Gazeteciler Peugeot'nun uzun kilometre yapmış otomobillerini test etti

Peugeot, 21 ülkeden 80 gazeteciye uzun kilometre yapmış Peugeot 308 otomobillerini test ettirdi.

Gazeteciler Peugeot'nun uzun kilometre yapmış otomobillerini test etti
 Peugeot açıklamasına göre şirket, uzun kilometre yapmış Peugeot 308 otomobillerini denemek üzere 21 ülkeden 80 gazeteciyi Sochaux (Fransa) yakınlarındaki Belchamp Test Pistine davet etti.
Uzun kilometre kat etmiş Peugeot otomobillerini deneme fırsatı bulan gazeteciler, PSA Peugeot Citroen Grubu'nun tasarım ve dayanıklılığını deneyimledi.

Test edilen Peugeot 308'lerin bir kısmı perakende müşterilerinin araçları, diğer bir kısmı ise şirket aracı olarak kullanılan filo araçlardan oluştu.

Araçların kilometresi 40 bin ile 100 bin arasında değişirken, basın mensupları özellikle 85 bin kilometreyi geride bırakan ve bozuk yolların yanı sıra aşırı sıcak ve aşırı soğuk iklimlerde de kullanılan hatchback gövdeli 308 PureTech 130 S&S BVM6'yı test etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Ürün Direktörü Laurent Blanchet, "Tüketici üzerindeki uzun dönem kalite ve mükemmel uzun dönem performans algısı Peugeot 308'in büyük bir titizlikle ele alınan tasarımının en iyi kanıtı. Marka olarak uygulamakta olduğumuz yüksek kalite standartları bu projenin başından itibaren en önemli önceliğimiz oldu" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122