Kahramanmaraş'ta Özel Hastaneye skandal suç duyurusu!

Kahramanmaraş'ta annelerinin vefatını 12 saat sonra ziyaretine gittikleri özel hastanede öğrendiklerini iddia eden hasta yakınları, hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kahramanmaraş'ta Özel Hastaneye skandal suç duyurusu!

Kahramanmaraş'ta annelerinin vefatını 12 saat sonra ziyaretine gittikleri özel hastanede öğrendiklerini iddia eden hasta yakınları, hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre, 1,5 aydan beri özel hastanede tedavi gören 80 yaşındaki Sehar Güler'i ziyarete giden oğlu Mahmut Güler, annesinin yoğun bakım servisinde olmadığını gördü. Bunun üzerine hastane çalışanlarına annesini soran Mahmut Güler, kadının hayatını kaybettiğini ve morga kaldırıldığını öğrendi.

Kadının diğer oğlu Adem Güler, yaptığı açıklamada, annesinin 1,5 aydır özel hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi gördüğünü, 1 Nisan'da vefat ettiğini ancak kendilerine ölüm haberinin 12 saat sonra verildiğini ileri sürdü.

Adem Güler, şunları kaydetti:

"Annemin vefatının ardından belediyede defin işlemlerini yaparken görevli, 'Anneniz 1 Nisan 02.09'da ölmüş, niye bu kadar zaman beklediniz?' dedi. Öyle denilince biz şok olduk. Annemin defin işlemlerini yaptık. Daha sonra hastaneye gelerek doktorla görüşmek istedik ancak doktor yerinde yoktu. Doktorla telefonla konuştum. Doktor, 'Biz sizi aradık ama ulaşamadık.' dedi. Ben de doktora 6 farklı telefon numarası verdiğimi, birine ulaşamadılarsa diğerini neden aramadıklarını sordum, telefonda tartıştık.

Annemin cenazesi iki gün boyunca hastane morgunda kaldı, o yüzden hastaneden şikayetçiyim."

Güler, Sağlık Müdürlüğüne giderek ifade verdiğini ve şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

- İl Sağlık Müdürlüğünce soruşturma başlatıldı

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı, ihmal veya kusur tespiti halinde gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 12 ay Önce

İki gün geçmiş yoğun bakımdaki anneni ziyaret etme.Durumundan bilgi alma.Hastahane odasına at.Şimdide doktoru suçla.Ben yetkili olsam teyzenin evlatlarına dava açarım.

ali
ali - 12 ay Önce

yoğunbakımda hastası olan adam eğer kendi beklemiyorsa yakınları en azında sırayla hastaneden beklerler herkesin başında sen eve yatmaya git oniki saat sonra gel davacıyım de yaptığınız hatayı tüm türkiyeye duyurdunuz.ayıp diye bir şey var hasta yakınları suçlu vesselam ....

dogru söyler
dogru söyler - 12 ay Önce

önce sen kendini dava et ana sahib olma hastane köşelerindev ölsun şimdidevah anam de
utan be

Ali Desidero
Ali Desidero - 12 ay Önce

Ali efendi sen herhalde hastanenin ortağı ya da yardakçısın. Evladın ne yaptığı değil hastanenin ne yapmadığı önemli. Ben Batmanda 5 yıl kaldım, beğenmediğimiz küçücük Bataman sağlıkta Maraştan 50 yıl ilerde. Maraşra be doktor var, ne de adam gibi özel yada kamu hastanesi var. Biriçik hastane yapmışlar onu da 30 km uzağa yapmışlar

İsimsiz
İsimsiz @Ali Desidero - 12 ay Önce

Sen nasıl bir evlatsın ki anneni, senin bu günlere gelmene vesile olan biricik varlığı hastanede "nasıl olsa yoğun bakımda" diyerek bırakıp gidersin. Hastane yönetimi gerekeni yapmış, aramış ulaşamamış. Hiç bir hastane senin tüm numaralarını tek tek aramak zorunda değil, hatanı kabullenecek, olanları sineye çekeceksin. Annen vefat etmiş sen şov peşindesin, sağlık bakanlığınında işi gücü yok senin dilekçeni dikkate alıp işlem mi yapacak?
Ben olacakları söyleyeyim, senin dilekçeni inceleyecekler, tazminat isteyeceğini düşünecekler ve dilekçeni yırtıp atacaklar. ( Yanlış da düşünmeyecekler, bu işin sonunda tazminat isteyeceğiniz yüzde yüz )
Allah kalanlarınıza sağlık, sizlere de akıl fikir ve vicdan versin.
Başınız sağolsun.

ERDAL
ERDAL - 12 ay Önce

YOĞUN BAKIMLARDA HASTAYI GÜNDE BİR KEZ ZİYARET HAKKI VAR ÖĞLEDEN SONRA 1 LE 2 ARASI YARIM SAAT BU ADAMLAR MUHTEMELEN ÖĞLEN ZİYARETE GİTMİŞLER GECE HASTA VEFAT ETMİŞ BİLGİ VERİLMEMİŞ ÖBÜR GÜN ÖGLEN ZİYARETE GİTTİKLERİNDE YOĞUN BAKIMA ALINMIŞTIR ANNESİNİ BULAMAYINCA ÖLDÜĞÜ DENİLMİŞTİR AP AÇIK HASTANE PERSONELİNİN SUÇU ALİ İSİMLİ ARKADAŞ İKİ GÜN OLMUŞ DEMİYOR HABERDE ONİKİSAAT DİYOR HERALDE SENDE HASTANE PERSONELİSİN

Füsun
Füsun - 12 ay Önce

yine bir megapark rezaleti

Serdar
Serdar - 12 ay Önce

Adem abi basın sağolsun

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224