Kahramanmaraş kırmızı olmayan 23 ilden biri

Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü risk haritası yayımlandı. Yeni tabloda 17 olan kırmızı il sayısı 58'e çıktı. Kahramanmaraş'ın turuncu grupta ter aldığı haritaya gör İstanbul, Ankara, İzmir yeni haritada kırmızıya bürünürken sadece Şırnak mavi kategoride yer aldı.

SAĞLIK 29.03.2021, 20:19
Kahramanmaraş kırmızı olmayan 23 ilden biri
banner257

Türkiye’de ilk vakası 11 Mart 2020’de görülen corona virisüyle mücadele sürüyor. Günlük vaka sayıları 30 bini bulurken Sağlık Bakanlığı İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 81 ilin yer aldığı güncel risk haritasını yayımladı.

Güncel haritada 17 olan kırmızı il sayısı 58’e çıktı.

TURUNCU KATEGORİDEKİ İLLER 

Manisa,  Afyonkarahisar, Denizli, Burdur, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Tunceli, Bingöl, Kars, Ağrı, Kırşehir

 4 KATEGORİ BELİRLENDİ

Sağlık Bakanlığı illeri risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayırdı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. İllerde bu kategorilere göre normalleşme adımları uygulanıyor.

KATEGORİLERE GÖRE YASAKLAR İSE ŞU ŞEKİLDE OLACAK

Yorumlar (4)
Saçma sapan 2 hafta önce
Saçma sapan bir uygulama bir senedir cırkı çıktı 14 gün tam kapanma yapsaydınız bir kerelik bukadar vakada olmazdı bukadar çilede olmazdı yani bu haritayı kim çiziyor hes uygulamasında her yer yeşil mavi kırmızı alan yok denecek kadar yani uygulama yanlışmı gösteriyor
Eşkili tarhana 2 hafta önce
Ben anlamadım kime yasak neye yasak var mı yasak yok mu yasak kafam iyice eşkili çorba oldu. Umarım virüsünde kafası karışmıştır...
Korona formülü 2 hafta önce
14 gün tam kapanma + 7 gün x 8 saatlik ara +10 gün tam kapanma -7 gün ara + 14 gün kapanma (günlük 4 saat yürüyüş tam kapanmada serbest + şehir dışı ve ilçeler arası giriş çıkış yasak )
ede 2 hafta önce
kıl payı kırmızıyı kaçırdık. halbuki hafta sonu g.antep'ten gelenlerle çok gayret etmiştik! bundan sonraki güncellemede kesin kırmızı olacağız! bunu sorumsuz insanlar yüzünden garanti görüyorum. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 05:56
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:30