Kahramanmaraş'ta maske yüzünden tartışan doktor ile hasta arasından ilginç uzlaşma

Kahramanmaraş'ta bir kişi, kendisini maske takma konusunda uyardığı gerekçesiyle tehdit ettiği Dr. Lütfi Tiyekli ile, bir aile sağlığı merkezinde maske kontrolü yapmak şartıyla uzlaştı.

SAĞLIK 03.01.2021, 21:08
Kahramanmaraş'ta maske yüzünden tartışan doktor ile hasta arasından ilginç uzlaşma
banner257

Kahramanmaraş'ta bir kişi, kendisini maske takma konusunda uyardığı gerekçesiyle tehdit ettiği doktorla, bir aile sağlığı merkezinde maske kontrolü yapmak şartıyla uzlaştı.  

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 6 ay önce Dulkadiroğlu ilçesi Doğukent Aile Sağlığı Merkezine giden T.C, maske takmadığı gerekçesiyle merkezde görevli doktor Lütfi Tiyekli tarafından uyarıldı.

Uyarıda bulunduğu kişi tarafından tehdit edildiğini iddia eden Tiyekli, hastadan şikayetçi oldu.

Şikayet dosyası da Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uzlaştırma Bürosuna gönderildi. 

Uzlaştırmacının taraflarla görüşmesi sonucu doktor Tiyekli, T.C'nin bir aile sağlığı merkezinde maske kontrolü yapmasını istedi. 

Teklifi kabul eden T.C,  28-31 Aralık tarihleri arasında başka bir aile sağlığı merkezinde, gelen hastaların nizami maske kullanıp kullanmadıklarını kontrol etti ve maske takmayanları uyardı. 

Kahramanmaraş Tabipler Odası Başkanı da olan Tiyekli, gazetecilere yaptığı açıklamada, maske kullanımının salgın süresince önemine işaret ederek, "Tatsız bir anı yaşadığımız hastamız, böylelikle hem maske takmanın önemini anladı hem de sağlık çalışanlarının hangi şartlar altında çalıştığını daha net görme imkanı sağladı." dedi.

Sağlıkta şiddetin kanayan bir yara olduğunu aktaran Tiyekli, "Şiddet sadece fiziksel olarak yaşanmıyor. Bazen sözlü olarak da gerçekleşebiliyor. Biz aramızdaki konuyu arabulucu aracılığıyla çözdük. Hem de herkes alması gereken dersi bu olaydan almış oldu." diye konuştu.

Yorumlar (4)
Yavuzselim 2 hafta önce
Helal sana doktor sonunda bunuda kendine reklam yaptın ya ama seni yinede aday yapmazlar
Eylül 2 hafta önce
Haberde ki ismi görünce şaşırmadım. Kendisi tartışmalardan beslenen ve bu şekilde gündeme gelen bir doktor. Yine aynı şekilde gündeme gelmiş.
Hatice kaya 2 hafta önce
Acı bir olay.
Maske takmak bu kadar zor mu?
Aldığı ceza iyi olmuş.
Keşke bir ay çalışsaydı.
Ak li 2 hafta önce
Bu adam adam
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:37
Öğle 12:48
İkindi 15:27
Akşam 17:49
Yatsı 19:09