36 saatlik nöbetten dönen asistan hekim Rümeysa Berrin Şen trafik kazasında vefat etti

Ankara Şehir Hastanesi'nde 36 saat nöbet tuttuktan sonra aracıyla evine dönmek üzere yola çıkan 25 yaşındaki asistan hekim Rümeysa Berin Şen, park halindeki kamyona arkadan çarparak vefat etti.

SAĞLIK 24.10.2021, 10:38
36 saatlik nöbetten dönen asistan hekim Rümeysa Berrin Şen trafik kazasında vefat etti
banner257
banner226

Ankara Çankaya'da 25 yaşındaki Rümeysa Berin Şen'in kullandığı otomobil, yol kenarında park halinde bulunan kamyona arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle hurda haline gelen araçta sıkışan ve itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla çıkarılan Şen vefat etti.

Tıp fakültesinden yeni mezun olan ve Tıpta Uzmanlık Sınavı'nı (TUS) yeni kazanan Rümeysa Şen'in temmuz ayında Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği'nde asistan doktor olarak göreve başladığı, kazanın 36 saatlik gece nöbetinden çıkıp otomobiliyle evine gittiği sırada meydana geldiği öğrenildi.

Kamyon şoförünün marketten alışveriş yapmak için aracını yol kenarına park ettiği belirtildi.

'HEKİMLERİN SESİNİ DUYUN'

Ankara Tabip Odası, sosyal medya hesaplarından kazayla ilgili şu mesajı paylaştı: "Genç bir meslektaşımızı kaybettik… Çok üzgün ve kızgınız! Yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları sonucunda bir #AsistanHekim arkadaşımızı yitirdik.

Bir meslektaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Gün aşırı nöbetler ile nöbet sonrası izin olmaksızın insanlık dışı koşullarda çalıştırılan, mobbinge uğrayan, şiddet gören hekimlerin sesini duyun!" 

Türk Tabipleri Birliği Asistan ve Genç Uzman Hekimler Kolu ise "Yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları sonucunda bir #AsistanHekim arkadaşımızı yitirdik" mesajı yayınladı.

banner261
Yorumlar (4)
Kamyonların arka tamponu olmalı 1 ay önce
arka tamponsuz kamyon park etmiş, hangi hızla çarparsan çarp sonuç kesin ölüm olacak kimse kalkıp da önlem almıyor sorsan doktor uyumuş deniliyor. kamyoncu ihmali insanlar ölmek zorunda mı?

Güvenlik tamponu olmayınca hava yastığı ancak çarpan araç kamyonun tekerlerine vs çarptığı zaman devreye girebiliyor. ancak güvenlik tamponu olsa,
1- çarpan araç ilk çarpışma anında güvenlik önlemlerini devreye sokar,
2- araç kamyonun altına girmeyeceği için aracı biçme durumu olmaz.
Ökkeş 1 ay önce
Adil bir düzenleme lazım...
Sadık el 1 ay önce
Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun. Ailene Allah sabırlar versin. Turkiyenin en zekiler i ne zorlukta çalışıyor. Birde yönetenlere içlerindeki hırsızlara din milliyet somuruculere kan emenlere bak. Allah rahmet eylesin güzel kızımız. Hüküm böyleymiş.
Zi̇yaretçi̇ 1 ay önce
TABİPLER ODASI ÜZGÜN VE KIZGINMIŞ, SAĞLIK BAKANI BİZZAT MAALESEF 36 SAAT NÖBET VAR DİYOR. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİ BÖYLE BİR ÇALIŞMAYA NASIL MÜDAHALE ETMEZ, İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI NEREDE? SORUMLU KİM? BEN DE ANLAMADIM. HAYRET BİR ŞEY YA.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı