Bakan Koca Açıkladı! Ölü sayısı 30 vaka sayısı 1236

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki son corona virüsü verilerini paylaştı. Koca, "Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar" dedi. Bakan Koca'nın açıkladığı son verilerle birlikte Türkiye'deki ölüm sayısı 30'a vaka sayısı ise 1236'ya yükseldi.

SAĞLIK 22.03.2020, 22:12 22.03.2020, 22:18
Bakan Koca Açıkladı! Ölü sayısı 30 vaka sayısı 1236

Bakan Koca'nın açıklamaları şöyle:

Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.

BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.256 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.

Yorumlar (3)
Saglik calisanlari canimiz 3 hafta önce
Sağlık çalışanlarının özellikle kritik birimlerde görev yapan cerrah ,anestezi teknisyen ,hemsire ,doktor ameliyathane, yogun bakim ve acil servislerinde gorev yapanların sosyal haklari genisletilmeli maaslari ,kira yardimlari , emekliliklerine kadar süper destek paketi kanunlasmalı kuru kuruya alkışla olmaz
Ede 3 hafta önce
Maraşta ipine takan yok virüsü adam gitmeden son bir atraksiyon istiyor ölüm Allah'tandır yeeeennnn diyor cahillik en büyük virüstür 2 hafta kıçınızın üstünde oturun ölmeyin diye millet kıçını yırtıyor.
Edeler46 3 hafta önce
Birinci risk alanı hastane ve sağlık ocakları sağlık kabinleri. Ve yine birinci riskli insanlar sağlık çalışanları ve aileleri. Lütfen kurallara uyalım. Lütfen hastanelerin temizlik ve hijyen seviyelerini en üst noktaya çekelim. Yaratan rabbimiz hepimizi korusun.