BBP Genel Başkanı Destici, Osmaniye'de

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Hepimiz, ülkeyi bölmeye, parçalamaya, fitne - fesat çıkarmaya çalışanlara karşı 'biriz, beraberiz, kardeşiz ve asla ayrılmaya, bölünmeye müsaade etmeyeceğiz' dememiz lazım” dedi.

BBP Genel Başkanı Destici, Osmaniye'de

Destici, partisinin Toprakkale İlçe Başkanlığınca düzenlenen mitingde, yerel yönetimlerde Türkiye'nin en başarılı partisi olduklarını söyledi.

Belediye başkan adaylarına güvendiğini ifade eden Destici, şunları kaydetti:

"Kendi menfaati ve parti menfaatinden vazgeçecek, ülke ve millet menfaatini öne koyacak kadroya ihtiyaç var. O kadro 21 yıllık tertemiz mazisiyle Büyük Birlik Partisi ve kadrolarıdır. Biz siyasi edebe, siyasi ahlaka, siyasi nezakete aşırı hassasiyet gösteriyoruz çünkü hem bizim felsefemizde hem de Türk örf ve adetinde ve yüce dinimizin emirlerinde asla başkasını karalayarak oradan oy devşirme veya menfaat elde etme gibi anlayışa yer yoktur. Meydanlarda maalesef milletin meselesi konuşulmuyor. Bir kayıkçı kavgasına düşülmüş ve hiçbirimizin kabul etmeyeceği hakaretler, kötülemeler, karalamalar, küfürleşmeler, gerçekten ben bunları ayıplıyorum ve bütün siyasetçilerimizi siyasi edebe, siyasi ahlaka, siyasi nezakete ve milletin meselelerini, ülkenin meselelerini konuşmaya davet ediyorum.

Hepimiz, ülkeyi bölmeye, parçalamaya, fitne - fesat çıkarmaya çalışanlara karşı 'biriz, beraberiz, kardeşiz ve asla ayrılmaya, bölünmeye müsaade etmeyeceğiz' dememiz lazım."

Destici, dış siyasetin önemli olduğunu, Kırım'daki olaylara sessiz kalınmaması gerektiğini savundu.

Kırım'ın Türk yurdu olduğunu anımsatan Destici, "Rusya Devlet Başkanı Putin, Kırım'daki olaylarla alakalı, orada Ruslar olduğunu ve müdahale edeceğini söylüyor. Burada iktidarıyla, muhalefetiyle siyasetçilerimiz birbirleriyle kavga ederken bakın, Kırım elden gidiyor. Hep birlikte dönelim. Rusya Devlet Başkanı'na 'Orası Rus yurdu değil, Türk yurdu, Kırım Tatarlarının yurdu. Sen orada bir adım atarsan biz de iki adım atmaktan geri durmayız' diyelim. Dememiz gereken budur” şeklinde konuştu.

Partisinin seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Destici, kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER