banner240

Kahramanmaraş'ta Sağlık Camiasının Ağabeyi 'Ali Nuri Öksüz'

Türkiye'nin en büyük yerel haber sitesi Haber46 Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çam, Kahramanmaraş'ta Sağlık Camiasının korona virüs ile mücadelesini köşesine taşıdı...

SAĞLIK 17.10.2020, 20:20 17.10.2020, 20:37
Kahramanmaraş'ta Sağlık Camiasının Ağabeyi 'Ali Nuri Öksüz'
banner257
banner226

Türkiye'nin en büyük yerel haber sitesi Haber46 Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çam, Kahramanmaraş'ta Sağlık Camiasının korona virüs ile mücadelesini köşesine taşıdı...

Ne kadar gurur duysak az kalır! 

Kahramanmaraş'ta Sağlık camiasının ağabeyi ve hizmetkarı İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz ile ne kadar gurur duysak az kalır.

Destek Hizmetleri Başkanı İbrahim Palabıyık, Uzm. Dr. Vehbi ŞİRİKÇİ, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Cahit Sayın ve tüm sağlık çalışanları dahil olmak üzere muhteşem bir ekip ile koardineli bir şekilde yeni tip korona virüsüne karşı tüm önlemleri alarak mücadelelerine devam ediyorlar.

Şahsen, Kahramanmaraş'ta bir kısım vatandaşın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele servisindeki sağlık çalışanlarına ayıp ettiğini düşünüyorum.

Şehrin tüm noktalarında korona virüs tedbirlerine uyulması çağrısı yapılırken, hala virüsü ve çevresini önemsemeyen bir kısım vatandaşımız mevcut;

Başta İl Sağlık Müdürümüz Ali Nuri Öksüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız aile özlemlerini bir kenara bırakıp, fedakarca hastalara 'nefes' olmaya çalışıyor.

Neredeyse hergün sağlık çalışanlarını ziyaret eden İl Sağlık Müdürümüz ve ekibi, yalnız olmadıklarını hissettiriyor.

Pandemi servisinde önlüklerinin üzerine tulum giyen, üst üste üç maske ile koruyucu siperlik takan sağlıkçılar, serviste hastaların tedavisinin yanı sıra yaşlı veya yatalak olanlarını yemeğini yediriyor, kıyametlerini değiştirmelerine yardımcı oluyor.

Ailelerinin ihtiyaçlarını evlerinin kapısına kadar bırakan sağlık çalışanları, onlara temas etmeden uzaktan da olsa hasret gideriyor.

Saatlerce taktıkları maskelerin altında nefes almakta bile güçlük çeken sağlıkçılar, her hastayı ailesi olarak benimsiyor, özveriyle çalışmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ve sağlık çalışanları Kovid-19 ile mücadelede fedakarlıklarıyla anılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de korona virüsü salgınıyla alakalı yaptığı açıklamada 2 gün üst üste Kahramanmaraş'ı uyardı. 

Yüzde 25 oranında vaka sayıları artarken, Kahramanmaraş halkı sağlık çalışanlarının çığlığını neden duymuyor?

Tüm hemşehrilerimizi uyarıyorum, korona virüs tedbirlerine lütfen harfiyen uyulım! Bizlerde sağlık çalışanlarımız ile birlikte korona virüsüne karşı mücadelemizi yapalım.

İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz bey ve ekibi başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına korona virüs ile mücadelesinden dolayı Haber46 ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

Yorumlar (6)
fzsgf 12 ay önce
İyi çalıştıkları için sağlık bakanı uyardı
Sağlıkçı 12 ay önce
Ali Nuri Öksüz şehrimiz için bir şans salgın yönetiminde bütün şehirler yanarken şehrimizde vaka sayılarını düşük tutmayı başardılar. Çevre illerin burayla etkileşimi sonucu vakalar artmıştır. Özellikle Anteplilerin hafta sonları piknik alanlarını doldurması artışta etkili olmuştur.
Bertizli 12 ay önce
Merkez bankası politik faizi 4 yıl boyunca % 14 - % 16 oranı arası sabitleyip , topyekün ülke genelinde kamu iktisadi teşebbüslerini tekrar ayağa kaldırırsa ,işsizlik 24 ayda yarı yarıya, dolar 5,5 tl ye 12 ayda geriler ,enflasyon tek haneye 36 ayda iner.Yabancı yatırımcı yönünü Türkiye'ye cevirir,maraş'ın iklimi ve doğasıyla altın kent olarak dünya sağlık turizminin başkenti haline getirilmesi dogal yürüyüs parkurları,ormanları ,fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaneleri ,estetik cerrahi merkezleri ,yer altı hastaneleri eglence ve spor sahaları ,yesil enerji kullanan saglıklı yasam köyleri projelendirilerek süper metroköy projesi hedeflenmelidir.Özellestirmeler ,Özal'dan bu yana IMF nin Türkiye'ye tavsiye olarak akıttıği zehirdi.
Kurban 12 ay önce
Cezai müeyyide insanların daha dikkatli olmasını sağlar. Başka türlü olmuyor. Hayat kurum ve kuruluşlardan ibaret değil ki. Özellikle cenaze, düğün ve taziyeler sivil ekiplerce denetlenip gereği yapılmalı.
Adem yoldaş 12 ay önce
Sn Ali Nuri öksüz hali hatrı sayılır Adam gibi adamdır esasta uzm Dr dur Sağlık kuruluşları bizzat kendi denetimi ve Gözetimine tabidir işinin erbabıdır Allah kolaylık versin yolunu Açık etsin
Adem yoldaş 12 ay önce
Ali nuri öksüz Aslan gibi adamdır vazifesini iyi yapıyor bir büyük olarak seviyorum seviyoruz
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:11
Öğle 12:31
İkindi 15:58
Akşam 18:40
Yatsı 19:56