Kahramanmaraş'a yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılıyor

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan açıklamada, 29 Mayıs 2019'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapılan görüşmede, şehir adına 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılmasını talep edildiği belirtildi.

SAĞLIK 13.03.2020, 19:35
Kahramanmaraş'a yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılıyor

Kahramanmaraş'a sismik deprem izolatörlü Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılıyor.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan açıklamada, 29 Mayıs 2019'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapılan görüşmede, şehir adına 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılmasını talep edildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığının çalışmaları sonucunda 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin 10 Mart'ta ihalesinin yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi:

"15 ameliyathane, 50 yenidoğan yoğun bakım,  20 çocuk yoğun bakım,  20 erişkin yoğun bakım, 160 hasta odası, 20 doğum odası, 40 diyaliz ünitesi, 46 müşahade yatağı bulunan 98 poliklinik, 6750 metrekare acil servis ile sağlık hizmeti verecek 358 sismik deprem izolatörü, helikopter pisti ve son teknoloji ile donatılacak olan 75000 metrekare kapalı alanlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz, tefrişat ve donanım dahil 450 milyon liraya mal olacak ve 2022 yılında hizmete girmesi planlanmaktadır."

Açıklamada, sağlık tesisinin şehre kazandırılması için çaba sarf eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, milletvekilleri İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal ve Ahmet Özdemir ile talebin karşılanması konusunda göstermiş oldukları ilgiden dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkür edildi.

Yorumlar (18)
Osman Sert 3 hafta önce
Bazı arkadaşlar hastanenin yerini soruyor. O hemen açıklanmaz. Kodamanlar önce o bölgeden yer toplarlar. Ondan sonra yeri açıklanır. Eğer açıklandı ise bilin ki yer toplama işi bitmiştir. Bu hep böyle olur. Bölge hastanesi de böyle oldu. Diş hastanesi de böyle oldu. Arazi ve arsa garibandan çıkar zengine geçer ve yer belli olur.
Ensar 3 hafta önce
Suriye li muhacir kardeş lerimize hayırlı olsun
Ede46 3 hafta önce
Mahir duymasın hemen elbistana kaydırır projeyi tabi gerçekten yapılacaksa
Ahu tuğba 3 hafta önce
Hastane nereye yapılacak bu konu hakkında bilgi neden yok.
Ta 3 hafta önce
Nereye yapılıyormuş?
yavuz 3 hafta önce
neden bizim memlekete şehir hastanesi yok neden bizim hastanemizde yeterli doktor yok neden bizim hastanemiz bakımsız temizlik yok çalışanlar düzensiz kıyafetler öylesine kim ne olduğu belli değil temizlikçi temizliğini yapmaz hastanenin müşade odasına girip bakın perdeler kirli ütüsüz bina bakımsız boyasız vs
Kursat45 3 hafta önce
Doktor teknisyen anestezi laborant hemsire ebe icin bari universitedeki bölümlere öğrenci sayisini arttirin gereksiz vittiri vizzik fakültelerdeki bölümleri de kapatin
Adsız 3 hafta önce
Il dogrumu antep olmasın biz alışkın degiliz böyle hizmete 2022 bitmez başlanması bile
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın