Onikişubat Belediyesi Yeni Akıllı Hizmet Binası İnşaat Sürecinde Sona Yaklaşıldı

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi’nin Yeni Akıllı Hizmet Binası inşaatı yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar iddialı ve faydalı yatırımlar gerçekleştiren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, inşaat sürecini yakından takip ediyor.

ONİKİŞUBAT 27.03.2018, 22:25
Onikişubat Belediyesi Yeni Akıllı Hizmet Binası İnşaat Sürecinde Sona Yaklaşıldı
banner257

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi’nin Yeni Akıllı Hizmet Binası inşaatı yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar iddialı ve faydalı yatırımlar gerçekleştiren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, inşaat sürecini yakından takip ediyor.

Osmanlı ve Selçuklu Döneminin izlerini taşıyan, aynı zamanda Modern tasarımı ile dikkat çeken ve Süper Masası ile hızlı çözüme kavuşturan, güneş panelleri ve gri su tesisatı ile geri dönüşüm kazandıran dev yapının inşaat çalışmaları devam ediyor.

30.127m² kapalı alan üzerine kurulan Yeni Akıllı Hizmet Binası inşaatında şimdiye kadar, 25.200 m3 beton ve 3.200 Ton demir kullanıldığı belirtildi. 345 işçinin çalıştığı ve gelecek nesillere önemli bir miras olacak 8 katlı bina içerisinde 240 araçlık 2 otopark, meclis salonu, encümen salonu, 1 ihale odası, 1 derslik, 3 toplantı salonu, 1 belediye müzesi, 4 yemekhane bulunuyor.

İnşaat süreci hakkında bilgi veren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, hizmet binasında sona çok az kaldığını belirterek, heyecanını dile getirdi.

‘’Onikişubat Belediyemizin Yeni Akıllı Hizmet Binasının kaba inşaatı tamamlanmış durumda. Çevre düzenleme istinat duvarları çalışılması için hazırlıklar da tamamlandı. Şuan da binanın pencere montajları yapılıyor. Öte yandan kaba sıva devam ediyor. Bina içerisinde alçıpan bölme duvarlarının çalışmaları devam ediyor. Asma tavanların yapımı ile ilgili süreç tüm hızıyla devam ediyor. Çatı ışıklıklarının çelik konsültasyonlarının montajını da tamamladık. İnşallah titanyum çatı işlemlerine kısa süre içerisinde başlıyoruz. Bina girişimizdeki çiçeklik için oluşturulan alan çalışmalarımız tamamlandı. Öte yandan katlarda sıva imalatı devam ediyor. Çok amaçlı salon ve yükseltilmiş salonların döşeme imalatı devam ediyor. Ayrıca elektrik ve mekanik imalatlar da inşaatımızla paralel bir şekilde devam ediyor. İnşallah en kısa sürede yapımını tamamlayıp yeni akıllı binamızı vatandaşımızın hizmetine açacağız. Böyle güzel hizmetlere vesile olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.’’

‘’Otopark Sorununa Kesin Çözüm’’

Onikişubat Belediyesi Yeni Akıllı Hizmet Binasında 240 araç kapasiteli otopark ile park sorununa kalıcı bir çözüm getirileceği de belirtildi. Son derece teknik mekanizmalarla donanmış tasarımlarla inşa edilen otoparkta, yangın söndürme sistemleri, havalandırma sistemleri, duman tahliye ve fanların da yer alacağı açıklandı.

Onikişubat Belediyesi’nin ‘’Süper’’ Hizmet Anlayışı

Vatandaşa seri bir şekilde hizmet verilmesi içinde yeni fikirler ve projeler üreten Onikişubat Belediyesi, Akıllı Hizmet Binasında ki süper masa ile ‘’Süper Hizmet’’ anlayışını hayata geçirdi. Yeni binada da devam edecek olan Süper Masa vatandaşın daha doğru yönlendirilmesi adına ve her türlü işlemini gerçekleştirebilecekleri imkânlar sunuyor.

Ayrıca yapılan açıklamada, bina içerisinde; alt zemin katta vatandaşların giriş yapacağı 230 kişilik çok amaçlı salon, 90 kişilik ihale odası, ihale hazırlık odaları, kurum içi eğitimler için derslikler, banka rezerv alan, vatandaşların rahatlıkla ödemelerini yapabilmeleri için veznelerinde yer alacağı belirtildi.

Onikişubat Belediyesi Yatırım Yapıyor, Vatandaşın Ekonomisi Canlanıyor

Onikişubat Belediyesi’nin hayata geçirdiği bütün projeler hem bünyesine hem de çevresine maddi ve manevi açıdan geri dönüşüm sağlayarak, kazanç elde ediyor. Bugüne kadar hayata geçirilen yapıların bulunduğu bölgedeki vatandaş halinden çok memnun. Onikişubat Belediyesi inşa ettikçe vatandaşın ekonomisi de zenginleşiyor. Projeleri ve yatırımları ile bulunduğu bölgeye özellikle prestij ve ekonomi alanında ciddi bir değer katan Onikişubat Belediyesi adeta ekonomiye can suyu oluyor.

Hızla yükselen Akıllı İnşaat Binası bu duruma en iyi örneklerden biri olarak belirtiliyor. Bölgeye ekonomik gelişme ve istihdam sağlayan, aynı zamanda bulunduğu her alanı modernleştiren ve sosyalleştiren Onikişubat Belediyesi Yeni Akıllı Hizmet Binasının haziran ayının sonunda açılışının gerçekleştirileceği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı