Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’na Yoğun İlgi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in, vatandaşları sağlıklı yaşam için spora teşvik etmek ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak amacıyla uygulamaya koyduğu önemli projelerden biri olan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’na Yoğun İlgi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in, vatandaşları sağlıklı yaşam için spora teşvik etmek ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak amacıyla uygulamaya koyduğu önemli projelerden biri olan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Şehir estetiğine pozitif yönde katkı sağlayacak olan modern bisiklet ve yürüyüş yolunda, şehir sakinleri hafta sonlarını değerlendirmek ve aileleriyle vakit geçirmek için sosyal tesise gelerek bisiklet sürüp, yürüyüş yaparak çocuklarıyla da gönüllerince vakit geçirdiler.

Tabiatla bütünleşen yeşilliğin ve baraj suyunun eşsiz güzelliğiyle, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı kalması için “Türkiye’nin en kapsamlı” bisiklet ve yürüyüş yolunu hizmete açan Onikişubat Belediyesi, sporseverlerin günün her saati rahatça yürüyüş yapabileceği aynı zamanda bisiklet sürebileceği güvenli ve rahat alanlar oluşturdu. Hem bisiklet severlerin hem de yürüyüş yapanların istedikleri zamanlarda gönüllerince kullanabildikleri parkur modern ve güzel görünümüyle de dikkat çekiyor.

720 adet bisiklet bulunan sosyal tesiste, 130 annenin bebeği ile birlikte binebileceği konforlu bisikletler, iki, dört ve altı kişilik bisikletlerle ailelerinde beraberce binebileceği özel olarak tasarlanan bisikletler bulunuyor. Aynı anda Bin kişinin çok rahat yürüyüş yapabileceği, Üç Bin kişinin de hem yürüyüş hem de bisiklete binebileceği ciddi bir alan ve parkurdan oluşuyor.

Türkiye genelinde bugüne kadar yapılmamışı yapan Onikişubat Belediyesi, bu sosyal tesisle farkındalık yaratarak, kent halkını şehrin stresli yaşamından uzak tutup, hafta sonları ve tatillerini değerlendirebileceği bir yandan da sağlıklı yaşam hedefleri çerçevesinde zinde kalarak, ailece spor yapabilecekleri alan oluşturarak Bisiklet ve Yürüyüş Yolunu hizmete sundu. Hafta sonunun gelmesiyle birlikte de vatandaşlar bu kapsamlı sosyal tesise akın ederek büyük ilgi gösterdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ede
Ede - 10 ay Önce

Kardeşim herşeyleri para. Yok üyelik ücreti yok binme ücreti yok cart yok curt

ERKOÇ
ERKOÇ - 10 ay Önce

PARASI OLMAYANDA BU HİZMETTEN YARARLANMALI.
ÜYE OL KART ÜCRETİ 3 TL BAKİYE İÇİNDE OLMASI GEREK 1 DEFAYA MAHSUS 23 TL
BİSİKLETE BİN 5 TL
ZATEN SU VE EMLAK VERGİLERİNDEN FAZLASIYLA TAHSİL EDİLİYOR BU ÜCRETLER.
TÜM TOPLUMU KUCAKLAYACAK ÜCRETSİZ HİZMETLERDE SAĞLAMAK LAZIM.

isa
isa - 10 ay Önce

zamanı geldiğinde hesap vereceklermiş. Seçimi kastediyorsanız hemen yarın olsa yine akp adayı olduğu sürece mahçiçek başkan olacak. K.Maraş seçmeni hangi seçimde neyin hesabını sormuş bugüne kadar?

Dexter
Dexter - 10 ay Önce

Para para para. Vatandaşı 15 liraya bisiklete bindirmek mi hizmet. Vakti geldiğinde hesap vereceksiniz

mustafa
mustafa @Dexter - 10 ay Önce

kime hesap verecekler onlara hesap soran yok... eğer seçimi kastediyorsan maraşın adamı yarın seçim olsa yine yerel seçimde hükümeti destekler...

fatma
fatma - 10 ay Önce

belediyenin yaptığı en güzel işlerden biri.çocuklarımızla eğleneceğimiz çok güzel bir yer.ama bisikletlerin çoğu bozuk sürekli bakımı yapılması gerek.

mustafa
mustafa - 10 ay Önce

sayın hükümet yetkilileri ve sayın belediye yetkilileri nasıl ederiz de daha fazla para kazanırız dan başka bir derdiniz varmı... unutmayınız kefenin cebi yok...

Fatih
Fatih - 10 ay Önce

Kendi bisikletimizle gezemiyoruz, ne kadar saçma

alper
alper - 10 ay Önce

Yorumlara çok üzüldüm.Belediyeler yaptığı hizmetlerden dolayı vatandaşlar tarafından taktir edilmeliydi,bu ücret meselesinin tekrar gözden geçirilmesi gerekli diye düşündüm.Henüz gitmedim ama,yürüyüştemi paralı


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126