Başkan Asya’dan İstiklal Marşı mesajı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Asya’dan İstiklal Marşı mesajı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Asya, Şair Mehmet Akif Ersoy’un ’Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ sözlerini anımsatarak, “Topyekun vatan mücadelesinin verildiği dönemde kaleme alınan İstiklal Marşı, milletimize yaşattığı ortak duygu ve coşkuyla, imkansızlıklara karşı dayanma gücünü artırmıştır. İstiklal Marşı’nın şairi, mütefekkir ve vatansever Mehmet Akif Ersoy, ’Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ derken verilen mücadelenin büyüklüğünü ve zorluğunu ifade etmiştir. Bugün, hayatını yurduna ve milletine adamış Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden dökülen kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 97. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Ulusal Marşımız bizlere, atalarımızın bağımsızlık uğruna neleri feda ettiğini çok iyi anlatarak, korumamız gereken asli değerlerimizi hatırlatan, en önemli milli değerlerimizden birisi olmuştur” ifadelerine yer verdi.

Mesajında birlikteliğin önemine de vurgu yapan Başkan Asya, “Bizlere düşen görev; gelecek kuşakların, atalarının kendilerine emanet ettikleri bu kutsal vatan için, sağladıkları güven ve huzur ortamının yaşatılması için topyekun farkındalık oluşturulmasının sağlanmasıdır. Düşenin dostunun olmadığını, medeniyet adı altında, insanlık onuruna, istek ve arzularına bakılmaksızın, boyunduruk altına almanın hesaplarının yapıldığını günümüzde de görmekteyiz. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda coğrafyamızda yaşayan farklı dil, din ve ırka sahip vatandaşlarımız ile omuz omuza verdiğimiz mücadelede bağımsızlığımıza, hürriyetimize sahip çıktığımız gibi bugün de bizi biz yapan değerlerimize daha fazla sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşünceler ile İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet diliyor, bu anlamlı günün yıl dönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224