Arınç, Manisa’da duygusal anlar yaşadı

AK Parti’nin Manisa 5. Olağan İl Kongresi bugün yapıldı. Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kongreye katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bir konuşma yaptı. Arınç yaptığı konuşmada geçmiş dönemlerde yaşadıkları zorlukları...

Arınç, Manisa’da duygusal anlar yaşadı
Kazakistan’da dün yapılan erken cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan görevdeki Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev için kutlama töreni düzenlendi. Kazakistan Merkez Seçim Kurulu(MSK) Başkanı Kuandık Turgankulov'un Nazarbayev’in oyların yüzde 97.7’sini aldığını açıklamasından sonra düzenlenen kutlamaya Kazak lider de katıldı. Nur Otan Partisi tarafından başkent Astana’daki Sarıarka Spor Kompleksi’nde düzenlenen kutlama törenine çok sayıda partili katıldı. Kutlama alanına gelen Nazarbayev halkı ve partilileri selamladı.

Seçimde halkın kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür eden Nazarbayev, ülkenin kalkınması adına var gücüyle çalışacağını söyledi.

Kazakistan 2007 yılında anayasada değişikliğe giderek daha önce 7 yıl olan cumhurbaşkanlığı görev süresi 5 yıla indirilmişti. 1989 yılından beri bu görevi yürüten Nazarbayev, beşinci kez devlet başkanı seçildi.

Seçimin resmi sonuçları 3 Mayıs’ta açıklanacak. Seçime katılan diğer iki adaydan eski Ulaştırma Bakanı Abilgazi Kuseyinov yüzde 1.6 ve ve Komünist Parti adayı Turgun Sızdıkov ise oyların yüzde 0.7’sini aldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER