Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, 'Kurumumuzda herhangi bir yolsuzluk söz konusu değildir'

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, bir zabıtanın belediye hakkında yolsuzluk şikayetinde bulunduğu nedeniyle işten çıkarıldığı iddialarına yanıt verdi.

Politika 20.10.2021, 15:43
Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, 'Kurumumuzda herhangi bir yolsuzluk söz konusu değildir'
banner257
banner226

Eker, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Ekim 2021 tarihli grup toplantısında "Zabıta kadrosunda görevli bir şahsın belediyede olan yolsuzluklara ilişkin şikayetçi olmasından bahisle işten atıldığı" iddiasında bulunduğunu anımsattı.

Söz konusu kişinin iş akdinin haksız şekilde feshedildiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirten Eker, şunları kaydetti:

"İddia tamamen gerçek dışıdır. Kurumumuzda herhangi bir yolsuzluk söz konusu değildir. CHP zihniyetinin toplumun ahlaki hassasiyetlerini kaşımak üzerine yaptığı siyasi manipülasyonlardan birine de bu şekilde biz maruz kaldık. Şahıs belediyemizde çalıştığı sürede görevini aksatmış, üzerine düşen görevleri yerine getirmemiş, özlük dosyasında yapılan incelemede görevinin gereğini yerine getirmemesi ile ilgili olarak hakkında önceki dönemden bu yana tutanaklar tutulduğu görülmüştür.

Benim belediye başkanlığı görevimi ifa etmeye başladığım 2019 yılından bu yana da aynı şekilde görevini yerine getirmemiş ve bu sebeple hakkında tutanaklar tutulmuş ve inceleme başlatılmıştır. Bu inceleme sonucunda belediye de atamasının usulsüz bir şekilde yapıldığına dair tarafımızda oluşan kanaat üzerine konu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına resmi yazı ile görüş olarak sorulmuş ve gelen cevabi yazı üzerine işine son verilmiştir."

Zabıtanın, Sözleşmeli Erbaş Kanunu'na tabi olup bu kanunda belirtilen memurluğa alınma şartlarını taşımamasına rağmen Uzman Erbaş Kanunu'na tabi olarak usulsüz şekilde atandığını ifade eden Eker, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Şahıs hakkında başlattığımız inceleme sonrasında haksız bir şekilde hakkımda savcılığa şikayette bulunmuş ve tarafımıza iftiraya varacak derecede isnatlarda bulunmuştur. CHP Genel Başkanı'nın iddia ettiğinin aksine şahsın hakkındaki incelemeden haberdar olması üzerine hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunduğu aşikardır. Hiçbir gerçeği araştırma ihtiyacı duymadan sırf siyasi hırslarını tatmin etmek için gerçeği görmekten kaçanların bu milletin vicdanın da ve kalbinde de yer etmesi mümkün değildir. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır. Buna yalancının mumu yatsıya kadar yanar da denilebilir. CHP'nin yalan siyasetinin bir sonucu olan bu manipülasyonun tutsağı olmayacağız, tuzağa da düşmeyeceğiz."

Eker, konu hakkında bilgi talep eden kurum ve kuruluşlarla kişisel verileri ifşa etmemek şartıyla bilgi paylaşımında bulunabileceklerini bildirdi.

banner261
Yorumlar (9)
Mevzu CHP ye 2 ay önce
İyi ki varsın CHP yoksa akp her konuda nasıl suçu üstünden atacak
Elbistanlı 2 ay önce
Hem hırsız, hem yolsuz, hem arsız, hem de yalancısınız…
Ede 2 ay önce
Güzel bir şey demiş 'gerçekler er geç ortaya çıkacaktır' diye. İnşAllah ahirete kalmadan tüm gerçekler ortaya çıkar amin.
Maraşlı 2 ay önce
YALANCI.
Aziz gün 2 ay önce
Çok inandırıcı CHP ile ne alakası var. Belge evrak şunun
Ali kaya 2 ay önce
İnanır mıyız?
mermercioglu 2 ay önce
tabiki olmadigini soyleyecek maras da belediye demek harac rusvet yolsuzlugun yeridir
Ahmet AZAK 2 ay önce
GERÇEK DEMESİNİ DE BEKLEYEMEYİZ HERHALDE...
Marasli! 2 ay önce
Eğitim seviyesi konuşmasın dan belli yazıklar olsun sizi o koltuğa getiren cahillere!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı