Megapark Hastanesinden Kamuoyu Açıklaması

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren, Özel Megapark Hastanesi Yönetim Kurulu tarafından sabah saatlerinde ortaya çıkan coronavirüsü iddiası ile ilgili kamuoyu açıklaması yapıldı.

SAĞLIK 21.02.2020, 14:51
Megapark Hastanesinden Kamuoyu Açıklaması

Hastanemize başvuran ve yapılan muayene neticesinde zatürre teşhisi koyulan hasta ile ilgili olarak kamuoyuna basın açıklaması yapma zaruret ve ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bahsi geçen hasta zaturreye bağlı gelişen solunum sıkıntısı nedeniyle intaniye servisi olan Necip Fazıl hastanesine sevk edilmiştir. Daha açık ifadeyle hasta şu an hastanemizde tedavi görmemektedir.

Hastanemiz kesintisiz sağlık hizmeti sunmaya devam etmekte olup hasta kabulüne devam etmektedir.

Söz konusu asılsız ve mesnetsiz haberleri çıkaran, paylaşan ve halkı korku ve paniğe sevk eden kişiler ve kurumlarla ilgili gerekli bütün hukuki, idari ve cezai yollara başvurulacağını önemle belirtiriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (4)
Kemal 2 ay önce
Sen once kendin aciklamayla panik yapiyosun ki yani hasta hastanemizde degil necip fazil hastanasine sevk ettik demen zatrn basli basina bir supheli bir durum ortaya koyuyosun.yani siz zaten gercek hastalati hep baska hastaneye sevk ediyosunuz malesed.
düşünür 2 ay önce
Hayırdır hastanenize hasta gelmemesinden korkup kamuoyu açıklaması mı yapmak zorunda mı kaldınız :) Zaturrye gelişen solunum sıkıntısını hastanenizdede tedavi edebilirdiniz neden tedavi etmeyim başka yere sevk ettiniz ?
Neden kısa kamuoyu açıklaması yaptınız. uzun açıklama yapıp hatta hastanında röportajınıda canlı bir şekilde paylaşsaydınız daha inanmış olurduk. böyle soru işareti kalmış oluyr aklımızda. sonuc virüs komşu ülke irana kadar geli 7 kişiyi öldürmüştür.
Ben Been 2 ay önce
Sizi gidi soyguncular siziii. Gelen hastanın ve hasta vesıtasıyla devletimizin canına okuyorsunuz. Zor hasta gelince devlete gönderiyorsunuz. Kolat hastadan her türlü filmi ve tahlili ihtiyaç olmamasına rağmen istiyorsunuz.
Vatandaş 2 ay önce
Kahramanmaraşımızın her bir ferdi için sağlığımız için , il Sağlık müdürlüğü şüpheli gördüğü her olayda bu refleksi gösterir, kimse bundan dolayı bu gocunamaz ve şikayetçi olamaz, bir ihbar asılsızda çıkabilir ama asılsızda olsa 1 milyon nufuslu bir şehir riske edilemez, ya asıllı çıksaydı durum şimdi ne olacaktı? Değil mi ama ? Sağlık müdürlüğünün göstermiş olduğu refleks yerinde ve zamanındadır, tebrik ediyoruz