2018 Renault EZ-GO Concept

Renault, elektrikli, otonom bir robo-otomobil olan EZ-GO konseptiyle Cenevre'de kişisel ve paylaşıma açık mobilitenin geleceğini sergiliyor.

2018 Renault EZ-GO Concept

Renault, elektrikli, otonom bir robo-otomobil olan EZ-GO konseptiyle Cenevre'de kişisel ve paylaşıma açık mobilitenin geleceğini sergiliyor. Fransız üreticinin yaptığı açıklamada bu aracın sadece bir otomobil değil, aynı zamanda insanların sabit veya mobil olarak araç çağırabilecekleri bir servis olduğunun altı çiziliyor.EZ-GO fikir olarak Symbioz konseptinin takipçisi. Bu konseptin takipçileri yıl içerisinde tanıtılmaya devam edecek. Bu araçlar özel veya halka açık firmalar tarafından satın alınacak ve hem akıllı telefon uygulamasıyla hem de kalıcı istasyonlardan çağrılabilecek.

Aracın güzel olduğunu söylemek zor olsa da fonksiyonel olduğu bir gerçek. Örneğin geniş cam alanları, otonom sürüş sistemlerinin radar ve sensörlerinin görüş açılarını en iyi hale getirmek için tasarlanmış. Panoramik cam tavan da iç mekana doğal ışık vermiş.Kurumsal Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, araçla ilgili şunları söyledi: ”Renault EZ-GO’yu şehirler için ikonik bir simge olarak tasarladık. Bu elektrikli, otonom konsept herkes için paylaşımlı ulaşımın pozitif potansiyel etkisinin keşfedilmesini sağlıyor. Görsel çekiciliğinin ve şehir içine entegrasyonunun yanı sıra, daha önce görülmemiş 360 derece açık penceresi sayesinde yolcular rahat bir sürüşün ve şehir manzarasının tadını çıkarabilecekler.”

Renault'nun verdiği bilgiye göre konseptin maksimum sürati, yolcuların güvenliği için 50 km/s ile sınırlandırılmış.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122