Kahramanmaraş’ta kanser hastaları tedavi için Gaziantep'e gidiyor!

Kahramanmaraş genelinde 2 bin kişiye yaklaşık bir kanser hastası var. Fakat kanser hastalarının tedavisi Kahramanmaraş’ta yapılamıyor.

SAĞLIK 28.01.2019, 13:47 28.01.2019, 15:01
Kahramanmaraş’ta kanser hastaları tedavi için Gaziantep'e gidiyor!
banner257

Kahramanmaraş genelinde 2 bin kişiye yaklaşık bir kanser hastası var. Fakat kanser hastalarının tedavisi Kahramanmaraş’ta yapılamıyor.

Kahramanmaraş’ta bir kanser hastası vatandaşımızın tedavisini görmesi için 3 ayda bir Gaziantep’e gidip Özel hastanede tedavi görmesi gerekiyor.

Kahramanmaraş genelinde 3 adet devlet hastanesi varken, bir çok müracaata rağmen Kolon Kanserinin PET raporunu çıkartan makine hastanelerimizde bulunmuyor.

VATANDAŞLAR PERİŞAN!

Kanserle mücadele eden vatandaşlarımız, tedavilerini sağlamak için 2 3 ayda bir Gaziantep’e gidiyor. Vatandaşlarımız hastalığıyla mı uğraşacak yoksa, PET raporu almak için mi ?

Hasta bir vatandaşımızın yeğeninin tarafımıza yaptığı açıklama; Amcam yaklaşık olarak 1.5-2 yıldır Kahramanmaraş NFK hastanesinde kanser tedavisi görmekte. Bu tedaviye kemoterapi deniyor biliyorsunuz. Hastadan hastaya değişiklik gösteren bu kemoterapi tedavisi benim amcam için şu şekilde gerçekleşmekte; 2 haftada bir salı günleri hastaneye götürüyorum, sabah 9-10da başlayıp öğlen 13.00 civarı bitiyor. 3 ayda bir yada 2 ayda bir gibi doktorun belirlediği aralıklarla PET RAPORU yani hastanın gelişmelerini ölçen bir rapor, mesela yeni bir tümör gelişimine rastlanıp rastlanmadığını yada var olan tümörün tedaviyle ne kadar eritildiğini göstermeye yarayan bir rapor. Ancak biz bu raporu Kahramanmaraş devlet hastanelerinden alamıyoruz. Gaziantep’te 2 Tane bulunduğu söylenilen bu cihazlardan neden Kahramanmaraş’ta yok ?

Hastayı talep doğrultusunda hastane kendisi götürüp getiriyor Gaziantep’e, fakat bu nereye kadar sürecek? Benim bildiğim Kahramanmaraş’ta 2 bine yakın kemoterapi hastası var. Bu insanların bazıları engelli olabilir, yürüyecek dermanı olmayan insanlar olabilir. İnsanlar kanser hastalığına kapılınca zaten berbat bir duruma düşüyorlar, birde rapor için buradan kalkıp Gaziantep’e gidiyoruz. Bu şanlı memleketin insanına bu yapılmamalı diye düşünüyorum.

Hastaneye bunun getirilmesi için talepte bulunduk bize dönüş yapmadılar. Fakat bu nasıl bir iştir 3 tane kocaman hastanemiz var 3’ündede bu hizmetten yararlanamıyoruz.

Gerekenin yapılmasını rica ediyoruz.

