Kahramanmaraş'taki Bakım Merkezi'ne Sorular

Kahramanmaraş'ta kötü muamele gören bir adamın başında kurtlar çıktığı görüntüsüyle infiale yol açan Çınar Konağı yaşlı bakım merkezi konuyla ilgili bir savunma yaptı ve savunması yayınlandı. Haber46 olarak ilgili bakım merkezine cevaplanmak üzere aşağıdaki soruları soruyoruz.

Kahramanmaraş'taki Bakım Merkezi'ne Sorular

Kahramanmaraş’ta Çınar Konağı yaşlı bakım merkezinde kaydedilen ve yaşlı bir adamın kafasındaki açık yarasında kurtçuklar türediği görülen görüntüler dehşete düşürmüştü. Yaşlı adamın geçen yıl çekilen görüntülerin ardından hayatını kaybettiği öğrenildi. Bakımevinde kalan muhtaç yaşlıların aynı yatakta iki kişi yattıkları, kimisini de yer yatağında yatmaya çalıştıkları iddia edildi.

Bu gün ise konuyla ilgili olarak Çınar Konağı Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi Müdürü Lütfi Köse bir açıklama yaparak kendilerine karşı bir komlo kurulduğunu ve olayla ilgili suçlarının olmadığını söyledi.

BAKIMEVİ MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ!

Sorumlu Gazetecilik gereği olayın tamamen aydınlatılmasını isteyen bir basın kuruluşu olarak Çınar Konağı Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi Müdürü Lütfi Köse'ye aşağıdaki soruları soruyoruz:

1. İlgili hasta Bakımevinize hangi tarihte, nereden gelmiştir? Hastayı size kim teslim etmiştir? (6 Mart 2018 tarihinde mi gelmiştir?)

2. İlgili video hastanın geldiği gün mi çekilmiştir?

3. Hasta geldiğinde kafasında yaklaşık 10 cm. civarında açık yarası var mıydı? Kafasında kurtçuklar var mıydı?

4. Kurumunuza geldiği gün hasta o haldeyse konuyla ilgili rapor tutulmuş mudur?

5. Hastanın size getirildiğinde durum tespiti yapılıp imza altına alındı mı? Size getirenlere imza attırıldı mı?

6. Hasta, hastanın size getirildiği kurumda mı o hale gelmiştir? O kurum hakkında şikayette bulundunuz mu?

6. Hastanın durumu ile ilgili süreci ve yapılanları daha anlaşılır bir şekilde açıklayarak kamuoyunu aydınlatabilir misiniz?

Tüm bu soruları kamuoyunu aydınlatmak adına cevaplamanızı rica ederiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
264666 sorumlu insan
264666 sorumlu insan - 1 ay Önce

Bir basın kuruluşu olarak en doğal sorular ve kamuoyu nezdinde açıklasın mademki durum böyle ancak sizler bu işi yaparken acaba aile bakanlığı nerede acaba il müdürlüğü ne yapıyor acilen denetim hizmetleri göreve sayın valimiz gereğini yapar bu konuda hassasiyeti malum herzaman şeffaflık güzel bir şey

Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Bakım merkezi müdürü geçen yıl ki görüntüler diyor yani bu görüntülerin gerçek olduğunu kabul ediyor. Peki bu merkezi denetleyenler ne iş yapiyor. Sadece evrak üzerinde kendilerini sağlama almak için mi denetim yapılıyor göstermelik. Bildiğim kadarıyla bakım merkezlerinde çok para dönüyor bence araştırılmalı . Para dönen yerde denetim nasıl olabilir .Bakım merkezi yönetmeliğinde bakım merkezleri için cezai hükümler vardır . Dipnot bundan birkaç sene önce de aynı bakim merkezine denetleme komisyonunda olan bir personel bu merkeze ceza yazdığı için o komisyondan çıkarıldı diye duymuştum. Bu kurumda gizli bir yapılanma var . Bu olayın üzerine gidildiğinde tüm bunların ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Dünya
Dünya @Mahmut - 1 ay Önce

Süper müdür, nerede hiç denetim yaptırmamış mı?

Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Haber 46 k.maras la ilgili gerçek sorunları ortaya cikardiginiz için teşekkürler . Bu konuyla ilgili bakanlık ne yaptı acaba burada denetleyebilen kimse yoksa ki denetleyememisler görevlerini yapmamışlar o halde bakanlik müfettiş göndersin ve denetlesin birde neden denetlenememis bunu da denetlesin ve buranın bu hale gelmesinde ki asıl sebepler ortaya çıksın MADDİ manevi her ne ise.

Vatandaş olarak
Vatandaş olarak @Mahmut - 1 ay Önce

Size katılıyorum bu olay hangi tarihte olduğu önemli değil bu kuruluşların açılması denetlenmesi orda kalan yaşlıların bakım ücretlerini devletimiz ödüyorsa kamu görevi yapıyor demek gerekeni sayın bakanı göreve davet ediyoruz bu sorumlular kimse acilen işlem bu örnek olur en azından şu olaya bakın memleket neyle anılır oldu artık güven olayı zedeleyen bir şey çıktı yetkililer kamuoyu aydınlatsın vatandaş olarak üzülüyorum yazık yaşlılık herkesin başına unutmayalım

Süper süper süper müdür
Süper süper süper müdür - 1 ay Önce

Iyi birşey olduğunda ben yaptım, kötü birşey olduğunda o yaptı. Onlar yaptı. Olmadı iftiralar başlar. İzin alır. Rp alır. 2020 bekler..

Süper boş luk
Süper boş luk @Süper süper süper müdür - 1 ay Önce

Süper müdür hoş seda bırakarak gitti sırasımı bakım merkezi falan şimdi süper şekilde helalleşti tüm çalışanlarla görevini yaptı gitti bakım merkezinde sorun olamaz onun olduğu yerde denetim kuvvetli çünkü

Sle
Sle - 1 ay Önce

Bu neykı bırde maryasam bakımevının yanında hastalar zıyaretcılerın uzerıne ısıyor hasta hastaya bakıyor mudurlerıde tavla oynuyor

O kadar olacak
O kadar olacak @Sle - 1 ay Önce

Şimdi sırasımı çok sıkı bir denetim mekanızması olan denetim Nasıl yapılır diye yurtdışında bile eğitim veren bir yapıda nasıl olur dediklerin kimseler duymasın aman ihbar niteliği olmaz rabbim yardımcımız olsun hepimiz aynı yolda yaşlanacağız düşünen yok

DİRİLİŞ
DİRİLİŞ - 1 ay Önce

HABER 46 YA TEŞEKKÜR EDİYORUM.


SIRADAKİ HABER