banner240

11 Ağustos 2021 Tıp Darbesi Sosyal Medyada Gündem Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın öğrenci velilerinin düzenli olarak korona olmadıklarını ispat etmek zorunda olduklarını söylemesi büyük tepki çekti. Sosyal medyada yüz binlerce kişi bunu bir tıp darbesi olarak nitelendirirken 11 Ağustos 2020 ile 11 Ağustos 2021 tarihlerindeki ölüm kıyaslaması şaşırttı.

SAĞLIK 12.08.2021, 10:30
11 Ağustos 2021 Tıp Darbesi Sosyal Medyada Gündem Oldu
banner257
banner226

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 16.30'da toplanan ve yaklaşık 3 saat boyunca devam eden Bilim Kurulu toplantısının ardından video konferans yöntemiyle açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, açıklamasında aşılama çalışmalarında en çok merak edilen detaylar arasında yer alan 'kısıtlamalar' konusunda da işaretler verdi. Koca, aşı yaptırmayan kişilerin hasta olmadıklarını kanıtlamak amacıyla düzenli şekilde PCR testine tabii tutulacağını ve bu durumun özellikle öğrenci ile velileri için zorunlu olacağını söyledi. Koca'nın bu açıklamaları 'aşı olmayanlara yönelik kısıtlamalar geliyor' yönündeki yorumları da güçlendirdi.

"DÜZENLİ OLARAK KONTROL ETTİRMEK ZORUNDA OLACAKLAR"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Aşı programımız bugüne kadar bir teşvik ve tercih konusuydu oysa artık eğitim ve iş hayatının devamı gayesiyle her bir vatandaşımız için tercihe bırakılamayacak bir toplumsal ödevdir. Eğitim ve iş hayatının sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayan kişiler ise düzenli olarak PCR test sonuçlarının negatif olduğunu göstermelidir. Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek zorunda olacaklar. Bunun detaylarını ilgili kurumlarımızla yapacağımız ortak çalışmalar neticesinde ilan edeceğiz.

SOSYAL MEDYADA ÇOK BÜYÜK TEPKİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından sonra sosyal medya platformu twitterda yüzbinlerce kişi tepkilerini dile getirdiler. #11AgustosTıpDarbesi hasthagı altında 11 Ağustos 2020 ile 11 Ağustos 2021 tarihlerindeki ölüm sayılarını kıyaslayan vatandaşlar "11 Ağustos 2020 aşı yok ölen kişi 15,  11 Ağustos 2021 aşı var ölen 128. Hani koruyordu bu aşılarınız" ifadelerini kullandılar.

İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI

Yorumlar (10)
Eren 1 ay önce
Ağzı ve birazcık nöronu olan konuşuyor
EGE 1 ay önce
ÖLENLER AŞI OLMUŞTAMI ÖLMÜŞ PEKİ ? DÜNYAYI BU AŞI OLMAYANLAR KURTARSIN O ZAMAN
adamabidi 1 ay önce
Aşı olupta beyin kanaması ya da kalp krizinden ölenleri kimse yazmıyor ama!
Esas virüsü aşı olanlar yayıyor; Nasıl olsa aşılıyım diye gayet rahat davranıyor, ama bilmiyor ki hala lanet virüsü bulaştırmaya devam ediyor. Aşı virüsü yok etmiyor sadece yoğun bakıma düşmeyi engelliyor.Virüsü zombi misali ortalığa saçıyor ama farkında değil.
Aşılılar diyor ki hastaneye yatanların %90'ı aşısız, ama kimse aşı olana test yapılmadığını söylemiyor.
Özgür irademle hiç bir zaman aşı olmayacağım!!!
Geçen sene bu zamanlarda aşı yoktu vefat sayısı 15 t, bu sene aşı var ama vefat sayısı 124 herşey ortada
Kadir Özcan 1 ay önce
Aşı olmayanalar, aşı karşıtı filan değil.
insanların Aşının yan etkilerinden dolayı endişeleri korkuları var.
vatandaş 1 ay önce
11 ağustos 2020 delta varyantı yok
11 ağustos 2021 delta varyantı var.
Mehmet 1 ay önce
Ben bi sağlıkçı olarak artık aşısız insanlara karşı önyargılıyım.Aşısızlara aşı karşıtı sağlıkçılar baksın.yoğunbakımda zerdaçal versinler
Maraş'ın yerlisi 1 ay önce
Bu ülkede kanser kalp damar ve solunum sindirim sistemi hastalıklarından günde yüzlerce kişi ölüyor bunlara bir sözünüz varmı. TÜİK in sayfasına bakın bakalım yılda Türkiye'de değişik şekillerde 500 binden fazla kişi ölüyor, bunlara bir ilacınız varmı, taktınız kafaya korona paronayak oldunuz iyice
Memur 1 ay önce
2020 deki sayılar doğru değil, o zaman ölüm az çok başarılıyız diye hasta ve ölü sayisini az gösterdiler.
vatan evladı 1 ay önce
ne kadar küçük beyinli vatandaşlarımız var aşının yan etkisinden bahsediyorlar. bebeklerine kendilerine yıllarca aşı yaptırdılar şimdi , kısırlaştırıyorlar, çip takıyorlar, vücuda mıknatıslanma yapıyor gibi geri zekalı üretimi safsatalarla aşı yaptırmıyorlar ve cevrelerini de etkiliyorlar. Allah belanızı versin sizin ayet bilmezsini hadis bilmezsiniz kanun bilmezsiniz, bilimlede mücadele ediyorsunuz. devlet lütfen bu kişileri vatandaşlıktan çıkarsın, en azından kamuda çalışanları işten çıkarsın , en azından bu mikroplardan kurtulalım
adamabidi 1 ay önce
Aşıların tamamı RUHSATSIZ!!! DSÖ den acil kullanım izni alınarak piyasaya sürüldü. Yani yan etkileri ve etkileri tam araştırılmadı. Basit bir asprinin bile bir sürü yan etkisi var. Covid aşısının yan etkisi ne açıklasınlar biliyorlarsa.
Yapılan aynen ölümü gösterip sıtmaya razı etmek.
Zaten covid geçirene aşı yapmıyorlar, covid geçirmeyene de aşı yoluyla bulaştırıyorlar. Aşının mantığı vücuda mikrop verip antikor oluşumunu sağlamak. Ya verilen mikrop öldürürse.
AİDS ve Kanserin aşısını bulsunlar o zaman covid aşısı olurum. Yıllardır uğraşıyorlar ama hala ortada somut bişey yok. Ama ne hikmetse covid aşısını 1 yılda buldular. Ya aşı hazırdı önce virüsü yaydılar sonra aşıyı çıkarttılar meydana ya da aşı hikaye!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54