Kahramanmaraş'ın Adıyaman dışındaki tüm komşuları kırmızıdan turuncuya döndü

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı aşı olanların oranını gösteren haritada Kahramanmaraş ve Adıyaman kırmızı olarak devam ederken Malatya, Sivas, Kayseri, Adana, Osmaniye, Gaziantep ise turuncu kategoride yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'Gaziantep başardı, sıra Kahramanmaraş'ta' demişti.

SAĞLIK 17.07.2021, 22:50
Kahramanmaraş'ın Adıyaman dışındaki tüm komşuları kırmızıdan turuncuya döndü
banner257

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı. Tabloya göre, Türkiye'de, son 24 saatte 234 bin 161 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 666 kişinin testi pozitif çıktı, 38 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 5 bin 490 oldu. 18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 62,61, ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 32,79 olarak gerçekleşti.

Kovid-19'la mücadele kapsamında, son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz 572 bin 154 aşı uygulandı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı, 38 milyon 860 bin 587'si birinci doz, 20 milyon 351 bin 388'i ikinci doz, 3 milyon 605 bini üçüncü doz olmak üzere 62 milyon 816 bin 975'e yükseldi.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Bilecik oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Gümüşhane olarak sıralandı.

KAHRAMANMARAŞ KIRMIZIDAN KURTULAMIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'Gaziantep başardı, sıra Kahramanmaraş'ta' demesine rağmen iyi haber gelmedi. Bugün yayınlanan haritada da Kahramanmaraş kırmızı renk olarak gösterildi. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı aşı olanların oranını gösteren haritada Kahramanmaraş ve Adıyaman kırmızı olarak devam ederken Malatya, Sivas, Kayseri, Adana, Osmaniye, Gaziantep ise turuncu kategoride yer aldı. 

Yorumlar (3)
Mehmet 7 ay önce
Harita eğitim seviyesinin resmî gibi.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan toplumuz maalesef, herkes her konuda bilgili, aşı karşıtları da değme dr lara taş çıkartacak kadar tıp bilgisine sahip. Yazık gerçekten…
chttt 7 ay önce
ne yazıkki bizim Kahramanmaraş halkı olarak çok inat bir duruşumuz var yazık aşı olmayarak başkasının kul hakkına girdiğini bildiğini bile bile aşı olmayanlar var bu kafayla bizim Kahramanmaraşta Coronavirüs kesinlikle bitmez çarşıda bakıyorum ne sosyal mesafe ne maske sanki hiç birşey yokmuş gidi halkımız o kadar rahat ki parklarda bahçelerde mesire alanlarında banka kuyruklarında adamlarında umurunda bile değil adamın verdiği tek cevap coronavirüs artık bitti dediği yazık ne olur belediyelerden ve camilerimizden anonslar yapılsın millet aşılarına olsun ya da devletimiz zorlu hale getirsin
Birisi 7 ay önce
Başaramaz çünkü kendisine saygıları yok ki başkasına olsun ot atıyor adam gittiği yere utanmadan tükürüyor maske takan sa hak getire
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı