Bol keseden savurmak sallamak kolay tabi, klavye önünde yaz gönder oh valla

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
FERİT 2015-08-09 12:14:44 @ceyhan

Hırsızlığa talana ortakmı olsunlar p k k yı güçlendirenle hükümet kurmayı geç yany ana bile gelinmez yandaş kanalları seyrede seyrede hepinizin beyni örümcek ağına dönmüş

Beğenmedim! (1)

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225