Kahramanmaraş Korona Virüs Haritası Yeşile dönüyor!

Kahramanmaraş'ta neredeyse iki aydır kıpkırmızı olan koronavirüs haritası Sağlık çalışanlarımızın yoğun çalışmaları sonucu yeşile dönmeye başladı.

SAĞLIK 16.12.2020, 17:29
Kahramanmaraş Korona Virüs Haritası Yeşile dönüyor!
banner257

Kahramanmaraş’ta iki ay önce başlayan koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle kıpkırmızı olan korona haritası yeşile dönmeye başladı. Şehirde korona virüs haritasının kıpkırmızı olması paniğe neden olurken, son zamanlarda alınan tedbirler ve sağlık çalışanlarının yoğun çalışması nedeniyle hasta sayıları azalmaya başladı

Kahramanmaraş Valiliği başta olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğünün gösterdiği büyük mücadele sonrasında sağlık personellerinin çabası başarılı bir sonuç aldı. Şehrin korona virüs haritasına baktığımızda, bazı bölgeler halen kırmızı olsada, yeşil alanların hızla arttığı görülüyor.

Haber46'ya açıklama yapan Sağlık Çalışanları "10 aydır çok yoğun bir çalışma içindeyiz. Vaka ve hasta sayılarında son zamanlarda düşüş yaşanmaya başladı. Biz covid-19 ile mücadeleye, hastalıktan tamamen kurtuluncaya kadar devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın da destekleriyleçok kısa sürede Kahramanmaraş’ın korona virüs belasından kurtulacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımızı tedbirlere uyma konusunda daha hassas davranmaya davet ediyoruz" dediler.

Yorumlar (6)
Adem 2 ay önce
Valilik neyin mücadelesini yaptı Allah aşkına, yetki ellerinde olmasına rağmen alabildikleri tek karar meydanlarda sigara içmeyi yasakladılar, diğer illerin valilikleri daha geniş önlemler alırken Kahramanmaraş valiliği karar almaktan acizdi. Sağlık çalışanları ve duyarlı vatandaşlar sayesinde azalıyor vakalar, duyarsız cahil kesim ise hâlâ maske takmayarak ve mesafe kurallarına uymayarak hem kendilerini hem diğer insanları riske atmaya devam ediyor.
Hep Doğrusöyler 1 ay önce
Aynen katılıyorum.Valilik İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararları aynen alarak İl Umumi Hıfzısıhha kararı diye yayınladı.
ztepe 1 ay önce
sonuna kadar katılıyorum diline sağlık
Ede 1 ay önce
Valiliğin evlere misafir gitme konusuna biraz daha ağırlık vermesi gerekiyor. Sokağa çıkma yasağının saat 20.00'da başlaması daha iyi olur. Adam misafirliğe gidiyor, 21.00'a kadar oturup evine gidiyor. Başkalarının sağlığını düşünmeyip sorumsuz davranan bu insanlar yüzünden biz daha çok eve kapanırız.
Hep Doğrusöyler 1 ay önce
Misafirliğe gitmek ve misafir kabul etmek yasak değil mi?
Sağlıkçı 2 ay önce
Meltblownlu maske kullanımdan kaynaklı insanlar doğru maskeye yönleniyor
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:09
Güneş 07:32
Öğle 12:50
İkindi 15:34
Akşam 17:58
Yatsı 19:16