Bakan Koca: Kahramanmaraş Covid-19 yüksek riskli iller arasında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda ''Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz.'' dedi. Edinilen bilgiye göre iller vaka sayılarının nüfuslarına oranı doğrultusunda düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olarak sınıflandırılacak.

SAĞLIK 20.02.2021, 13:16
Bakan Koca: Kahramanmaraş Covid-19 yüksek riskli iller arasında
banner257

1 Mart’tan itibaren Türkiye’de normalleşme sürecine nasıl geçileceği netleşmeye başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda “Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz. 1 Mart itibariyle süreç belirlenen kriterler çerçevesinde dört risk seviyesinde Valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak” dedi.

Edinilen bilgiye göre, iller vaka sayılarının nüfuslarına oranı doğrultusunda “düşük riskli“, “orta riskli“, “yüksek riskli” ve “çok yüksek riskli” olarak sınıflandırılacak.

Yüz binde 10’un altında vaka görülen iller “düşük riskli“,
Yüz binde 11-35 arası vaka olan iller “orta riskli“,
Yüz binde 36-100 arası vakası bulunan iller “yüksek riskli“,
Yüz binde 100’ün üstünde vaka seyri görülen iller ise “çok yüksek riskli” olarak belirlenecek.
Düşük riskli iller “mavi“, orta risk “sarı“, yüksek risk “turuncu“, çok yüksek risk “kırmızı” ile gösterilecek.

100 Binde 39,38 vaka sayısı bulunan Kahramanmaraş yüksek riskli iller arasında yer alıyor.

Her il kendi durumunu görerek tedbirleri değerlendirecek ve o ilde yaşayanların kısıtlamalar hakkında önceden bilgilendirilmesi sağlanacak.

Yorumlar (7)
maraş466 12 ay önce
Halk otobusleri 10-15 kişi ayakda alırsa dolmuş gibi otobuslerde 50ye yakın insan olursa bu virus maraşı terk etmez,denetlenmiyor otobusler,ikaz eden yolcular olsada şöforler en az ayakda 10 yolcu alma hakkımız var diyor.sefer sayıları artırılmalı,ayakda yolcu alınmamalı.yoksa bu illet bizi bırakmaz
Bertizli 12 ay önce
Bitmez bu virüs
C 12 ay önce
Yüksek risk arasında olur tedbirler uygulanmazsa uyan olmazsa ne bekliyordunuz.
çarşı esnafı 12 ay önce
Kozmetik satımı yapan yerlerin kişi sayısına dikkat etmesi gerek çarsıda görüyoruz bayanların alısveriş yaptığı yerlerden biri gratis ve lcw buralarda yoğunluk hat safada buna bir çözüm bulunması lazım.
Mahmut 12 ay önce
Kongrelerde risk yok esnafta var bitirin şu oyunu artık
marketlere ne demeli 12 ay önce
hafta sonu güya sokaga çıkma yasağı var. Marketler tıklım tıklım. market, fırın işi çok suistimal ediliyor. İnsanlar poşet poşet alışveriş yapıyor.
Ali bey 12 ay önce
Memlekette 39,38 imiş vaka sayısı.... Buna kim inanır ki... Yedikuyular, Sanayi, Ev gezmeleri.... Okulları da açarız mis gibi sonra gelsin 3. dalga, yine nar çiçeği gibi kıpkırmızı oluruz haritada...
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı