Çelik: Sonucu Yüksek Seçim Kurulu belirler

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Türkiye'de her seçimden sonra siyasi partiler itiraz ederler ve bu itirazlar neticesinde bir tablo ortaya çıkar. Sonucu Yüksek Seçim Kurulu belirler." ifadelerini söyledi.

Çelik: Sonucu Yüksek Seçim Kurulu belirler

AK Parti Sözcüsü "Seçim sürecinin bir parçası olan itiraz süreci devam etmektedir. Batı'nın pek çok demokrasisinde gayet olağan karşılanan bu süreci maalesef bazı grupların, bazı odakların sanki olağanüstü bir durum varmış gibi algılatmaya çalıştığını görüyoruz. Bu yanlış bir tutumdur. Gayet olağan bir durumdur, Türkiye'de her seçimden sonra siyasi partiler itiraz ederler ve bu itirazlar neticesinde bir tablo ortaya çıkar. Sonucu Yüksek Seçim Kurulu belirler." ifadesini kullandı.

Çelik, "Partilerimizin adı farklı olabilir ama hepimizin soyadı Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye, seçimi güçlü bir şekilde yapabilen bir ülke. Yüksek Seçim Kurulunun bu konudaki kapasitesine hepimiz güveniyoruz. Yüksek Seçim Kurulunun itibarını korumayı da bütün siyasi partiler kendilerine görev edinmelidirler."  ifadelerini belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122