Türkoğlu'nda elektrik kabloları yer altına alınıyor

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde, Kent Meydanı projesinin yapımına başlanmasıyla ilçe merkezinde bulunan İmalı Çayının çevre düzenlemesi ve rekreasyon çalışmalarının yanı sıra elektrik hatlarının da yer altına alınması için çalışmalar başladı.

ONİKİŞUBAT 01.11.2016, 13:01
Türkoğlu'nda elektrik kabloları yer altına alınıyor
banner257

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi'nde, Kent Meydanı projesinin yapımına başlanmasıyla ilçe merkezinde bulunan İmalı Çayı'nın çevre düzenlemesi ve rekreasyon çalışmalarının yanı sıra elektrik hatlarının da yer altına alınması için çalışmalar başladı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Çalışmaları yerinde inceleyen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “İlçemize yapacağımız en büyük ve en prestijli projelerimizden Kent Meydanı Projesi için çalışmalar devam ediyor. Şu anda binaların ve iş yerlerinin yıkımı gerçekleşmekte, aynı zamanda İmalı Deresi üzerinde bulunan elektrik hatlarını AKEDAŞ yetkilileri ile birlikte yer altına alınması için çalışmalar başladı. Elektrik hatlarının yer altına alınması ile beraber, ilçemiz merkezinde kabloların oluşturduğu görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmış olacağız. Bunun yanı sıra ilçemize üçüncü çevre yolu olan ‘Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ üzerindeki elektrik hatlarını da yer altına alınacak. İlçemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (1)
Ç.CERİT 5 yıl önce
NE GÜZEL, İNŞALLAH DARISI Ç.CERİT İN BAŞINA
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 03:44
Güneş 05:20
Öğle 12:34
İkindi 16:23
Akşam 19:38
Yatsı 21:07