Türkoğlu'nda elektrik kabloları yer altına alınıyor

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde, Kent Meydanı projesinin yapımına başlanmasıyla ilçe merkezinde bulunan İmalı Çayının çevre düzenlemesi ve rekreasyon çalışmalarının yanı sıra elektrik hatlarının da yer altına alınması için çalışmalar başladı.

ONİKİŞUBAT 01.11.2016, 13:01
Türkoğlu'nda elektrik kabloları yer altına alınıyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi'nde, Kent Meydanı projesinin yapımına başlanmasıyla ilçe merkezinde bulunan İmalı Çayı'nın çevre düzenlemesi ve rekreasyon çalışmalarının yanı sıra elektrik hatlarının da yer altına alınması için çalışmalar başladı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Çalışmaları yerinde inceleyen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “İlçemize yapacağımız en büyük ve en prestijli projelerimizden Kent Meydanı Projesi için çalışmalar devam ediyor. Şu anda binaların ve iş yerlerinin yıkımı gerçekleşmekte, aynı zamanda İmalı Deresi üzerinde bulunan elektrik hatlarını AKEDAŞ yetkilileri ile birlikte yer altına alınması için çalışmalar başladı. Elektrik hatlarının yer altına alınması ile beraber, ilçemiz merkezinde kabloların oluşturduğu görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmış olacağız. Bunun yanı sıra ilçemize üçüncü çevre yolu olan ‘Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ üzerindeki elektrik hatlarını da yer altına alınacak. İlçemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.
 

banner261
Yorumlar (1)
Ç.CERİT 5 yıl önce
NE GÜZEL, İNŞALLAH DARISI Ç.CERİT İN BAŞINA
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı