Ünal, Kahramanmaraş'ta bir alışveriş merkezini ziyaret etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Yeni Zelanda Başbakanı bile caninin neden bu katliamı işlediğini açık bir şekilde anlatırken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu katliamı İslam dünyasına ve İslami teröre bağlamasını şiddetle kınıyorum." dedi.

Politika 16.03.2019, 17:42
Ünal, Kahramanmaraş'ta bir alışveriş merkezini ziyaret etti
banner257

Ünal, Kahramanmaraş'ta bir alışveriş merkezini ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan terör saldırısından dolayı İslam dünyasına başsağlığı diledi.

Bir caninin, camiye elinde silahla girip masum, silahsız ve ibadet için orada bulunan insanları katletmesini bütün dünyanın büyük bir nefretle kınaması gerektiğini ifade eden Ünal, "Bu özellikle Batı dünyasının, dünyanın kalbine ektiği İslam nefreti tohumunun sonucudur. Bu katliam, dünyanın kalbine ekilen nefret tohumlarının sonucudur." diye konuştu. 

Ünal, Türkiye'deki muhalefetin saldırıyla ilgili tutumunu eleştirerek, şunları kaydetti:

"Bugün özellikle içeride de muhalefetin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Türkiye'ye sığınan Suriyelilere dönük kullandığı dil de çok tehlikeli bir dildir. Yine Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki saldırıyı İslam ve İslami terörle birlikte zikretmesini nefretle ve şiddetle kınıyorum. Yeni Zelanda Başbakanı bile caninin neden bu katliamı işlediğini açık bir şekilde anlatırken Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu katliamı İslam dünyasına ve İslami teröre bağlamasını şiddetle kınıyorum. Musevi terörü, Hristiyan terörü olmadığı gibi İslami terör de olmaz. Çünkü terörün dini, dili ve ırkı olmaz. Terör terördür. Şiddet şiddettir. Dünyanın her yerinde  kimden gelirse gelsin terörü dünya kınamadığı sürece dünya terörden kurtulamaz."

Mahir Ünal, ABD'nin ve AB'nin PKK'yı terör örgütü olarak kabul ettiğini, ancak Avrupa Parlamentosunda PKK'lılara etkinlik yaptırıldığını söyledi.

Bu iki yüzlülük ve çifte standardın tehlikesine dikkat çeken Ünal, "Bu çifte standart devam ederse, dünya terörle gerektiği gibi mücadele edemezse, bu terör insanlığı vuracak ve vuruyor da. O yüzden ben terörün dini, dili ve ırkı olmaz diyorum. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki terörü İslam ve Müslümanlarla özdeşleştirmesinden dolayı kınıyorum. Özellikle Batı'yı artık insanlığın kalbine nefret tohumu ekmemeye, davet ediyorum. Çünkü bu nefret bumerang gibi döner sonunda sizi vurur." diye konuştu.

Yorumlar (6)
rozturk.59 1 yıl önce
Varsa Yoksa Kılıçdaroğlu. Sanki Bu Ülkeyi 17 yıldır CHP ve Kılıçdaroğlu Yönetiyor. Siz Önce Kendi Beceriksizliklerinize Bakın...!!!???
WQW 1 yıl önce
BU SEÇİMİDE BU MAZERETLERLE GEÇİRECEKLER, NEREDE OLURSA OLSUN HİÇ BİR YERDE YATIRIMDAN İSTİGDAMDAN SÖZ EDEBİLİYORLARMI, SEÇİM AÇILIŞLARI! ADI ALTINDA GÖRÜNTÜ YAPABİLİYORLARMI.? VAERSA YOKSA MUHALEFET, ÇAMUR ATMA SİYASETİ GÜNÜ KURTARMAYA ÇALIŞIYORLAR.VAAT ETTİKLERİNİ YAPAMADILARKİ VAATTEBULUNSUNLAR. SES VAR GÖRÜNTÜ YOK MİSALİ. MİLLET DEĞİL TÜRK MİLLETİ DEĞİŞİM İSTİYOR, GÖRÜN ARTIK.
Musti 1 yıl önce
Syn mahir unal sanayi esnafi sizi bekliyor dertlerini anlatacak
İstihdam 1 yıl önce
Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey Göksun Afşin Elbistan Ekinözü Nurhak)
en önemli sorun İSTİHDAM alanlarının yokluğu.
Sürekli göç veriyor. Ama iş imkanı olsa yatırımlar olsa kimse göçmez
Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz
Tarım ve hayvancılığın temel sorunları çözülürse insanlar kendi yaşadığı yerde geçimini sağlar
Ekonomik hareketlilik olur . İlde yaşayan herkes kazanır
Okunması ve gündeme gelmesi dileğiyle
Göksun 1 yıl önce
İlçemiz Göksun her şeyin en güzelini hak etmektedir.

Göksun’a doğalgaz gelmesini istiyoruz
Göksun’a fabrika istiyoruz
Göksun’a merkezden toplu taşıma istiyoruz
Göksun’a et kombine tesisi istiyoruz
Göksun’a veterinerlik fakültesi istiyoruz
Göksun’a fabrika istiyoruz
Göksun’da yayla turizminin gelişmesini istiyoruz
Göksun’a kayak merkezi istiyoruz
Göksun’da film çekilsin istiyoruz
Göksun’un gündeme gelmesini istiyoruz
teşekkürler
M Ali Küçüktüfekçi 1 yıl önce
birde akşam üzeri semt pazarlarına uğrada vatandaşın halini gör,eseriniz zam yapmak...
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?