MHP'li muhaliflerin referandum stratejisi belli oldu

MHP'li muhalifler, eski yeni vekiller, eski ülkü ocakları başkanlarının oluşturduğu 'Hayır Platformu', afişlerinde Mustafa Kemal Atatürk ile MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in fotoğrafları yer aldı.

MHP'li muhaliflerin referandum stratejisi belli oldu

"Türk Milliyetçileri Hayır Demek için Ankara'da toplanıyor ve Bütün Türk Milliyetçilerini Ankara'ya bekliyoruz" yazıldı. İkinci afişte ise sadece 'Ülkem için, Ülküm İçin Hayır" yazısı yer aldı.

Hayır platformu, referandumda 'hayır' kampanyasını yarın Ankara'da başlatacak. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılacak toplantının tek konuşmacısı MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu olacak. Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın, Ümit Özdağ dahil kimse konuşmayacak. Toplantı sonunda Türk milliyetçilerinin neden hayır, dediğini anlatan bir bildirge yayınlanacak.

SAĞ PARTİLER DAVET EDİLDİ

Şehir dışından da çok sayıda katılımcının beklendiği toplantıya, referandumda hayır diyeceğini açıklayan ya da hayıra yakın duran Demokrat Parti, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Yurt Partisi, Liberal Demokrat Parti gibi sağ partiler de davet edildi.

4 İSİM 15'ER İLDE KONUŞACAK

MHP’deki muhalif isimlerden Koray Aydın ve Sinan Oğan ile partiden ihraç edilen Meral Akşener ve Ümit Özdağ, Cumartesi günü yapılacak bu toplantının ardından Anadolu turuna başlayacak. Her bir isim birbirinden farklı 15 ile giderek neden 'hayır' denmesi gerektiğini anlatacak. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere ise 4 isim de gidecek ancak her biri ayrı yerlerde konuşacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan
Turan - 3 yıl Önce

Devlet bahçeli Ülkücü hareketin reisidir. Başkasının peşinden gitmek, davaya ihanettir.

KÜRŞAT46
KÜRŞAT46 - 3 yıl Önce

YÜREKLERİNE sağlık. HAYIRDA HAYIR VARDIR

MEHMET
MEHMET - 3 yıl Önce

Bu bir siyasi seçim değildir kim ne derse desin HAYIR yüzbinkere HAYIR

ENVER HOCA
ENVER HOCA - 3 yıl Önce

95 YIDA 65 HÜKUMET BU NE REZİLLİK. BİR AYLIK HÜKUMETLER BATAN BANKALAR, BOŞA GİDEN HALKIN EMEĞİ VE PARASI. İŞTE BU SAKAT YÖNETİM SİSTEMİNİN DEFOLMASI İÇİN REFERANDUMA MİLYON KERE EVET

SIRADAKİ HABER