Yorumlar (22)
Takip EDER 3 yıl önce
Helal olsun bu gibi sıkıntıları dile getiren siz değerli basın mensuplarına. Ağzınıza yüreğinize sağlık.
Edem46 3 yıl önce
Buda açıkça maras siyasetcilerinin eseri
yorum/sizlik silsilesi 3 yıl önce
G. Antep e yapılan taşımalı sistemde sadece PET raporu alacak olan kemoterapi hastaları götürülüyor . Çünkü araç o kadarına müsait . Zaten bu hastalıkla uğraşan insanlar yeterince bitkin / yorgun düşerken bi de tek başlarına yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar . peki engelli ise ne yapacak ? Cevapsız sorular silsilesi... Memleketimde şehir hastanesi olacak ... Neredeyse tüm bölümler olacak ama cihazları alet ekipmanları eksik kalacak... Ne güzel zihniyet . yakışmıyor şanlı şehre ... Yakışmıyor siyasetçilerine... Yakışmıyor her dönem desteklerini esirgemeyen memleketlime...
Murat Gün 3 yıl önce
%70 oy alıyor Mahir Ünal abinize söyleyin göndersin hemen seçim yaklaştı hatırlar şimdi Maraşlı olduğunu
Maraşlı 3 yıl önce
Sayın milletvekillerine sormak lazım. 1 milyon nüfusa sahip tıp fakültesi ve şehir hastanesine sahip memleketimizde duruma bak yazık.En azından ksü hastanesinde olmalı diye düşünüyorum
Tunç Demirkol 3 yıl önce
Çok önemli bir olaya parmak basılmış.Bu pet film makinası Devlet hastanesinde olmadığı gibi.Üniversite hastanesinde de yok.Gaziantep özel gama tıp merkezinde çekilmekte.Büyükşehir statümüze hiçmi hiç yakışmıyor.Yetkililere duyurulur
HÖKKEŞ 3 yıl önce
siyasetçilere söyleyin markakent k.maraşın sorunlarını biz söyleyince umurlarında olmuyor
TARIK 3 yıl önce
ALLAH ŞİFALIK VERSİN.2023 DE İNŞ MARASA GELİR
kazim korkut 46 3 yıl önce
liyakata gore degil soyisme gore gorev dagitirsan sonuclari iste bu olur Kahramanmaras zihniyeti....
kazim 46 3 yıl önce
liyakata gore degil soyisme gore gorev verilirse sonuc bu olur iste
Atilla 3 yıl önce
Benimde başımda sadece Pet cihazı değil doktorda bulamıyoruz. Hastalarımız antepte ya da adanaya gitmek zorunda kalıyor. Kısacası k. Marşımızla ilgilenen yooookkkk
Derdime derman 3 yıl önce
Yenimi Aklınıza düştü yoksa gündemin heberi oluşturmak için bir çalışma yapmak istediniz
Cuma 3 yıl önce
elin adamı nerden kazanaçağını iyi biliyor diş hastanesi bazı diş ameliyatını antepe gönderiyor bizim sözde siyaset ne yapıyor bilinmiyor
kazim korkut 3 yıl önce
liyakata gore degil soyisme gore gorev dagitirsan sonuclari iste bu olur Kahramanmaras zihniyeti....
Misafir 3 yıl önce
Ver yüzde yetmiş oy ondan sonrada hizmet bekle hizmet kaybedeceği yerlere yapıyor adamlar haydık ver mehteri
OKUYUN BİR LÜTFEN 3 yıl önce
Önceden bir laf vardı burası Türkiye. Yani eksiklik gerilik abes bir şeyin olduğu bir Türkiye. Şimdi bu miras kaldı şehrimize nerde eksiklik gerilik abes bir şey varsa şehrimizde. Milletvekili olsa nolur olmasa nolur. Hiç yokmuş gibiler değilmi zaten. Allah adaletini biran önce verse adaletsizlere
kazim 3 yıl önce
liyakata gore degil soyisme gore gorev dagitirsan sonuclari iste bu olur Kahramanmaras zihniyeti.
Buket 3 yıl önce
Cok önemli bi konunun uzerine deginmissiniz. InsAllah konunun üzerinde durulur...
mehmet afsin 3 yıl önce
bu kafayla maras biryere gelmez
Mekansiz 3 yıl önce
Sonuna kadar haklı konu ve destekliyorum
Mekansiz 3 yıl önce
Sonuna kadar haklı konu ve destekliyorum
Kendin ettim kendim buldum 3 yıl önce
Hak ediyorsunuz daha kötü günler bekliyor bu neki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı