AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir ve İlçeler Belediye Başkan aday Adayları

31 Mart yerel seçimleri için Kahramanmaraş AK Partide Belediye Başkanlarının isimleri belli oldu. Buna göre 105 aday, 11 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi için yarışacak. 100 ilçe 5 Büyükşehir belediyesine müracaat eden aday adaylarının isimleri kamuoyuna açıklandı.

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir ve İlçeler Belediye Başkan aday Adayları

Son yaşanan gelişmeler ışığında tarihi bir seçim olarak görülen yerel seçimlere giderken, AK Partinin Belediye Başkan aday adaylarının isimleri belli oldu. 16 Kasım 24:00’kadar AK Parti Kahramanmaraş il başkanlığına 5 Büyükşehir 100 ilçe belediye başkan aday adayı müracaat etti. Yarın yapılacak temayül yoklaması öncesi isimlerin açıklanması ise heyecan uyandırdı.

AK Parti İL Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici yaptığı açıklamada: “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için Genel Merkezimiz tarafından belirlenen son gün olan 16 Kasım 2018 tarihinde aday adaylığı başvuru süreci tamamlanmıştır. Yapılan başvurulara bakıldığında; Büyükşehir Belediyesi için 5 aday adayımız, ilçe belediyelerimiz için ise 100 aday adayımız göreve talip olmuşlardır. Başvuruda bulunan aday adaylarımızın isimleri aşağıda belirtilmiş olup, kendilerine ayrı ayrı teşekkür eder başarılar dileriz” dedi.

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI TAM LİSTE

AK Parti'de 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nde belediye başkanlığı için Kahramanmaraş ve ilçelerinde 105 kişinin aday adaylığı başvurusu yapıldığı bildirildi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için Genel Merkez tarafından belirlenen 16 Kasım 2018 tarihinde aday adaylığı başvuru sürecinin tamamlandığını belirtti.

Yapılan başvurularda Büyükşehir Belediyesi için 5 aday adayın, ilçe belediyeleri için ise 100 aday adayın göreve talip olduğunu dile getiren Debgici, başvuruda bulunan aday adaylarına teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi için 5, Afşin'den 8, Andırın'dan 13, Çağlayancerit'ten 13, Dulkadiroğlu'ndan 9, Ekinözü'nden 14, Elbistan'dan 14, Göksun'dan 5, Nurhak'tan 6, Onikişubat'tan 7, Pazarcık'tan 7 ve Türkoğlu ilçesinden 4 aday adayı partiye başvuru yaptı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 08:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
imar KALE MAHALLESi
imar KALE MAHALLESi - 1 yıl Önce

KALE kasabasında imar değişikliği yapıyorum DİYE TAPU ları helâk ettii buluntu milletin OCAĞINA ATEŞ düşür dü tapular ev tapuları arsa tapuları başka başka insanların üzerine çıktı BULUNTU bey sen başkanlığa layık değilsin BENİM gözüm de.

mehmet
mehmet @imar KALE MAHALLESi - 1 yıl Önce

aynen öyle bu şehrin düzenini bozan soyguncu o adam /53 prsel yaptı yerimizi haram zıkkım olsun. mahşerde bunun hesabını sorcak

Ede
Ede @imar KALE MAHALLESi - 1 yıl Önce

Olur mu ya tam da bu memlekete göre başkan böyle olmalı işte.. Akp aday göstersin de siz vermeyin hadi

Doğalgaz
Doğalgaz - 1 yıl Önce

Göksuna doğalgaz istiyoruz

12SUBAT sakini
12SUBAT sakini - 1 yıl Önce

12SUBAT adaylarından bir popüler sabancı var yıne baskan mahcıcek

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 1 yıl Önce

aday neden çok degil onceki seçimlerde aday daha çok oluyordu galiba yiyecek kalmadı mamma bitti

en
en - 1 yıl Önce

Dulkadıroğlu'nda Erdoğan Eryılmaz güzel işler yapar... inşaAllah

Bir gün
Bir gün - 1 yıl Önce

büyük şehirde özü alanında uzman murat ermeydan ı gördüm. 12 şubat ta tecrübeli Hanefi mahççiçek

Hanif
Hanif - 1 yıl Önce

Bu seçime kimi aday koyarlarsa koysunlar ak partiye oy moy yok , masarati reklamında olduğu gibi nah alırsınız.

a.k
a.k - 1 yıl Önce

mehmet akpınar

BERTİZLİOĞLU
BERTİZLİOĞLU - 1 yıl Önce

ONİKİŞUBATA MEHMET SABANCI OLMALI DİĞERLERİ YERİNDE KALSIN DAHA İYİ

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Bertiz ilçesinin adayları kimler

ferhat yılmaz
ferhat yılmaz - 13 ay Önce

onikişubat hanifi mahçiçek
dulkadiroğlu fırat görgel
türkoğlu özkan uslu


SIRADAKİ HABER