MHP, AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz'ı ikaz etti

AK Parti Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın MHP Genel Başkanı Bahçeli için sarf ettiği sözler MHP Genel Merkezi’nde tepki ile karşılandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “İbrahim Korkmaz dün cahil cüretiyle fevkalade seviyesiz...

MHP, AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz'ı ikaz etti

AK Parti Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın MHP Genel Başkanı Bahçeli için sarf ettiği sözler MHP Genel Merkezi’nde tepki ile karşılandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “İbrahim Korkmaz dün cahil cüretiyle fevkalade seviyesiz...

23 Ocak 2015 Cuma 14:46
MHP, AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz'ı ikaz etti
AK Parti Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın MHP Genel Başkanı Bahçeli için sarf ettiği sözler MHP Genel Merkezi’nde tepki ile karşılandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “İbrahim Korkmaz dün cahil cüretiyle fevkalade seviyesiz bir üslup takınmış, hem partisini hem de kendisini rezil etmiştir.” dedi. Korkmaz’ı ikaz ettiklerini ifade eden Yalçın, “Tayip Erdoğan’ı peygamber ve Allah’ın seçilmiş kulu yerine koyan anlayıştan, isminin başına ‘hazreti’ ifadesini getirmekten utanmayan tipler çıkması aslında çok da yadırganmamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Semih Yalçın, AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın dünkü basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “Sayın Devlet Bahçeli, eğer sapık görmek istiyorsanız lütfen aynaya bakın” ifadelerini kullanmasına sert tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Yalçın, “İbrahim Korkmaz dün cahil cüretiyle fevkalade seviyesiz bir üslup takınmış, hem partisini hem de kendisini rezil etmiştir. Gelecekte AKP iktidardan gittiğinde İbrahim Korkmaz gibilerin düşeceği psikolojik travma çok büyük olacaktır. Bu travmaya, millete vereceği hesap da eklenince ortaya tükenmiş bir ‘hazret’ silueti çıkacaktır. Aynalar ise buna şahitlik edecektir.” ifadelerini kullandı.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Semih Yalçın’ın İbrahim Korkmaz’a cevaben yayımladığı mesaj şu şekilde: “AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, zaman zaman boyundan büyük laflar eden, çam devirerek kendini rezil duruma düşüren Meclis üyelerinin başında gelmektedir. Kazara Meclis'e girdiğini her vesileyle belli eden Korkmaz, Düzce’nin sorunlarını da hep eline yüzüne bulaştırarak temsil ehliyetinden mahrum bir vekil olduğunu ortaya koymaktadır.

“İBRAHİM KORKMAZ DENİLEN HAZRET”

Düzce halkı nezdinde, özellikle üniversite çevrelerinde antipatik tavırları ve kavgacılığıyla bilinen Korkmaz’ı, eminiz ki bu ilimizden milletvekili yapanlar da pişmandır. İbrahim Korkmaz denilen hazret, takındığı üslup ve kullandığı kelimeler yüzünden eleştirilince cehaletini itiraf edip sesini keseceğine daha çok cehlin içine batmıştır. Düzce iline yakışmayan bu vekilin öncelikle ağzına ayar verilmeli sonra da Türkçe eğitiminden geçirilmelidir.

“SÖZLER, KORKMAZ’IN PSİKOLOJİK SORUNLARI OLDUĞUNA DELİLİDİR”

Hazretin TBMM çatısı altında yaptığı külhanca açıklamaların, bir milletvekiline ait olduğunu düşünmek zordur. Gerek “hazret” ve “hazreti” kelimelerinin kullanılışındaki yanlışlık ve sapkınlıkları gerekse Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli hakkındaki sözleri ise Korkmaz’ın psikolojik sorunları olduğunun delilidir. İbrahim Efendi, milletvekilliğini hazmedememiş, bu sıfat kendisine birkaç numara bol gelmiştir. Onun içindir ki hâl ve tavırlarından taşan aşağılık ve hazımsızlık duygularını isminin başına birtakım lakap ve unvanları getirerek telafi etmeye çalışmaktadır.

“TAYYİP ERDOĞAN’I PEYGAMBER YERİNE KOYAN ANLAYIŞ”

“Hazret” kelimesi ile “hazreti” kelimelerinin aynı kökten gelmekle birlikte farklı yerlerde, farklı şekilde kullanıldığını ilkokul öğrencileri bile bilir. “Hazret”; herhangi bir insanın ismiyle birlikte değil, müstakil bir sıfat olarak ve nitelendirme için kullanılır. Üstelik bu kullanımın içinde ya iltifat ya da aşağılama iması vardır. “Hazreti” ifadesi ise peygamberlerle bir dinin önemli şahsiyetleri için kullanılır. Tayip Erdoğan’ı peygamber ve Allah’ın seçilmiş kulu yerine koyan anlayıştan, isminin başına “hazreti” ifadesini getirmekten utanmayan tipler çıkması aslında çok da yadırganmamaktadır. Muhtemelen bu hazret, kendisini “Yeni Türkiye peygamberinin ashabı” olarak görmektedir. Bu mübarek(!) milletvekilinin yakında kendine alternatif bir cemaat kurup el öptürmeye başlaması şaşırtıcı olmayacaktır.

“AKP GİDİNCE, İBRAHİM KORKMAZ GİBİLERİ PSİKOLOJİK TRAVMAYA DÜŞECEK”

İbrahim Korkmaz dün cahil cüretiyle fevkalade seviyesiz bir üslup takınmış, hem partisini hem de kendisini rezil etmiştir. Düzce milletvekilinden sadır olan, gerçek İslam’ı idrakten yoksunluktur. Allah indinde bir Müslüman’ın hissetmesi gereken tevazu ve nezaket, cehaletinin bir göstergesi olarak Korkmaz’da yerini kabalık ve uluhiyet izharına bırakmıştır. Bir kâmil Müslüman’da bulunması elzem olan akıl salabeti ne yazık ki iktidar sarhoşluğuyla ayarı bozulan İbrahim Korkmaz’da yoktur. Hazretin paçalarından akan; şaşkınlık, belahat ve cehalettir. Gelecekte AKP iktidardan gittiğinde İbrahim Korkmaz gibilerin düşeceği psikolojik travma çok büyük olacaktır. Bu travmaya, millete vereceği hesap da eklenince ortaya tükenmiş bir “hazret” silueti çıkacaktır. Aynalar ise buna şahitlik edecektir.

“İKAZ EDİYORUZ, BAHÇELİ’NİN ADINI AĞZINA ALMAKTAN MEN EDİYORUZ”

İkaz ediyoruz ve kendisini Milliyetçi–Ülkücü hareketin liderinin adını ağzına almaktan men ediyoruz. Ayrıca kendi partisi tarafından bir an evvel sıkı bir kaşağıdan geçirilmezse İbrahim Korkmaz’a MHP olarak kemali memnuniyetle ayar vereceğimizi duyururuz.”
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126