Kahramanmaraş'ta Dünya Böbrek Günü Etkinliği

Kahramanmaraş'ta Dünya Böbrek Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.

SAĞLIK 11.03.2019, 15:10 11.03.2019, 15:36
Kahramanmaraş'ta Dünya Böbrek Günü Etkinliği
banner257

Dünya Böbrek Günü kapsamında Kaböder Derneği ve Bir Nefes Bir Ses Derneği, öncülüğünde "Umudunu Kaybedenlere Umut Olmak İster Misin?" etkinliğine Büyükşehir Belediyesi, Tıp Öğrencileri Topluluğu, Kızılay, Herdem Müzik Topluluğu'nun destekleri ve katılımları ile gerçekleşti. Etkinlik kapsamında, Kök Hücre Nedir? Donör Nasıl Olunur? Organ Bağışı Nedir? Gibi konuklar ele alınarak halkı bilinçlendirmek ve bağışların artışına katkı sunmak amaçlanmıştır.Bu çalışma da 149 unite kan bağış 37 organ bağış, 25 Kök Hücre  alındı. Organizasyonun içeriği canlı müzik ve balon dağıtan palyaçolar ile eğlenceli hale getirilerek, çocuklarla da eğlenceli vakitler geçirilmiştir.

Etkinlik ile ilgili Haber46'ya açıklama yapan Bir Nefes Bir Ses Derneği Başkanı Menekşe Büyükpınarbaşılı yapmış olduğu açıklamada: Dünya böbrek günü kapsamında bazı dernek ve topluluklar ile beraber aynı zamanda büyükşehir belediyesinin de katkıları ile büyük bir etkinlik düzenledik. 149 kan bağışı, 25 kök hücre ve 37 organ bağışı toplayarak umudunu kaybedenler için umut olduk. Büyük bir duyarlılık örneği göstererek kan bağışında bulunan tüm halkımıza ve gönüllülerimize çok teşekkür ederiz 'dedi.

Yorumlar (2)
Bu Şehrin Insanı 1 yıl önce
BU ŞEHRİN İNSANI

Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM VE HAYVANCILIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM ( sadece Yedikuyuları ön plana çıkarmak yerine ilçelerdeki turizm alanlarının da gerekli tanıtımının yapılması )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmelidir)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.
vatandaş 1 yıl önce
aday ol oyum sana
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?