Parti Teferruat’tır

 Seçime dört (4) ay kala…
      Aday adayları meydanlarda, kısa listeye girebilmek için mücadele içindeler. O parti, şu parti hiç farketmez, bu ülkeye hizmet edebilmek, projelerini anlatmak için yollardalar.
      Bugün, ben sizlere şu parti iyidir, şu parti kötüdür hülasası yapmayacağım. 
      Aslında, değişik partilerde, birebir tanıdığınız aday adaylarını gördüğünüz zaman, partilerin birer teferruattan ibaret olduğunu farkedip, artık ideolojileri bir kenara atıp, duygularınla hareket etmeye başladığının farkına varırsın. Kişisel  dürtülerin ön plana çıkar.
     Nasıl mı?
     Kendim, değişik partilerden yakın tanıdığım aday adayları ile durumu size izah edeyim.
     M.H.P Aday Adayı Op.Dr. Faruk ATLI…
     K.Maraş halkı çok iyi tanır. Başarılı ameliyatların hocası. 2007-2011 yılları arasında iki dönem  Türk Ocağı Şube Başkanlığı görevini üstlendi. Türk  Yurdu Dergisi’ni çıkarttı. Hayatının her anında; Vatan’ı , milleti için nasıl faydalı olurum diye mücadele etti. Babacan, yardımsever, dürüst, idealist, elinde hayal edemeyeceğiniz projeler olup, ülkesi için gözünü kırpmadan her türlü görevi yapabilecek kapasite de, dolu dolu bir abim…
     AK PARTİ Aday Adayı  Mutlu KAYA…
     Üniversite yıllarımda, aynı sınıfta okuduğum, aynı oksijeni teneffüs ettiğim değerli bir arkadaşım. Değişik sivil toplum örgütlerinde, sendika genel başkan yardımcılığı yapmış birisi. Genç, dinamik, çalışkan, güler yüzlü, insancılığıyla bu millete  faydalı olabilecek bir arkadaşım.
    CHP Aday Adayı Uz.Dr.Alper KETEN… 
    Aynı mahalle de gülle oynayıp, top koşturduğum, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz dediğimiz can arkadaşım. Bir çok , halkı bilinçlendirme  projeleri mevcut. Dürüst, çalışkan, mücadeleci, zeki, K.Maraş’ımıza faydalı olabilecek bir genç beyin.
         İşte, üç değişik parti aday adayları, üç kaliteli insan, üçü de birebir tanıdığım, üçünün de amacı, misyonu ülke ve millet uğruna hizmet edebilecek kapasitede olmaları.
        Yani anlayacağınız, ister A partisi ,ister B partisi aday adayı olsun, bu ülkeye hizmet edebilecek kapasite de yakının, tanıdığın  ise, parti teferruattır. Kişinin ne ideolojisi kalır ne düşüncesi…     .
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih doğan
fatih doğan - 4 yıl Önce

Ulkemizde ki secim sistemi nin en olumsuz yani,milletvekilleri meclise girdikten sonra kendi hür dusuncelerini paylasamamasidir,parti ideolojisi on plana alinmaktadir,aykiri bir durumda bir daha listeye girememe endişe si yatmektadir.zaten biz milletvekili degil parti seciyoruz.parti de bizim adimiza adimiza,ismine milletvekili dedigimiz kisileri belirliyor,bunu cozmenin tek bir yolu secim kanununun degismesidir.

hülya ak
hülya ak - 4 yıl Önce

artık eskisi gibi değil siyaset..
bu ülkeye bu millete kim faydalı millet ona bakıyor.
kalıplaşmalar bitti

mustafa aktaş
mustafa aktaş - 4 yıl Önce

tam bir manevra...........

Hakan yılmaz
Hakan yılmaz - 4 yıl Önce

Kardeşim çok güzel yazmışsın, yalnız parti işin içine girdiği zaman genel başkan ne derse o olur. Yoksa siyaset yapamazsın.. Tek başına da Kardeşim mecliste hiçsin...

asiye  kıraç
asiye kıraç - 4 yıl Önce

yemişsim partiyi.şimdikiler resmen cılkını çıkartmışlar.parti ney

hüseyin dal
hüseyin dal - 4 yıl Önce

kişi ne kadarda dürüst milleti için çalışkan olsun meclise girdikleri zaman parti tüzükleri başlkarına bela oluyor.madem ülkeye hizmet kaldıralım partileri hizmet edeni seçelim.kutuplaşmalarda bitecektir.

banner240

banner235

banner154

banner224