Türkiye-Rusya ilişkileri Ankara’da değerlendirilecek

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ile Rusya Dış İlişkiler Konseyi (RIAC) arasında “Türk-Rus İlişkilerinin Derinleştirilmesi” konferansı gerçekleştirilecek.Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgilere...

Türkiye-Rusya ilişkileri Ankara’da değerlendirilecek
Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ile Rusya Dış İlişkiler Konseyi (RIAC) arasında “Türk-Rus İlişkilerinin Derinleştirilmesi” konferansı gerçekleştirilecek.
Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) tarafından Türkiye’nin gündeminde ağırlıklı surette yer tutan konular hakkında düzenlenmekte olan toplantılar kapsamında, Rusya Dış İlişkiler Konseyi (RIAC) ile işbirliği halinde, 16 Aralık 2016 tarihinde, Ankara Sheraton Otel’de “Türk-Rus İlişkilerinin Derinleştirilmesi / Deepening Turkey-Russia Relations” ana başlığıyla uluslararası bir konferans düzenlenecek.
Konferansta, mevcut gelişmeler ışığında Türkiye-Rusya ilişkilerinin gerek siyasi gerek ekonomik gerekse de kültürel ve insani yönleriyle değerlendirilmesi ve verimli bir tartışma platformu sunulması amaçlanacak. SAM ve RIAC arasında ilki 15 Ekim 2015 tarihinde Moskova’da düzenlenen uluslararası konferansların devamı niteliğindeki söz konusu ortak etkinliğin, alanlarında uzman, Türkiye’den ve Rusya’dan akademisyenlerin ve araştırmacıların, ayrıca diplomatların ve basın temsilcilerinin katılım sağlayacağı geniş perspektifli bir faaliyet olması hedefleniyor.
Toplantının 16 Aralık Cuma günü saat 09.30’da başlayacağı belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122