Teröre Karşı Sivil İnisiyatif: Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor

Teröre Karşı Sivil İnisiyatif, "Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor. Dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor." açıklamasını yaptı.TOBB, TZOB, TESK, Türk-İş, Memur-Sen, TİSK ve Hak-İş’in oluşturduğu...

Teröre Karşı Sivil İnisiyatif: Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor

Teröre Karşı Sivil İnisiyatif, "Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor. Dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor." açıklamasını yaptı.TOBB, TZOB, TESK, Türk-İş, Memur-Sen, TİSK ve Hak-İş’in oluşturduğu...

31 Temmuz 2015 Cuma 14:52
Teröre Karşı Sivil İnisiyatif: Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor
Teröre Karşı Sivil İnisiyatif, "Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor. Dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor." açıklamasını yaptı.

TOBB, TZOB, TESK, Türk-İş, Memur-Sen, TİSK ve Hak-İş’in oluşturduğu ‘Teröre Karşı Sivil İnisiyatif Birliği', Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile Gıda Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile buluştu. Ortak açıklama yapan inisiyatif, ortak hassasiyetlerini paylaşan herkesi ve her kesimi Teröre Karşı Sivil Girişim’e davet etti.

TOBB binasında gerçekleştirilen toplantıda, inisiyatifin ortak açıklaması da okundu.
Ülkenin çalışan ve üreten esnafı, çiftçileri, işçileri, memur ve girişimcileri olarak, ortak paydalarının; demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygı olduğuna vurgu yapılan açıklamada, ortak kaygılarının da Türkiye’nin, yurt içi ve yurt dışı kaynaklı bir terör dalgası ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi. Tüm vatandaşlar olarak, bu gelişmelerden büyük elem, üzüntü ve geleceğe yönelik kaygı duyduklarını belirten inisiyatif, “Siyaset yapmanın yolu sandıktan geçer. Son seçimlerde, milletimiz, sandığa teveccüh göstererek, büyük bir olgunluk sergilemiştir. Seçimlere katılımın ve yüce Meclis'imizde oluşan temsilin yüksekliği, bu olgunluğun en büyük göstergesidir. Açıktır ki siyaset yapmanın, sorunlarımızı tartışmanın ve gereken çözümleri bulmanın yeri yüce Meclis'imizdir. Nedeni ne olursa olsun, terör siyaset yapmanın ahlaki bir yolu olarak kabul edilemez. Bizler bugün Türkiye’nin dört bir tarafından terörü lanetlemek için buradayız.” vurgusunu yaptı.

“Vatandaşlar olarak, can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir.” şeklinde devam eden ortak açıklamada, “Güvenli bir ülkede yaşamak en doğal hakkımız ve beklentimizdir. Can güvenliği yoksa, düşünce ve ifade özgürlüğü, din ve vicdan özgürlüğü yoktur. Can güvenliği yoksa, girişim özgürlüğü de yoktur. Can güvenliği yoksa, esnaf da, işçi de, köylü de, girişimci de, memur da yoktur. Can güvenliği yoksa, çalışma özgürlüğü de yoktur." denildi.

"KAMU DÜZENİNİN TESİS ETMEK DEVLETİN ASLİ GÖREVİDİR"

Açıklamanın devamında, şunlar dile getirildi: “Bugün, özgürlüklerimizin düşmanı olan terörü lanetleyerek, özgürlüklerimize sahip çıktığımızı göstermek için ve devletimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Burada dikkate edilmesi gereken husus şudur: Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor. Dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Terör ve teröristler herkesin kendi işine huzur içinde odaklanmasını engelliyor, geleceğimizi karartıyor. Terörün ve teröristin çocuklarımızın geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacağız. Bugün bu amaçla buradayız. Ülkemizin bütünlüğünü korumak, halkımızın esenliğini sağlamak, güven ve huzuru hukukun içinde kalarak hayata geçirmek devletin görevidir. Açıktır ki kamu düzenini tesis etmek devletin asli yükümlülüğüdür. Kamu güvenliği olmazsa, üretim olmaz, hizmet olmaz. Kamu güvenliği olmazsa, istihdam olmaz, eğitim olmaz. Kamu güvenliği olmazsa, refah artmaz. Kamu güvenliği olmazsa, çocuklarımız için mutlu bir gelecek tesis edemeyiz.”

"ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK"

Terör saldırılarının amacının, ülkenin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir korku havası ve kaos ortamı yaratmak olduğunu bildiklerine işaret eden ‘Teröre Karşı Sivil İnisiyatif’, “Milletimizi ayrıştırarak, ülkemizin huzurunu bozmaya, kaos ve istikrarsızlık ortamı yaratmaya çalışanların oyunlarını boşa çıkarmak için bugün bir aradayız. Bizler, kamu güvenliğinin hukukun içinde kalarak sağlanması amacıyla gerekli bütün önlemlerin alınmasını destekliyoruz. Bu süreçte herkesin daha soğukkanlı ve sağduyulu olması gerektiğine inanıyoruz ve bu çerçevede, üzerimize düşen sorumlulukları istişare etmek için bugün buradayız. Bizler Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı olarak, yurt çapında örgütlü tüm teşkilatımızla birlikte, ülkemizin her türlü sorununda elimizi taşın altına koyduk.” düşüncesini paylaştı.

Ortak açıklamada, “İnsanımız, geleceğimiz, kalkınma hedeflerimiz ve refahımız için özgürlüklerin korunması, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu düzeninin tesisi konusunda üzerimize düşen sorumlulukları gerçekleştirmeye her zaman olduğu gibi hazırız. Bu çerçevede harekete geçiyor, ortak hassasiyetlerimizi paylaşan herkesi ve her kesimi Teröre Karşı Sivil Girişim’e davet ediyoruz.” çağrısı yapıldı.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126