Atay: Herkes ayağını denk alsın, Türkiye bir hafta önceki Türkiye değil

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Sadık Atay, Türkiye’de son günlerde tırmanan terör olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sınır içinde ve dışında yapılan saldırı ve operasyonlara değinerek, “Bizim bir tane devletimiz var,...

Politika 30.07.2015, 14:55
Atay: Herkes ayağını denk alsın, Türkiye bir hafta önceki Türkiye değil
banner257
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Sadık Atay, Türkiye’de son günlerde tırmanan terör olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sınır içinde ve dışında yapılan saldırı ve operasyonlara değinerek, “Bizim bir tane devletimiz var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Bir tane bayrağımız var, ay yıldızlı bayrağımız. Kendi siyasi kimliklerimizi bir tarafa bırakarak, bugün teröre, şiddete, bombaya, silaha karşı omuz omuza durmanın, terör ve tüm işbirlikçilerine hesap sormanın günüdür.” dedi.

Yazılı açıklamasında, şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Milletvekili Atay, şunları kaydetti: “Terör faaliyetlerini yapan örgütleri, önlerindeki maşalar kim olursa olsun hepsini lanetliyorum. Şehitlerimizin hatıraları ve emaneti, omuzlarımızda kutsal emanet olarak ebediyete kadar sürdürülecektir. Suruç ile başlayan süreçte, düğmeye basılmış gibi ülke kan gölüne çevrilmek isteniyor. Bu olaydan sonra son günlerde çok yoğun terör saldırılarıyla karşı karşıyayız ama hükümetimizce örgütlere yönelik eşzamanlı operasyon başlatıldı ve bu operasyonlar başarılı bir şekilde sürdürüldü. Herkes ayağını denk alsın, artık Türkiye bir hafta önceki Türkiye değildir. Ülke olarak bu olaylara karşı mücadele veriyoruz. Resmin tamamına baktığımızda, şer odaklarının harekete geçtiğini açık bir şekilde görebiliyoruz. Türkiye, birçok cepheden kıskaca alınmak isteniyor fakat devlet buna müsaade etmiyor. Aramıza fitne sokmak isteyenler, şu veya bu etnik grubu harekete geçirerek Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya çalışanlara karşı da bütün millet olarak el ele durmaya kararlıyız. Gün, her türlü siyasi eğilimlerimizi bir kenara bırakarak teröre karşı koymak için kenetlenme ve birlik günüdür.”
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?