Bakan Selçuk, Kahramanmaraş'ta 20 okulun açılış törenine katıldı!

Kahramanmaraş'a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin daha iyi mekanlarda çalışıp verimli olabilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Politika 19.03.2021, 11:16 19.03.2021, 12:14
Bakan Selçuk, Kahramanmaraş'ta 20 okulun açılış törenine katıldı!
banner257

Bakan Selçuk, Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi ve Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, şehidi rahmetle yad etti, onun hatırasıyla okulun gençlerle buluşacağını dile getirdi.

Tüm Türkiye'de eğitim olanaklarını yükseltmeyi arzu ettiklerini dile getiren Selçuk, şöyle devam etti:

"Öğretmenlerimizin çok daha iyi mekanlarda çalışması için, daha verimli olabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Kahramanmaraş'ta da bunun için bulunuyoruz. Kahramanmaraş'ın okullarını geliştirebilmek için hangi planları yapabiliriz, bunları konuşacağız. Uzaktan eğitim konusu bugün bizim için farklı bir önem taşıyor. Dezavantajı avantaja çevirme konusunda çalışıyoruz.  Bu anlamdaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Eğitim yapıları konusunda hayırsever desteklerinin önemine işaret eden Selçuk, geleceğe yatırım yapan ve eğitim için çaba gösterenlere teşekkür etti. 

- 20 okulun açılışı gerçekleştirildi

Bakan Selçuk, konuşmaların ardından yapımı tamamlanan 20 okulun açılışını canlı bağlantıyla gerçekleştirdi.

Törene, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Çoşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Habibe Öçal ile diğer ilgililer katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, daha sonra beraberindeki protokol üyeleriyle açılışını yaptığı Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulundu, öğrencilerle sohbet etti.

Yorumlar (4)
Ali D. 4 hafta önce
Necip fazıl hastanesinin oraya fuzuli yanyana 2 liseyi niye yaparsın. Bilim sanat merkezini taşıdılar saçma sapan yere öğrencilerin çoğu denmesine göre yizde 90'ı onikişubattan geliyor tonla para harcadılar şimdi onikişubata Bilsem açacaklarmış, e peki dulkadiroğlundaki ne olacak kapanacak mı? Harcanan paralara ne olacak? Yazık vAllahi yazık...
Okkes 4 hafta önce
Buscopan 20 okul neredeymiş merak ettim. Milletin aklıyla dalgagecmeyi bırakın artık
HAYDAR 4 hafta önce
Etrafına bak. kör değilsen görürsün
Hayırdır inaşşallah 4 hafta önce
Maraş’a bakan gelmez. Geldiyse seçim zamanıdır. Hayır olsun bakalım. Seçim mi var ola?
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33