MHP’de kutlamalara başladı

Genel seçimlerde gelen resmi olmayan sonuçlara göre MHP'nin yaklaşık 16 yıl sonra Nevşehir'de milletvekili çıkarması büyük sevinçle karşılandı. Nevşehir’de MHP en son 18 Nisan 1999 Genel Seçimlerinde İsmail Çevik ve Mükremin Taşkın’la...

MHP’de kutlamalara başladı
Genel seçimlerde gelen resmi olmayan sonuçlara göre MHP'nin yaklaşık 16 yıl sonra Nevşehir'de milletvekili çıkarması büyük sevinçle karşılandı. Nevşehir’de MHP en son 18 Nisan 1999 Genel Seçimlerinde İsmail Çevik ve Mükremin Taşkın’la üç milletvekilinden ikisini kazanmıştı.

Bugün yapılan seçimde Nevşehir’de 691 sandıkta 203 bin 116 seçmen oy kullandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Nevşehir’de son üç dönemdir milletvekillerinin tamamını kazanan AK Parti, bu kez üçüncü sıra vekilini kaybetti. Nevşehir’de kesin olmayan sonuçlara göre AK Partili Mustafa Açıkgöz ile Murat Göktürk, MHP’den ise Mehmet Varol milletvekili oldu. Kesin olmayan sonuçların ortaya çıkması ile birlikte partililerde MHP il binası önünde toplandı. Kalabalık grup uzun süre sloganlar attı, havai fişekler patlatıldı. Araçlarına binen MHP’liler bayraklar sallayıp, bozkurt işareti yapıp konvoy oluşturdu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER